„Ekonomika.lt“ pirmą kartą Lietuvos istorijoje publikuoja turtingiausių šalies verslininkų šimtuką.
Priešingai, nei daugelyje kitų valstybių, informacija apie turtingiausius Lietuvos žmones kol kas slypi po devyniais užraktais. Vieni baiminasi dėl savo saugumo, kitus trikdo dėmesys, treti nenori turėti reikalų su Mokesčių inspekcija ir kitomis valdiškomis įstaigomis. Todėl informaciją apie jų valdomą turtą reikia rankioti po kruopelytę.
Tačiau padėtis pamažu keičiasi. Pagal naująją nuo šių metų kovo įsigaliojusią Akcinių bendrovių įstatymo redakciją visos įmonės iki spalio privalėjo Juridinių asmenų registrui pateikti duomenis apie kiekvieną iš savo akcininkų. Tačiau dalis verslininkų ir čia sugebėjo rasti spragų ir išvengti šios prievolės. Registrų centras dar neturi visų duomenų, arba ne vienos uždarosios akcinės bendrovės pateikta informacija nėra tiksli.
Todėl sudarant turtingiausiųjų reitingą teko remtis ne tik registrų centro turima informacija, bet ir kitais dalykais – įmonių buhalterine, jeigu pasiseka – rinkos verte, apskaičiuoti paskutinių sandorių, kuriuos atliko vienas ar kitas verslininkas, vertę.
Verslininkai reitinguoti ir skaičiuojant akcijų dalį nuo visos įmonės turto vertės pagal 2009 m. konsoliduotus ir nekonsoliduotus finansinius duomenis.
Į šį sąrašą nepateko keletas turtingiausių Lietuvos piliečių, kurie būtų atsidūrę šio sąrašo viršūnėje. Apie Šveicarijoje gyvenančio ir naftos verslu užsiimančio Sauliaus Karoso turtą galima tik spėti. Lietuvoje jis valdo ne vieną bendrovę („Aurelą“, Medicinos banką ir kt.), tačiau pagrindinis jo verslas koncentruotas užsienyje. Tą patį galima pasakyti ir apie Raimondą Tumėną, kuris su kolega Igoriu Bezzubu 2007 metais už 1,5 mlrd. litų kompanijai „PepsiCo“ pardavė savo sukurtą sulčių gamybos bendrovę „Sandora“. Vėliau jie įkūrė bendrovę „BT Invest“, kuri investuoja į nekilnojamojo turto projektus. Sąraše nėra ir turtingiausiu išeivijos lietuviu laikomo Juozo Kazicko.
Šimtukas:
1. Nerijus Numavičius, „Vilniaus prekybos“ grupė – apie 2,5 mlrd. litų
Šis pagal 2009 metų pardavimą (9 mlrd. litų) didžiausios Lietuvos bendrovės akcininkas valdo 36,9 proc. „Vilniaus prekybos“ (VP) akcijų. Spėjama, kad dar tam tikrą dalį jis valdo ir per kitas VP akcininkes – bendroves EAE ir „Taikos prospektą“.
Be mažmeninės prekybos tinkle „ Maxima“, jam priklauso mažmeninės prekybos centrų plėtra ir valdymu užsiimanti „ Akropolio“ grupė, vaistinių tinklas „Euroapotheca“ (2009 metų pajamos – 835 mln. litų), energetikos bendrovė „NDX Energija“.
Pastaroji bendrovė 2009 m. buvo priversta grąžinti visas Vakarų skirstomųjų tinklų akcijas, tačiau neliko basa – pasitraukdama susigrąžino 680 mln. litų. Šie pinigai akcininkams jau atnešė apčiuopiamą naudą: jie sėkmingai investavo – įsigijo 66 proc. Lenkijos saldumynų gamintojos „Mieszko“ akcijų paketą ir maisto produktų gamintojos „Mispol“ akcijų. Pastarosios metinės pajamos siekia apie 250 mln. litų.
„NDX Energija“ taip pat valdo 16,07 proc. Lietuvos ir Lenkijos kelių ir tiltų statybos įmones jungiančią grupę „Tiltra Group“, kuri pagal 2010 metų devynių mėnesių pardavimą buvo didžiausia statybų įmonė Lietuvoje – jos apyvarta siekė 820,63 mln. litų.
2. Bronislovas Lubys, koncernas „Achemos grupė“ – apie 1,5 mlrd. litų
B. Lubiui šiuo metu priklauso 62 proc. koncerno akcijų. Praėjusiais metais „Achemos grupės“ pajamos siekė 3,07 mlrd. litų (2008 metais – 5,04 mlrd. litų).
Sunkmetis gerokai paplonino vieno turtingiausių Lietuvos verslininkų piniginę, tačiau iš „Achemos grupės“ savininko galima mokytis, kaip įveikti krizę. „Bankroto galimybė visose srityse vienu metu yra sunkiai tikėtina. Chemija, diversifikuota veikla užsiimantis uostas, saldainių fabrikas – tai skirtingi verslai, nepriklausomi nuo tų pačių faktorių, – savaitraščiui „Ekonomika.lt“ pasakojo B. Lubys. – Be to, yra daug smulkių kompanijų, kurių veikla nesusijusi. Nėra tokio dalgio, kuris vienu metu pjautų. Taip, kažkur patrumpino, bet vienu metu nenušniojo. Mes kryptingai ėjome į verslo kapitalo diversifikaciją. Toks mūsų žingsnis pasiteisino.„
3. Ilja Laursas, getjar.com – apie 1 mlrd. litų
Į kompaniją investavo amerikiečių „Private equity“ fondai, o pati bendrovė persikėlė į JAV, Silicio slėnį, tačiau kompanijos getjar.com kontrolinis akcijų paketas iki šiol priklauso I. Laursui. Ši kompanija užima antrą vietą pasaulyje pagal išplatintas programas mobiliesiems telefonams. Pirmą vietą užimanti „Apple“ panaši parduotuvė rinkoje vertinama daugiau kaip 1 mlrd. dolerių. Getjar.com vertė šiuo metu gali siekti 0,5-0,75 mlrd. dolerių (1,3-1,95 mlrd. litų).
4. Žilvinas Marcinkevičius, „Vilniaus prekybos“ grupė – apie 700 mln. litų
Ž. Marcinkevičius valdo 13,8 proc. „Vilniaus prekybos“ grupės akcijų. Kilus konfliktui su pagrindiniu akcininku N. Numavičiumi jis išvyko gyventi į Airiją, tačiau iš VP akcininkų gretų nepasitraukė.
5. Tautvydas Barštys, AB „Kauno grūdai“ – apie 700 mln. litų
T. Barštys valdo 62,5 proc. AB „Kauno grūdai“ akcijų, jam taip pat priklauso 33 proc. „KG Group“ akcijų. Visa „KG Group“, kuriai taip pat priklauso Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai, už parduotą produkciją pernai gavo 760 mln. Lt metinių pajamų.
6. Stanislavas Michniewičius, „Sanitex“ – apie 650 mln. litų
Lenkų kilmės verslininkas valdo šios vienos didžiausių Lietuvoje didmeninės prekybos įmonių 52,63 proc. akcijų paketą. 2009 metais „Sanitex“ pajamos siekė 989 mln. litų.
2009 metų pabaigoje „Sanitex“ valdė 30,38 proc. investicijų bendrovės „Hermis Capital“ akcijų, 27,03 proc. investicijų įmonės „Avesko“, taip pat po 50 proc. nekilnojamojo turto bendrovių „RE invest“, STV, „DM Valda“, „Kvadrum“, „Elniaragė“ ir Latvijos prekybos bendrovės „Sirowa Baltic Trading“ akcijų. Įmonių grupėje „Sanitex“ iš viso yra keturios antrinės ir 24 asocijuotos įmonės.
7. Jonas Garbaravičius, UAB „Scaent Baltic“ – apie 570 mln. litų
J. Garbaravičiui ir jo šeimos nariams priklauso UAB „Scaent Baltic“ kontrolinis 51 proc. akcijų paketas. 2009 metais bendrovė turėjo 409 mln. litų pajamų, dėl Ignalinos AE uždarymo jos auga sparčiais tempais. „Scaent Baltic“ šiuo metu patiekia maždaug 30 proc. visos į Lietuvą importuojamos elektros energijos. Elektros biržoje per mėnesį parduodama elektros už 100–150 mln. litų, taigi didžioji dalis pajamų atitenka šiai kompanijai. Garbaravičių šeima užsiima ir kitais verslais – maisto produktų gamyba ir prekyba, leidyba, finansinėmis paslaugomis. „Scaent Baltic“ investavo į Druskininkuose statomą visus metus veiksiantį slidinėjimo centrą, nes, pasak J. Garbaravičiaus, „patinka prisidėti prie naujovių“.
8. Vladimiras Romanovas, AB „Ūkio bankas“ – apie 550 mln. litų
Ūkio banko investicinės grupės (ŪBIG) prezidentas, pagrindinis Ūkio banko investicinės grupės (26, 18 proc.), „Ūkio banko“ (per 40 proc.), Kauno „Žalgirio“ (75 proc.) akcininkas ir Edinburgo futbolo klubo „Hearts“ savininkas.
Pagrindinė ŪBIG veikla – investicijos į nekilnojamąjį turtą, bankininkystę, pramonę ir sportą. 1998 m. ŪBIG išplėtė veiklą į Balkanų regioną, įsigijo molžemio gamyklą „Birač“, valdo didžiausios Bosnijos ir Hercegovinos boksitų kasyklas. ŪBIG su Minsko miesto administracija yra įkūrusi bendrą įmonę „Stadium“, kuri Minske įgyvendina du didelius projektus: 862,5 mln. litų vertės daugiafunkcinio komplekso ir maždaug 345 mln. litų vertės dviejų gyvenamųjų namų kvartalų statybas.
9. Visvaldas Matijošaitis, UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ – apie 400 mln. litų
V.Matijošaitis valdo pagrindinę Plungės kooperatinės prekybos grupės, kuriai priklauso „Vičiūnų“ grupė, akcijų dalį. Šiuo metu įmonių grupė mėgina įsitvirtinti Skandinavijos rinkoje, pradėjo statyti gamyklą Baltarusijoje. „Vičiūnų“ įmonių grupė su keliais Brazilijos prekybos tinklais, tarp kurių – ir šioje valstybėje veikiantis JAV milžinas „Wal-Mart“, suderėjo tiekti žuvų produktus.
Į turtingiausiųjų sąrašo viršūnę sėkmingai įkopęs verslininkas valdo 93 proc. „ Norfos mažmenos“ akcijų. D. Dunduliui taip pat priklauso 93 proc. UAB „Rivona“ akcijų. Tai prekybos centrų tinklą prekėmis aprūpinanti logistikos, tarptautinių pervežimų ir nekilnojamojo turto nuomos bendrovė, kuri su „Norfos mažmena“ sudaro „Norfos“ įmonių grupės branduolį. „Rivonos“ pardavimo pajamos minėtu laikotarpiu siekė 1,1 mlrd. litų. Pigesnių prekių asortimentą siūlančio tinklo prekių ir paslaugų pardavimas 2009 metais siekė daugiau kaip 1,3 mlrd. litų. „Norfos“ vertė siekia apie 400–450 mln. litų.
11. Audrius Jozėnas, farmacijos verslas – apie 350 mln. litų
A. Jozėnas Kazachstane gyvena ir dirba nuo 1995 metų. Jis ten užsiėmė farmacijos verslu, prisidėjo kuriant Kazachstano teisinę bazę šioje srityje, inicijavo ir vadovavo Kazachstano farmacijos produkcijos importuotojų asociacijai. Jis pelningai pardavė savo farmacinį verslą ir dabar yra vienas didžiausių lobistų.
12. Ramūnas Karbauskis, „Agrokoncernas“ – apie 350 mln. litų
R. Karbauskis valdo 100 proc. „Agrokoncerno“ akcijų. Koncernas vienija 27 bendroves. 2009 metais „Agrokoncerno“ pajamos siekė beveik 1,1 mlrd. litų, per metus koncernas uždirba 25 mln. litų grynojo pelno. R. Karbauskis taip pat yra vienvaldis bendrovės „Agrokoncerno grūdai“, kuri 2009 metais turėjo 0,5 mlrd. pajamų, akcininkas.
13. Arvydas Avulis, „Hanner“ – apie 350 mln. litų
A. Avulis valdo 100 proc. statybų bendrovės „Hanner“ akcijų.
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“ Vilniuje, Visoriuose, pradėjo dviejų gyvenamųjų namų statybas. Į 114 butų komplekso statybas planuojama investuoti apie 20 mln. litų. Tai pirmoji rimtesnė investicija po trejų metų pertraukos. Jis sėkmingai pasitraukė iš AB „Kartonas“ projekto pardavęs turėtas akcijas AB „Grigiškės“.Bendrovė veikia Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje ir Rumunijoje.
14. Vladas Numavičius, „Vilniaus prekybos“ grupė – apie 350 mln. litų
„Vilniaus prekybos“ akcininkas turtais neatsilieka nuo brolio Nerijaus. Jis valdo 24,6 proc. VP akcijų. Nuo 2009 metų jis tapo vienos iš VP įmonių – turto valdymo bendrovės „Entrita“ – vadovu. Jam taip pat priklauso „Eva Grupe“ kontrolinis akcijų paketas. Tikėtina, kad tik dalis jo valdomų akcijų yra asmeninės, o kitos realiai priklauso broliui Nerijui, dėl kurio skyrybų su žmona perrašytos brolio vardu.
15. Ivanas Paleičikas, UAB „Lukoil Baltija“ – apie 270 mln. litų
100 proc. „Lukoil Baltijos“ akcijų valdo Nyderlanduose registruota bendrovė „Lukoil Europe Holdings B.V.“, kurios pagrindinis steigėjas yra šis verslininkas. Registrų centro duomenimis, kurie dar tikslinami, 2009 metais šios bendrovės pajamos siekė beveik 1,3 mlrd. litų.
16. Saulius Butkus, UAB „Sanitex“ (21,11 proc.) – apie 270 mln. litųS. Butkus valdo 21,11 proc. „Sanitex“ akcijų, taip pat daug nekilnojamojo turto. Viena didžiausių Lietuvoje didmeninės prekybos plataus vartojimo prekėmis bendrovių „Sanitex“ pernai pardavė dviejų įmonių Kaliningrade akcijas, taip pat vienos Lietuvos įmonės akcijų ir investavo į nekilnojamojo turto verslą. Ji įsigijo po 50 proc. akcijų asocijuotose Kauno nekilnojamojo turto plėtros įmonėse „DM investicija“ bei „Domus Mea Invest“ ir tapo vienintele šių įmonių akcininke.
17. Rimandas Stonys, UAB „Dujotekana“ – apie 250 mln. litųR. Stonys valdo 49 proc. dujomis prekiaujančios bendrovės „Dujotekana“ akcijų. Jam taip pat priklauso 40 proc. per šią įmonę valdomos Kauno termnofikacinės elektrinės akcijų, 100 proc. įmonės „Vėjo gūsis“ akcijų, pusė įmonės „Aviaeskadrilė“ ir dalis Klaipėdos oro uosto akcijų. Dar tikslinamais Registrų centro duomenimis, „Dujotekanos“ pajamos 2009 metais siekė 255 mln. litų.
18. Antanas Trumpa, AB „Rokiškio sūris“ – apie 230 mln. litų
A. Trumpa valdo 14 proc. AB „Rokiškio sūris“ akcijų ir 74,86 proc. UAB „Pieno pramonės investicijų valdymo“ akcijų.
„Rokiškio sūrio“ konsoliduotos pajamos 2009 metais siekė 560 mln. litų, grupė uždirbo 14,9 mln. litų grynojo pelno.
19. Viktoras Butkus, buvęs UAB „Fermentas“ akcininkas – 230 mln. litų
Pernai JAV mokslo technologijų verslo milžinas „Thermo Fisher Scientific“ už 728 mln. litų nupirko „Fermentas International“ įmonę. Biotechnologijų bendrovės, kuriančios ir gaminančios produktus gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai, akcijos iki šiol priklausė lietuvių akcininkams ir privataus kapitalo fondui „Summit Partners„. „Fermentas“ tapo brangiausiai parduota privačia lietuviško kapitalo bendrove, išplėtita iki pasaulyje žinomos bendrovės.
20. Augustinas Rakauskas. „Senukų“ prekybos centrų grupė – apie 250 mln. litų
A. Rakauskas valdo 50 proc. SPC akcijų. Skaičiuojama, kad SPC mažmeninės prekybos mastai 2009 metais siekė 892 mln. litų. Palyginti su 2008 metais, jos krito kone perpus. Nepaisant to, Rakauskai imasi vis naujų projektų. Pernai „Senukų“ įmonių grupei priklausanti bendrovė „SSPS-Pramonė„ į naują prekybos centrą „Banginis“ Kaune investavo apie 30 mln. litų.
21. Gvidas Drobužas, AB „Panevėžio keliai“ – apie 250 mln. litų
G. Drobužas valdo 28,4 proc. AB „Panevėžio keliai“ akcijų. Panevėžio statybos trestą ir kitas bendroves valdanti įmonių grupė 2009 metų pabaigoje supirko AB „Ukmergės keliai“ akcijas ir padidino valdomą akcijų dalį iki 99,16 proc. Taip pat buvo įsigyta UAB „Aukštaitijos traktas“ akcijų (40 proc. įstatinio kapitalo), 5,55 mln. litų padidintas antrinės įmonės „Naujasis Užupis“ įstatinis kapitalas, įsigyta krovinių gabenimo paslaugas teikiančios įmonės „Keltecha“ akcijų. „Panevėžio keliai“ valdo Panevėžio statybos trestą, kuris stato valdovų rūmus.
22. Darius Mockus, koncernas „MG Baltic“ – apie 250 mln. litų
Jis – vienintelis keturis holdingus valdančio koncerno akcininkas. Registrų centro duomenimis, 2009 metais koncerno pardavimo pajamos siekė 1,4 mlrd. litų. Pagrindinės koncerno įmonės „Mitnija“ ir „Apranga“ niekaip neišbrenda iš nuostolių, „Media Holding“ pajamos toliau krinta. „Stumbro“ pelnas, palyginti su 2008 metais, sumažėjo daugiau kaip 300 proc.
23. Jolanta Blažytė, koncernas „Vikonda“ – apie 250 mln. litų
Europarlamentaro Viktoro Uspaskicho žmona J. Blažytė valdo per 60 proc. koncerno „Vikonda“ akcijų. Koncernas valdo 40 įmonių, tarp kurių – Krekenavos agrofirma, „Vikeda“, „Krekenavos pašarai“, „Kėdainių grūdai“, Kėdainių konservų fabrikas, Kėdainių krašto televizija, „Vikstata“. „Lietuvoje neplanuojame plėtros. Investuosime tik užsienyje“, – neseniai spaudoje teigė V. Uspaskichas.
24. Arūnas Martinkevičius, koncernas SBA – apie 200 mln. litų
A. Martinkevičius valdo 100 proc. 26 baldų ir tekstilės gamybos bei mažmeninės prekybos įmonių koncerno akcijų. 2009 metais koncerno pajamos viršijo 702 mln. litų.
25. Raimondas Karpavičius, AB „Marijampolės pieno koncervai“ – apie 200 mln. litų
R. Karpavičius valdo 100 proc. didžiausios Baltijos šalyse pieno konservų gamintojos „Marijampolės pieno konservai“ akcijų. Bendrovė puikiai įsitvirtinusi užsienio rinkose, tarkim, Azerbaidžane ji turi savo bazių, sandėlių ir logistiką. Įmonė eksportuoja 98 proc. savo produkcijos. Pagrindinės eksporto rinkos – Europa, Azija ir Afrika.
26. Darius Krasaitis, „DK Investicijos“ – apie 200 mln. litų
Buvęs „Ekovaldos„, kuri valdė parduotuvių tinklą „Rimi“, akcininkas (50 proc.) prieš aštuonerius metus pardavė turėtas akcijas ir ėmėsi kitos veiklos. Prieš porą metų jis iš koncerno „MG Baltic“ bendrovės „Mineraliniai vandenys“ nusipirko 1,97 proc. AB „Stumbras“ akcijų. Bendra šio sandorio suma – 6 mln. Lt.
27. Darius Zubas, AB „Linas Agro Group“ – apie 200 mln. litų
D. Zubui priklauso 10,7 proc. bendrovės „Linas Agro Group“ akcijų. Jis taip pat yra įsigijęs 20,3 proc. UAB „Mestilla“ akcijų ir 9 proc. UAB „Invisco“ akcijų.
Bendrovė „Linas Agro Group“ paskelbė per 9 mėnesių laikotarpį – nuo 2009 m. liepos 1 d. iki 2010 m. kovo 31 d. – uždirbusi 20,3 mln. Lt grynojo pelno. Bendrovės pardavimas siekė 725 mln. litų. 2008–2009 metais bendrovės apyvarta viršijo 1,2 mlrd. litų.
Iš bendrovės „Arvi Fertis“ pernai jie nusipirko žemdirbių aptarnavimo centrus su trąšų sandėliais, taip pat įsigijo biokuro bendrovę.
28. Gediminas Žiemelis, AB „ŽIA Valda“ akcininkas – apie 170 mln. litų
Verslininkas valdo 80 proc. investicinės bendrovės AB „ŽIA Valda“ akcijų paketą. Jai priklauso kontroliniai akcijų paketai AB „Avia Solutions Group“, „Small Planet“ Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje, Italijoje, „Baltic Aviation Academy“ Lietuvoje, Lenkijoje, Italijoje, „FL Technics“, „Baltic Aviation Academy“, kuriama internetinė aviadetalių prekybos platforma locatory.com. Grupės vertė gali siekti apie 300 mln. litų. Taip pat „ŽIA Valda“ valdo 50 proc. vienos didžiausių viešojo maitinimo tiekimo įmonių „Smulkus urmas“, daug nekilnojamojo turto. Su partneriais valdo vieną didžiausių Lietuvoje žemės ūkio investicinių ir valdymo bendrovių AB „Agrowill Group“.
29. Dainius Kreivys, UAB „Makveža“ – apie 170 mln. litų
Dabartinio ūkio ministro D. Kreivio šeimai priklauso apie 40 proc. apdailos ir statybinių medžiagų prekybos sistemos „Moki-veži“ akcijų. Pernai dešimtmetį atšventusi bendrovė pardavimu baigia pasivyti „Senukus“. Šiai prekybos sistemai priklauso 25 prekybos centrai ir parduotuvės.
30. Idrakas ir Galina Dadašovai, UAB „Penki kontinentai“ – apie 170 mln. litų
Dadašovų šeima valdo 100 proc. UAB „Penki kontinentai“ akcijų. Ši įmonė turi 17 bendrovių. 2009 metais jos prekybos mastai siekė 200 mln. litų. Itin daug dėmesio ši bendrovė skiria šviesolaidžio tinklo „Skynet“ veiklai, klientams siūlo naujų interaktyvios televizijos produktų.
31. Jonas Pilkauskas, buvęs „Tiltra Group“ akcininkas – apie 120 mln. litų
Praeityje buvęs advokatų kontoros „Sutkienė, Pilkauskas ir partneriai“ partneris J. Pilkauskas iki AB „Tiltra Group“ susijungimo su „Trakcja Polska“ valdė 18 proc. AB „Tiltra Group“ akcijų. Jis septynerius metus aktyviai dirbo JAV advokatų kontoros „McDermott, Will & Emery“ Vilniaus biure.
32. Gintaras Kateiva, UAB „Litagra“ – apie 100 mln. litų
G. Kateivai priklauso 41,6 proc. žemės ūkio aptarnavimo įmonės „Litagra“ akcijų, jis taip pat yra įsigijęs 12,6 porc. Padovinio žemės ūkio bendrovės akcijų ir 5 proc. bendrovės „Šiaulių Tauro televizoriai“ akcijų. Grupės „Litagra“ 2009 m. pajamos pernai siekė 532 mln. litų.
33. Tadas Karosas, UAB „Čili Holdings“ – apie 90 mln. litų
„Čili Holdings“ grupės įmones valdo kontroliuojanti kompanija UAB „Amazing CILI Invest“, kuri yra ir „Čili Holdings“ pagrindinė akcininkė. T. Karosui priklauso 99 proc. „Amazing CILI Invest“ akcijų. Registrų centrui pateiktoje 2009 metų konsoliduotoje „Amazing CILI Invest“ finansinėje ataskaitoje skelbiama, kad įmonės pardavimo pajamos 2009 metais siekė daugiau kaip 133 mln. litų.
34. Raimondas Baranauskas, AB „Snoras“– apie 85 mln. litų
R. Baranauskas valdo 25 proc. banko „Snoras“ akcijų. „Snoro“ finansinė grupė pernai pirmą pusmetį uždirbo 9,604 mln. litų neaudituoto grynojo pelno. Palyginti su 2009 metais, per tą patį laikotarpį jis siekė 24 mln. litų. „Snoro“ konsoliduotas 2010 metų pirmojo pusmečio veiklos pelnas prieš atidėjinius ir mokesčius sudarė 46,5 mln. litų, o vien banko – 51,2 mln. litų.
Likusias banko akcijas valdo Rusijos finansų magnatas Vladimiras Antonovas – jis kilęs iš giminės, kuri, pasak britų spaudos, kaltinama ryšiais su mafija ir pinigų plovimu.
35. Rolandas Valiūnas, „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“ – apie 85 mln. litų
R. Valiūnas yra advokatų kontoros „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“ vadovaujantysis partneris. Tailando Karalystės garbės konsulas, BMI valdybos pirmininkas, Investuotojų forumo Lietuvoje valdybos pirmininkas, Tarptautinių prekybos rūmų „ICC Lietuva“ viceprezidentas, pernai išrinktas „Investuok Lietuvoje“ valdybos pirmininku.
36. Irena Ona Mišeikienė, „Invalda„ – apie 180 mln. litų
37. Andrius Janukonis, UAB „Icor“ – apie 175 mln. litų
38. Arvydas Janulaitis, buvęs „Fermento“ akcininkas – 150 mln. litų
39. Sigitas Paulauskas, „Vakarų medienos grupė“ – 150 mln. litų
40. Martinas Gusiatinas, buvęs UAB „Klaipėdos Smeltės“ akcininkas – 150 mln. litų
41. Remigijus Juodviršis, AB „Panevėžio keliai“ – 150 mln. litų
42. Jonas Dumašius, UAB „Hidrostatyba“ – 140 mln. litų
43. Augenijus Gudžiūnas, UAB „Agrovet“ – apie 137 mln. litų
44. Seserys Rūta Bagdonavičienė ir Eglė A. Zulonienė , UAB „Limedika“ – 130 mln. litų
45. Vytautas Banys, „Vėtrūna„ – 120 mln. litų
46. Darius Šulnis, UAB „Invalda“ – apie 115 mln. litų
47. Mindaugas Raila, UAB „Girteka“ (90 proc. ) – apie 115 mln. litų
48. Vytautas Bučas, UAB „Invalda“ (18,56 proc.) – apie 110 mln. litų
49. Aurelijus Rusteika, UAB „TC prekyba“ (100 proc.) – apie 100 mln. litų
50. Raimondas Kriūnas, UAB „Amilina“ – apie 98 mln. litų
51. Algirdas Bučas, UAB „ Invalda“ – apie 95 mln. litų
52. Alvydas Banys, UAB „Invalda“ – apie 95 mln. litų
53. Jordanas ir Viktorija Kenstavičiai, UAB „Norvelita“ (100 proc. ) – apie 90 mln. litų
54. Pranas ir Andrius Kizniai, UAB „Lietpak“ – apie 88 mln. litų
55. Sigitas Žvirblis, UAB „Intersurgical“ – apie 87 mln. litų
56. Pranas Dailidė, „Dojus Agro“ – apie 85 mln. litų
57. Anridas Vinkleris, korporacija „Vaivorykštė“ (100 proc.) – apie 80 mln. litų
58. Artūras Urbutis, UAB „Naftos grupė“– apie 77 mln. litų
59. Linas Samuolis, UAB „Icor“ – apie 75 mln. litų
60. Gintautas Jaugielavičius, UAB „Icor“ – apie 75 mln. litų
61. Darius Leščinskas, UAB „Icor“ – apie 75 mln. litų
62. Algimantas Mikšys, UAB „Šiaulių plentas“ – apie 74 mln. litų
63. Alfonsas Armalas, UAB „Šiaulių plentas“ – apie 74 mln. litų
64. Algirdas Pažemeckas, AB „Žemaitijos pienas“ (44,15 proc.) – apie 70 mln. litų
65. Adomas ir Dalia Balsiai, AB „Lytagra“ (26,19 proc.) – apie 70 mln. litų
66. Benas Gudelis, UAB „Fragrances International“/„KristiAna“– apie 70 mln. litų
67. Danas Tvarijonavičius, UAB „Amilina“ – apie 67 mln. litų
68. Alvydas Barsteiga, UAB „Nemuno vaistinė“ (76 proc.) – apie 65 mln. litų
69. Andrius K. Gražėnas, UAB „Centrako“ – apie 65 mln. litų
70. Kazys Paulikas, „Nesė Group“ – apie 63 mln. litų
71. Andrius ir Antanas Linkai, koncernas „Alga“ (96 proc.) – apie 60 mln. litų
72. Virgilijus Eidimtas, UAB „Kvistija“ – apie 58 mln. litų
73. Birutė Kantauskienė, UAB „Biovela“ (69 proc.) – apie 55 mln. litų
74. Vidmantas Martikonis, UAB „Vilnoja“ – apie 51 mln. litų
75. Antanas Bosas, UAB Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija – 50 mln. litų
76. Nerijus Dagilis, UAB „Hermis Capital“ – apie 50 mln. litų
77. Violeta Dargienė, grupė „Eika“ – apie 50 mln. litų
78. Rolandas Činčius, „Norfos mažmena„ – apie 47 mln. litų
79. Rimvydas ir Arvydas Povilaičiai, UAB „Audimas“ – apie 45 mln. litų
80. Egidija Vaicekauskienė, UAB „Nematekas“ – apie 45 mln. litų
81. Viktoras Žakaitis, UAB „Lietuvos eltika“ – apie 45 mln. litų
82. Arūnas Želnys, „Vingės logistikos grupė“– apie 43 mln. litų
83. Robertas Lapinskas, UAB „Agrorodeo“ – apie 40 mln. litų
84. Vidmantas Kučinskas, UAB „Arvi ir Ko“– apie 39 mln. litų
85. Vilemas Malinauskas, UAB „Hesona“ – apie 38 mln. litų
86. Arminas Mačys UAB „Armitana“ (100 proc.) – apie 35 mln. litų
87. Gintautas Pangonis, UAB „Grigiškės“ – apie 35 mln. litų
88. Henrikas E. Neliubšys, „Sanitex“ – apie 35 mln. litų
89. Valdemaras Valkiūnas, „Voldemars“ – apie 35 mln. litų
90. Regimantas Buožius, UAB „Acme kompiuterių komponentai“ – apie 32 mln. litų
91. Juozas Magelinskas, koncernas „Megrame įmonių grupė“– apie 30 mln. litų
92. Samoilas Kacas , UAB „Tete-a-tete“ kazino (75 proc.) – 30 mln. litų
93. Bronislovas Vainora, UAB „Centrum Hotels“– apie 30 mln. litų
94. Marius Jakulis Jasonas, AAA įmonių grupė – apie 30 mln. litų
95. Arūnas Žemaitis, „Ogmios grupė“– apie 30 mln. litų
96. Vytautas Silevičius, UAB „Doleta“ – apie 28 mln. litų
97. Palmyra Kaikarienė, „Šiaurės vilkas“ – apie 25 mln. litų
98. Zofija Milaknienė, UAB „Alna Group“ – apie 24 mln. litų
99. Arvydas Sabonis, UAB „Sabonio klubas ir partneriai“ – apie 20 mln. litų
100. Danguolė Bradauskienė, „Lamantinas“– apie 20 mln. litų