Daugiau kaip 60 tūkstančių sirgalių stadione – kiauriai išplauti lietaus, bet neapsakomai laimingi.
Prieš jų akis – didžiausio pasaulyje klubinio futbolo turnyro finalas. Paskutinės rungtynės, kurios išaiškins stipriausią Europos komandą.
Kelias į finalą
Tiek „Manchester United“, tiek „Chelsea“, į finalą pateko nušlavę aukščiausio lygio varžovus. Štai savo grupėse abi komandos iškovojo pirmąsias vietas, vėliau taip pat nesulaukė didesnio pasipriešinimo.
„Manchester United“ 2007-2008 metų sezone savo užnugaryje grupių etape paliko AS „Roma“, „Sporting“ ir Kijevo „Dynamo“ klubus.
Aštuntfinalyje anglai įveikė „Lyon“ ekipą, ketvirtfinalyje darkart skaudžiai pamokė tą patį „Roma“ klubą, i pusfinalyje minimaliu rezultatu iššoko virš FC „Barcelona“ kariaunos.
„Chelsea“ savo ruožtu atrodė ne ką prasčiau. Grupių etape Londono klubas aplenkė Gelzenkircheno „Schalke“, „Rossenborg“ ir „Valencia“ komandas.
Aštuntfinalyje londoniečiai susitvarkė su Pirėjo „Olympiacos“, vėliau peršoko Stambulo „Fenerbahče“ barjerą ir pusfinalyje perkopė „Liverpool“ iššūkį.
Lemiama naktis
Stadionas sklidinai užsipildė akimirksniu, vos pravėrus „Lužnikų“ vartus. Kiekvienos komandos gerbėjams buvo parduota po maždaug 21 tūkst. bilietų, dar apie 10.5 tūkst. buvo palikta neutraliems gerbėjams.
Skanduotės, dainos ir šūksniai Maskvoje aidėjo garsiai.
Į stadioną žengė „Raudonieji velniai“ ir „Aristokratai“, o komentatoriai iš viso pasaulio savo žiūrovams tarė malonų „Labas vakaras, su jumis – Čempionų lygos finalas tiesiogiai iš Lužnikų“.
Ir tuomet prasidėjo kai kas nepamirštamo.
Jau 21-ą minutę ant vejos pasipylė pirmasis žaidėjų kraujas. Gyva Mančesterio klubo legenda Paulas Scholesas ore susidūrė galvomis su Claude'u Makelele. Anglas turėjo palikti aikštę ir kartu su medikais tvarkytis krauju prasruvusį veidą.
26-oji minutė. Rezultatas tampa 1:0.
Graži „Man Utd“ žaidėjų kombinacija prie šoninės linijos ir pavyzdinis perdavimas Cristiano Ronaldo link. Portugalas baudos aikštelėje šoka aukščiau už visus ir galva smeigia kamuolį į Petro Checko ginamus vartus.
45-oji minutė. Lygu. 1:1.
Paskutinę pirmojo kėlinio minutę „Man Utd“ turi proga padvigubinti persvarą, bet Carlosas Tevezas nesugeba „uždaryti“ perdavimo, o „Chelsea“ pasileidžia į priekį.
Michaelis Essienas paleidžia galingą strelę link vartų, smūgį bluokuoja Nemanja Vidičius, tačiau kamuolys atšoka tiesiai įsibegėjusiam Frankui Lampardui po kojomis.
Anglas pribėga prie palengva riedinčio kamuolio ir vienu lietimu pasiunčia jį į vartų tinklą.
Pertrauka.
Lužnikų stadione – lygiosios. Lietus pradeda pliaupti tarsi iš prakiūrusio dangaus.
Antrasis kėlinys.
Pliaupiant siautulingam lietui komandoms kurti progas darosi vis sunkiau. Pirmąsias 20 antrojo kėlinio minučių nei Londono nei Mančesterio klubai smūgių neatlieka, tačiau aikštėje vyrauja tikra vyriška kova dėl kiekvieno centimetro.
77-oji minutė. 11 metrų baudinys?
Didieris Drogba aukštai ore pakibusį kamuolį pasiunčia arčiau varžovų vartų esančiam Florentui Malouda, o šį baudos aikštelėje verčia gynėjas. „Chelsea“ futbolininkai skėsčioja rankomis, tačiau teisėjo švilpukas tyli.
78-oji minutė. Virpstas.
Didieris Drobga jau kitos atakos metu paleidžia galingą smūgį į Edwino van Der Saro vartus, tačiau kamuolys atsimuša į dešinįjį virpstą ir palieka aikštelę.
Pratęsimas.
Jį kiek aktyviau pradeda „Man Utd“, tačiau penktą pratęsimo minutę vartų konstrukciją patikrina ir F. Lampardas. „Chelsea“ saugas smūgiuoja kaire koja, vartininkas lieka sustingęs, tačiau kamuolys atsimuša į skersinį.
Per likusį laiką abi komandos sukuria po vieną gerą progą, tačiau pasižymėti ir pelnyti išsvajoto įvarčio neleidžia vartininkai. Nugalėtojas rungtynių metu nepaaiškėjo. Teks mušti baudinius.
11 m baudiniai.
Ši baudinių serija į istorijos puslapius atgulė kaip vienas įsimintiniausių futbolo reginių per visą šios sproto šakos gyvavimo laikotarpį.
Carlosas Tevezas (1:0).
Michaellis Balackas (1:1).
Michaelis Carrickas (2:1).
Juliano Hausas Belleti (2:2).
Cristiano Ronaldo X (2:2). Portugalas neperpranta „Chelsea“ vartininko.
Frankas Lampardas (2:3).
Owenas Lee Hargreavesas (3:3).
Ashley Cole (3:4).
Nani (4:4).
Po šio baudinio nutiko tai, ko tuometinis „Chelsea“ kapitonas Johnas Terry nepamirš niekada gyvenime. Įmuši baudinį ir tu – čempionas.
J. Terry pasistato kamuolį. Įkvėpia ir iškvėpia. Anglas paeina kelis žingsnius atgal, pažiūri į vartus, įsibegėja ir... paslysta.
Gynėjas ir kartu komandos kapitonas paslysta ant permirkusios vejos, jo koja muša ne kamuolį, o kitą koją, pats kamuolys kyla į viršų ir Mančesterio klubo sirgaliai eina iš proto. Tai – dovana, kuria privalu pasinaudoti.
Taigi, J. Terry X (4:4).
Andersonas (5:4)
Salomonas Kalou (5:5)
Ryanas Giggas (6:5)
Nicolas Anelka X (6:5).
Prancūzo smūgis atremiamas, „Man Utd“ vartininkas E. van Der Saras visiškoje euforijoje, į jo glėbį subėga visi ką tik čempionais tapę futbolininkai, o „Lužnikai“ ūžia.
„Chelsea“ komandos žaidėjų ašaras plauna ir toliau nesilpnėjantis lietus, o „Man Utd“ su C. Ronaldo priešaky kelia išsvajotą Čempionų lygos taurę virš savo galvų.
Nuo šio vakaro prabėgo lygiai 11 metų. Beveik visi finale dalyvavę futbolininkai jau yra baigę profesionalų karjeras, keli dirba treneriais.
Štai, pavyzdžiui F. Lampardas dar šiemet gali patekti į Anglijos „Premier“ lygą kaip treneris. Tai debiutinis anglo sezonas trenerio kėdeje, o jo vadovaujama „Derby County“ ekipa kovoja dėl vietos aukščiausiame divizione.
C. Ronaldo šiuo metu vis dar žaidžia profesionaliai ir gina Turino „Juventus“ garbę.