Ne pelno siekiančios organizacijos „Reprieve“ atstovai teigia, kad dauguma bričių šioje valstybėje buvo seksualiai išnaudojamos. Didžiajai daliai jų tuo metu net nebuvo 18-os.
Organizacijos parengtoje ataskaitoje, kurioje Jungtinės Karalystės valdžia yra kaltinama „apleidusi“ prekybos žmonėmis aukas, rašoma, kad tarp pabėgėlių stovyklose įstrigusių moterų gyvena ir Nadia, kurią į Siriją išgabeno jos giminaitis, kai jai tebuvo 12. Ten ji buvo nuolatos žaginama, kol būdama 15-os ji pastojo.
„The Times“ pranešė, kad ji paspruko kartu su savo seserimi ir motina. Organizacijos ataskaitoje yra pateikiama ir ši JK parlamento nario, konservatoriaus Andrew Mitchellio citata: „Mes turėtume jaustis kalti dėl tų britų, kuriuos palikome nekontroliuojamoje vietoje.“
Pernai paskelbtame atvirame laiške, kurį pasirašė ir Davidas Davisas, Tomas Tugendhatas ir Tobiasas Ellwoodas, pralemento narys rašė: „Mes esame sunerimę, kad dabartinis jų sulaikymas pavojingose kurdų stovyklose kelia didelį iššūkį JK saugumui ir daro didelę žalą ten įkalintiems vaikams. Mes raginame jus užtikrinti šių asmenų grąžinimą į JK, kad visi su įvykdytais nusikaltimais susiję suaugusieji galėtų būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn, tinkamai užtikrinant nukentėjusių vaikų saugumą.
Mes manome, kad šeimų išskyrimo politika tik pakenks sugrįžusių vaikų reintegracijai į JK visuomenę, ir tikrai nepadės šiaurės rytų Sirijoje susekti nusikaltusius asmenis bei neužtikrins teisingumo už visus jų įvykdytus nusikaltimus.“
Maya Foa, organizacijos ‚Reprieve“ direktorė, kuri lankėsi šiose stovyklose, sakė: „Tai yra aukos, kurios buvo paliktos. Tai yra žiauru, beširdiška ir ciniška. Tai nėra nei teisėta, nei žmogiška, ir neatitinka mūsų saugumo interesų. Tai visiškai neproduktyvu.“
Šiemet JK Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad Shamima Begum negali grįžti į JK, ir apskųsti jos britiškos pilietybės panaikinimo.
S. Begum tebuvo 15, kai ji ir dar dvi mokinės iš rytų Londono 2015 m. vasarį nukeliavo į Siriją, kad prisijungtų prie ISIS.
Vidaus reikalų ministrė Priti Patel sakė: „Aukščiausiasis Teismas vienbalsiai palaikė Vyriausybės poziciją ir dar kartą patvirtino vidaus reikalų ministro įgaliojimus priimti esminius nacionalinio saugumo sprendimus.“
„Vyriausybė visada imsis pačių stipriausių veiksmų, siekiant apsisaugoti, o piliečių saugumo užtikrinimas išlieka pačiu svarbiausiu mūsų prioritetu“, – pridūrė P. Patel.