• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sakoma, kad Indonezijoje, sunkiai svetimšaliams įžengiamose vietose, gyvena sanojų gentis. Kiekvieną rytą berniukai ir mergaitės savo tėvams ir giminaičiams pasakojasi savo sapnus. O tie duoda patarimų, kaip kitą naktį sapne elgtis, ką daryti įvairiose situacijose, į kurias patenkama sapne.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrinėdami šios genties fenomeną mokslininkai priėjo išvados, jog ši gentis – laimingi žmonės. Kaip paaiškėjo, ten neužfiksuota depresijų, psichozių atvejų, jie atsparūs stresams, mažiau serga, jų tarpusavio santykiai natūralūs, be įtampos. Įdomu, kokių patarimų duota tėvai savo sapnuojantiems vaikams? Štai keletas iš jų:

REKLAMA

1. Jei sapne sutikai pabaisą – įveik ją, jokiu būdu nenusileisk.

2. Krenti į bedugnę? Pamėgink nukristi iki galo, po truputėlį stabdydamasis.

3. Jei sapne tave gundo kokia nors moteris, netgi artima giminaitė ar motina – nesikuklink, atsiduok pagundai ir mėgaukis.

4. Jei tave apėmė siaubas – kvieskis pagalbos vaikus ar savo tėtį vaikystėje. Jei greta regi draugų – pagalbos ranką ištiesti gali ir jie.

REKLAMA
REKLAMA

5. Jei sapne ką nors sutiksi – prašyk dovanos. Gavęs dovaną sapne, praturtėsi ir realybėje.

6. Sapne įveikti priešą daug lengviau jei užuot susigrūmęs su juo apkabinsi. Tada priešas dings neatlaikęs tokio geranoriško gesto.

7. Jei sapne sutinki kokią nors pabaisą, drąsiai jos paklausk: „Iš kur tu? Kuo tu vardu?“ Esmė tame, kad sapnų karalystėje kitokia daiktų realybė, ten žodis, ženklas, simbolis turi tiek pat galios, kiek ir daiktas, o mes patys ten esame kiti. Vardas ir pavidalas sapne gali vienas kitą pakeisti. Sužinojus vardą kituose sapnuose galima priversti tau paklusti atsiradusią figūrą, išsikviesti ją sulig savo norais ir netgi reikalauti kad ji atskubėtų į pagalbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

8. Sapnuose tvyro kita perspektyva, kita šviesa. Dažnai tai, kas tolumoje, matoma ir jaučiama geriau nei tai, kas yra šalia: daiktus, esančius šalia, apskritai sunku įžiūrėti. Kai tik pabandysi sapne sukoncentruoti dėmesį į kokią nors detalę, tarkime, įdėmiau apžiūrėti delną ir daikto paviršių, tavo vizija akimirksniu ims sklaidytis.

REKLAMA

9. Sapne negalima mirksėti jei nori išsaugoti tai, ką matai prieš akis. Mirktelėsi – ir sapnas pasikeis, kaip kine: užmerkus akis matytas vaizdas užfiksuojamas, bet vos atsimerkiate – kadras jau pasikeitęs. Taip galima ir prabusti!

10. Kita vertus, jei sapne vyksta kas nors baisaus ar panūdai įsitikinti, ar tik nesapnuoji – geriau jau mirktelėti, taip, tikėtina, greičiau pabusi. O štai sapnų karalystės aukštasis pilotažas – prisiminti save sapnuojantį. Tada akimirksniu atsimenama, kur guli, koks tavo vardas, atstatoma dieninė būdravimo sąmonė. Ir jei šią akimirką sąmoningai nuspręsi neprabusti – pasieksi sąmoningo klaidžiojimo po sapną būseną.

Daug dalykų, kurie mums rūpi dieną, kas neramina ir jaudina, sapne tampa antraeiliais, nesvarbiais. Ir atvirkščiai – tai, apie ką dieną nė nesusimąstėme, ateina pas mus sapne primena apie save. Ir kas šiuo atveju realiau ir svarbiau – sunku pasakyti. Kol gyvename, vėl ir vėl bandome suvokti save, klausiame savęs, kas mes tokie. Sapnų aiškinimas – tai vienas iš bandymų, vienas iš kelių atsakyti į šį amžiną klausimą: kas gi mes esame iš tikrųjų?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų