Ši sistema turėtų nugabenti keleivius iš San Franckisko į Los Andželą per 30 minučių. Toks futuristinis projektas jau gavo kritikos porciją, ir net jeigu kažką panašaus iš tiesų pavyks pastatyti, greičiausiai tai sulauks nuožmaus vietinės valdžios pasipriešinimo.
Tačiau juk ir multimijardieriams kartais norisi pasvajoti. Mixstuff.ru pristato dar keletą stulbinamų projektą, kurių autoriai – žmonės su daug pinigų.
E. Muskas įkūrė „SpaceX“ – privačią kompaniją, kuri projektuoja, kuria ir paleidžia kosminės raketas. Galutinis kompanijos darbo tikslas – sukurti žmonėms galimybes gyventi kitose planetose.
2012 metais „SpaceX“ tapo pirma privačia kompanija, kuri sugebėjo kosmose savo kosminį laivą sugebėjo sujungti su tarptautine kosmine stotimi.
Giliavandenis batiskafas
Jamesas Cameronas, „Titaniko“ ir „Avataro“ režisierius, sukūrė giliavandenį aparatą, kurį panaudojo pasinerimui į giliausias vandenyno vietas. 2012 metais jis tokiu būdu pabuvojo Marianų įduboje. Šiais metais jis padovanojo savo išradimą okeanografijos institutui.
Kompanijos „Microsoft“ bendraįkūrėjas Paulas Allenas sukūrė „SpaceShipOne“ – suborbitinį pilotuojamą kosminį laivą. 2004 metais jis tapo pirmuoju kosminiu laivu, galinčiu du kartus per dvi savaites išeiti į kosminę erdvę su žmonėmis viduje.
Giliavandenis povandeninis laivas „Virgin Oceanic“
Richardas Bransonas, kosmoso kompanijos „Virgin Galactic“ įkūrėjas ir vykdomasis direktorius, savarankiškai dirba giliavandeniame povandeniniame laive „Virgin Oceanic“.
Žmogus-avataras
Birželį „New York Times“ rašė apie rusų multimilijonieriaus Dmitrijaus Ickovo projektą, kuriam jis išleido jau apie tris milijonus dolerių. Jis nori pradėti masinę avatarų su veikiančiomis smegenimis, pasąmone ir individualumu leidybą. Teoriškai tokie robotai galės pakeisti žmogaus kūną ir su jų pagalba bus galima įgyti nemirtingumą.
Atostogos Marse
Dennisas Tito, buvęs NASA mokslininkas, vykdomasis investicinės kompanijos „Wilshire Associates“ direktorius ir pirmasis kosmoso turistas, vasarį pareiškė, kad 2018 metais ketina išsiųsti du laiminguosius į kelionę į Marsą.
Didžiausias pasaulyje teleskopas
Gordonas Moore‘as, 84 metų amžiaus kompanijos „Intel“ bendraįkūrėjas nori pastatyti didžiausią pasaulyje teleskopą. Trisdešimties metrų įrenginys turėtų būti pradėtas statyti kitais metais neveikiančio ugnikalnio viršūnėje Havajuose. Teleskopas bus tris kartus tikslesnis už visus šiai dienai egzistuojančius. Preliminariais skaičiavimais, jo statybos kainuo 1,3 milijardo JAV dolerių.
Tyrimų laivas
Ericas Schmidtas, „Google“ įkūrėjas ir direktorius, pristatė tyrimų laivą „Falkor“ – laivą, kuris kainavo 94 milijonus dolerių. Šiandien jį vadina „vandenyno tyrinėtojų svajone“.
Pramoninis asteroidų įsisavinimas
2012 metų balandį pramoninio asteroidų įsisavinimo kompanija „Planetary Resources“, kurią įkūrė „Google“ įkūrėjai Lary Page‘as ir E. Schmidtas kartu su J. Cameronu, pareiškė, kad iki 2014 metų planuoja išleisti pirmą seriją nedidelių kosmoso teleskopų, kuriais bus galima tyrinėti netoli Žemės esančius asteroidus.
Laikrodis 10 tūkstančių metų
„Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezosas investavo 42 milijonus dolerių į idėjos realizavimą – Teksaso kalnuose sukurti laikrodį, kuris veiks 10 tūkstančių metų...
Kompanija „Washington Post“
Ne taip seniai tas pats J. Bezosas įsigijo kompaniją „Washington Post“ už sumą, už kurią būtų galima pastatyti šešis tokius laikrodžius.