• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmasis „Google“ kompanijos darbuotojas buvo mažai kam girdėtas Craigas Silversteinas. Jis vis dar dirba kompanijoje ir yra „Google“ technologijų direktorius. Tai tik vienas iš daugeliui mažai žinomų faktų apie „Google“.

REKLAMA
REKLAMA

Šeima

Larry Page'o brolis Carlas prisidėjo prie „eGroups“ kompanijos įkūrimo. Tai devintajame dešimtmetyje įkurta interneto bendrovė, kurią 2000 metais už beveik pusę milijardo JAV dolerių įsigijo „Yahoo“ kompanija. Taigi, net jeigu L. Page'o įkurtai „Google“ kompanijai nebūtų pavykę taip iškilti, jis greičiausiai sėkmingai dirbtų savo brolio įmonėje.

REKLAMA

„BackRub“

Iš pradžių „Google“ kompanija vadinosi „BackRub“. Kompanija taip buvo pavadinta todėl, kad algoritmas suskirstė interneto puslapius pagal tai, kiek šie turėjo atgalinių nuorodų (angl. „back links“).

Patentai

„Google“ patentų genealogija taip pat yra įdomi. Jungtinių Valstijų patentų biure yra įregistruotas „Dow Jones“ priklausantis patentas, kuris yra labai panašus į „Google“ patentą. Šį patentą, pavadintą „RankDex“, sukūrė Robinas Li, dirbęs vienoje iš „Dow Jones“ priklausančių kompanijų.

REKLAMA
REKLAMA

Abiejuose patentuose yra kalbama apie panašias idėjas – reitinguoti interneto puslapius ne tik pagal juose esamą tekstą, tačiau ir pagal tai, kiek kitų interneto puslapių daro nuorodas į juos. „Dow Jones“ iki galo nežinojo, ką būtų galima daryti su šiuo patentu, dėl to R. Li paliko kompaniją ir išvyko į Kiniją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būdamas ten, R. Li beveik už dyką perėmė šį patentą iš „Dow Jones“ ir įkūrė mažą kompaniją, pavadinimu „Baidu“, kuriai iki šiol ir vadovauja.

Stenfordas

„Google“ naudojamas algoritmas vadinasi „PageRank“. Manytumėte, kad šis pavadinimas kilo iš pagrindinės jo funkcijos – surikiuoti interneto puslapius, tačiau „Google“ teigia, kad taip jis buvo pavadintas L. Page'o garbei. Įdomu tai, kad patentas priklauso Stenfordo universitetui. Jiems buvo duoda 1,8 mln. kompanijos akcijų, kurias universitetas 2005 metais pardavė už 336 mln. JAV dolerių.

REKLAMA

Išnykimas

„PageRank“ algoritmas gali ne tik sudėlioti interneto puslapius interneto paieškos sistemose, tačiau ir apskaičiuoti, kurioms gyvūnų rūšims gresia išnykimas. Atgalinės nuorodos gali pasakyti, kiek vienai gyvūnų rūšis gali suvalgyti kitos rūšies gyvūnų, kad išliktų. Taigi, kuo daugiau tokių „atgalinių nuorodų“ turi viena gyvūnų rūšis, tuo mažesnė tikimybė, kad jai gresia išnykimas.

REKLAMA

Politika

Larry Page'as ir Sergejus Brinas yra tarp turtingiausių JAV gyventojų. Jų visiškai neremia jokios politinės jėgos. Virš 20 už juos turtingesnių milijardierių finansiškai prisideda prie vieno ar kito politinio judėjimo. Tačiau praėjusiais metais „Google“ lobizmui išleido daugiau nei „Yahoo“, „Facebook“ ir „Apple“ kompanijos kartu sudėjus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Yahoo“

Iš pradžių L. Page'as ir S. Brinas norėjo tapti akademikais, jie nenorėjo pradėti savo verslo. Jie sukūrė internetinės paieškos sistemą ir 1997 metais netgi norėjo ją parduoti už 1 mln. JAV dolerių. Jie apkeliavo visą Silicio slėnį bandyti parduoti savo produktą. Jie netgi aplankė „Yahoo“ kompaniją, tačiau ši atsisakė jų pasiūlymo. 2002 metais „Yahoo“ pati pateikė siūlymą įsigyti „Google“ už 3 mlrd. JAV dolerių, tačiau tuomet jau „Google“ atmetė jų pasiūlymą, Šiandien „Google“ vertė siekia 150 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA

Sėkmė

„Man sekasi!“ (angl. „I'm Feeling Lucky“) mygtukas „Google“ kompanijai kasmet atsieina per 110 mln. JAV dolerių. Paspaudus jį paieškos sistema automatiškai nukelia jus į pirmą paieškos puslapį. Kitaip tariant, jūs išvengiate visų reklamų, iš kurių išgyvena „Google“.

REKLAMA

Kodėl gi „Google“ apskritai nepanaikina šio mygtuko? Tikslinėse grupėse buvo nustatyta, kad matydami šį mygtuką žmonės jaučiasi jaukiau. Verta paminėti tai, kad pirmasis įrašas „Google“ „Twitter“ puslapyje buvo „ I'm 01100110 01100101 01100101 01101100 01101001 01101110 01100111 00100000 01101100 01110101 01100011 01101011 01111001 0000101“, kuris dvejetainėje sistemoje reiškia „I'm Feeling Lucky“ (liet. „Man sekasi!“).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmasis darbuotojas

Pirmasis „Google“ kompanijos darbuotojas buvo mažai kam girdėtas Craigas Silversteinas. Jis vis dar dirba kompanijoje ir yra „Google“ technologijų direktorius. Internete yra puslapis, kuriame C. Silversteinas yra vadinamas žydu ir kuriame kalbama apie tai, kad žydai valdo „Google“, „Facebook“ bei „Wikipedia“. Įdomu tai, kad šiame puslapyje visur yra pridėta „Google“ reklamų.

Grožis

„Google Earth“ darytos nuotraukos kartais gali būti laikomos tikru meno kūriniu. Šioje nuorodoje galite pasigrožėti nuostabių „Google Earth“ nuotraukų kolekcija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų