Mes blaškomės, atliekame daugybę visokiausių darbų, stengiamės judėti į priekį, bet galų gale vis tiek patenkame į aklavietę. Keičiame statusą socialiniuose tinkluose, žiūrime įkvepiančius filmus, šaliname nereikalingus failus iš kompiuterio, skalbiame drabužius, mėginame tapti populiarūs internete, apmąstome savo poelgius, siekdami pakeisti gyvenimą, persivalgome, be saiko bendraujame ir visa kita, ką darome, viso labo yra tik bandymas įprasminti savo gyvenimą, skelbia mixtuff.ru
Visiems patinka, kai jais žavimasi, ypač tiems, kurie teigia, jog jiems tai nesvarbu. Tačiau ateina metas, kai žmogus pradeda manyti, jog niekam nepatinka. Šiame straipsnyje rasite dešimt priemonių, kurios padės įveikti psichologinius barjerus ir pagerins jūsų gyvenimą.
1. Meilikaukite
Meilikavimas gali tapti gera priemone problemoms darbe spręsti. Nori ar nenori, tai yra vienas veiksmingiausių būdų kilti karjeros laiptais.
2. Improvizuokite
Improvizuokite, kai matote, jog žmogus, į kurį norite kreiptis, jaučiasi pavargęs. Jeigu ketinate padaryti įspūdį tam, kuris jums patinka, arba suartėti su reikalingu žmogumi, geriausia imtis veiksmų, kai šis žmogus yra pavargęs.
Tačiau prašyti reikia to, kas jo labai neapsunkins, kitaip žmogus atsisakys patenkinti prašymą. O jeigu pasakysite, kad pagalbos reikia dabar, dauguma žmonių sutiks padėti kitą dieną.
3. Kreipkitės vardu
Šį būdą pasiūlė Deilas Karnegi (Dale Carnegie) savo garsiojoje knygoje „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“. Joje sakoma, kad geriausias būdas padaryti gerą įspūdį nuo pirmos akimirkos – tarti pašnekovo vardą. Nesvarbu, kokia kalba vardas skambės, pašnekovas bet kuriuo atveju bus pamalonintas. Vardas – svarbi ir neatskiriama žmogaus asmenybės dalis. Ir svarbiausia – pasistenkite, kad pašnekovo vardas skambėtų pagarbiai.
4. Netaisykite kitų
Toje pačioje knygoje D. Karnegi rašo, kad norint padaryti kam nors įtaką, reikia pasistengti kuo daugiau klausytis, ką kalba tas žmogus, ir nesistengti jo taisyti. Nesvarbu, teisus pašnekovas ar ne, visuomet rodykite, kad jus tai domina – kas žino, gal taip pavyks įsigyti dar vieną gerbėją.
5. Laimėkite ginčą
Susiginčiję su kuo nors, kurio žinios aptariamo klausimo srityje gilesnės už jūsų, pamėginkite išjuokti oponento argumentus. Patikėkite, ši priemonė tikrai gali praversti ir jūs visai nepasirodysite nemokša ir siauraprotis. Be to, ši gudrybė gali padėti paimti viršų bet kokiame kasdieniniame ginče. Matydamas jūsų juoką oponentas ims karščiuotis, nebesivaldys ir pames savo tvirtinimų bei reiškiamos nuomonės mintį. Pamėginkite, tai tikrai nepakenks. O jeigu vis dėlto pajusite, kad ginče tuojau būsite paguldytas ant menčių, pabandykite pridurti: „Taip, taip, taip, bet tu, vis dėlto kalbi niekus, užteks burbėti, pateik man protingų argumentų.“
6. Sukelkite aplinkinių simpatiją sau
Jeigu norite patraukti ką nors į savo pusę, bet stabdo mintis, jog tam žmogui nepatinkate, geriausia paprašyti jo ką nors paskolinti. Pavyzdžiui, iš pradžių galite paprašyti pieštuko ar dar ko nors. Šis psichologinis triukas neabejotinai padeda pelnyti aplinkinių simpatiją. Vėliau galima paprašyti paskolinti dar kokį nors menkniekį, kurį (jūsų nuomone) paskolinti žmogus neatsisakys.
Kalbėdamas su tuo, kam norite patikti, būkite linksmas, juokaukite, bet vis tik stenkitės, kad tie juokai nenuskambėtų kvailai. Ir atsiminkite, kad žmonės dažniausiai domisi tik savimi. Kalbėkite apie juos, tegul šnekta sukasi apie juos, leiskite jiems pasijusti reikšmingiems. Klausinėkite to, kas su jais asmeniškai susiję, pavyzdžiui: koks jų mėgstamas užsiėmimas, kokie interesai, kaip jie mėgsta leisti atostogas, ko jie nemėgsta, ir t. t. Ir svarbiausia – kuo dažniau žiūrėkite į pašnekovą.
7. Išsukite iš įprastinio kelio
Neretai mūsų gyvenimas patenka į aklavietę dėl tokios paprastos priežasties, kad nukreipiame savo dėmesį ir pažinimo sugebėjimus į dalykus, kurie mums iš tikrųjų yra neįdomūs.
Visa paslaptis – reikia susitelkti į pirmapradę problemą. O dabar pamėginkite padaryti ką nors tokio, kas nebūtų susijęs su pirminiu uždaviniu. Pavyzdžiui, apsilankykite svetainėje „YouTube“ ir paklausykite gražios dainos. Dažnai geriausias būdas rasti problemos sprendimą – išeiti už jos ribų ir pažiūrėti, kas vyksta aplink.
8. Pakeiskite supančią aplinką
Ši priemonė yra viena iš labiausiai rekomenduojamų, jei norima įveikti ar aplenkti psichologinius barjerus, pasitaikančius mūsų gyvenimo kelyje. Mūsų smegenys turi vieną labai neįprastą savybę: jos dirba kaip šablonų kepimo mašina. Visi jie formuojami minčių ir veiksmų, saugomų mūsų atmintyje, pagrindu. Dažniausiai psichologiniai barjerai stoja mums skersai kelio, kai esame sutrikę dėl kokios nors neįprastos mūsų smegenims situacijos. Tai tampa reguliariu dalyku, jeigu nerandame sprendimo. Bet neverta baimintis – pakeitę supančią aplinką, galėsite pamatyti, kas yra už barjero. Visa esmė ta, kad reikia pasinaudoti kuo nors, kas padės pakeisti apatišką kasdienybės rutiną. Trumpai drūtai – ši priemonė galėtų tapti efektyviu būdu plėsti ir kurti naujus mūsų elgesio šablonus.
9. Prašykite pagalbos
Jeigu išbandėte visas aukščiau minėtas priemones, bet vis tiek atrodo, kad iš visų pusių jus supa aklavietės – vadinasi, pats laikas paprašyti pagalbos tų, kuriais pasitikite. Niekas šiame pasaulyje negali pasakyti, kad pelnė šlovę ir sėkmę vienui vienas. Žmonės, manantys, kad jų sėkmė yra vien jų nuopelnas, yra paprasčiausi egoistiški stuobriai, nesugebantys vertinti tų, kurie turėjo įtakos jų gyvenime. Jūs galite paprašyti pagalbos žmogaus, kuris, jūsų nuomone, spręsdamas klausimus, panašius į tuos, su kuriais susiduriate jūs, patyrė daugiau sunkumų.
10. Kalbėkite apie gerus dalykus, galvokite apie gerus dalykus ir būkite pozityvūs
Niekada neįsileiskite į galvą negatyvių minčių apie savo gyvenimą. Žinoma, būna dienų, kai atrodo, jog viskas aplinkui tiesiog prisisunkę negatyvo, bet patikėkite – tai tik atsparumo patikrinimas.
Kai su kuo nors susitinkate pirmą kartą arba einate į pasimatymą, pasistenkite vengti „pavojingų“ temų, pavyzdžiui, tokių kaip religija, politika, ekonomika ir kt. Netgi jei ketinate papasakoti apie ką nors bloga, kas jums nutiko, pasistenkite įterpti į pasakojimą ką nors linksmo.
Kitaip tariant, turite parodyti pašnekovui, kad nesate vienas iš tų silpnavalių žmonių, kurie palūžo, susidūrę su gyvenimo problemomis.
Bet pirmiausia turite suprasti, kokia humoro rūšis yra stiprioji jūsų pusė. Vieniems gerai pavyksta klounada, o kitiems būdingi santūrūs pajuokavimai, paremti žodžių žaismu ir grynu cinizmu. Bet net jeigu jūsų „bajeris“ pasirodė esąs nejuokingas, pasistenkite ties juo„neužsiciklinti“ ir šmaikštaukite toliau.
Nuostabiausias dalykas šioje situacijoje yra tai, kad žmonės neprisimena nepavykusių pašmaikštavimų, atvirkščiai, prisimena pavykusius. Viskam gyvenime duodamas antras šansas, tačiau rezultatas priklausys nuo to, kaip sėkmingai juo pasinaudosite.
Būkite laimingi ir nesitenkinkite tuo, kas pasiekta – argi ne tai svarbiausia gyvenime?