Kai pagalvojame apie oro uoste vykdomus patikrinimus, paprastai galvojame apie ginklų paiešką – ypatingas dėmesys skiriamas šaunamiesiems ginklams. Keista, tačiau vien 2012 metais JAV Transporto saugumo agentūra rankiniame bagaže aptiko nei 828 šaunamuosius ginklus iš kurių net 210 buvo užtaisyti. Ko daugelis asmenų nežino - apsauga dažnai konfiskuoja ir su ginklais nesusijusius daiktus, kurie, beje, būna ne tik pavojingi, bet ir kraupūs, įspėja Listverse.com.
5. Chameleonas - skrybėlė
2002 metais iš Dubajaus skrendanti septyniolikmetė buvo sustabdyta Manchesterio oro uoste dėl savo ypatingos „skrybėlės“. Merginai ant galvos lankelio puikavosi retos rūšies chameleonas, kurį ji nusipirko Saudo Arabijos turguje. Iš pradžių kiti keleiviai manė, kad tai plastikinis aksesuaras – tačiau netukus jie pamatė, kaip padaras iškišo liežuvį. Chameleonas buvo merginos naminis gyvūnas su situaciją atitinkančių vardu „Hattie“. Deja, Hattie turėjo pasilikti su pareigūnais.
4. Balandžių pora
2009 metais iš Dubajaus grįžtantis australas buvo sustabdytas dėl to, kad prisitvirtinęs prie blauzdų gabeno minkštintuose vokuose supakuotus du gyvus balandžius. Australija labai griežtai baudžia už gyvūnų kontrabandą: už tai gali būti skirta laisvės atėmimo bausmė iki 16 metų ir didelė bauda.
3. Šepetys-durklas
Mažame Virginia oro uoste skeneris moters rankinėje parodė labai įdomios formos plaukų šepetį. Stebėtojų dėmesį patraukė tai, kad šepečio šereliai buvo labai keistos konstrukcijos. Nuodugnesnis patikrinimas parodė, kad šepetyje buvo keramikinis durklas. Moteris laisva valia atidavė šepetį ir jau buvo leista su visais keleiviais lipti į lėktuvą.
2. Opiumo katinai
2011 metų sausį į JFK oro uostą Niujorke iš Tailando buvo atsiųsta dekoratyvinių katinų. Siuntinius JAV Muitinių ir sienų apsauga įvertino kaip „plastikinius pavyzdžius“. Juos buvo nurodyta nugabenti tam tikru adresu Niujorke, tačiau siuntėjo nepavyko nustatyti. Federaliniams agentams iš karto kilo įtarimų dėl didžiulio siuntinio. Sudaužius žmogaus dydžio skulptūras jų viduje buvo aptikta 9 milijonų vertės opiumo siunta.
1. Lavonas
2010 metais 91 metų amžiaus Curtas Willas Jarantas keliavo iš Berlyno į Manchesterį kartu su savo žmona ir dukterimi. Vyras sirgo Alzheimerio liga ir buvo prirakintas prie vežimėlio. Jis taip pat dėvėjo tamsius akinius dėl neseniai prasidėjusios akių infekcijos.
Tuo metu kai moterys tvarkė skrydžio dokumentus, oro uosto darbuotojai pastebėjo, kad vyras vežimėlyje labai susmuko. Moterys tvirtino, kad viskas gerai, nes jis „visuomet taip miega“. Tačiau toks paaiškinimas neįtikino oro uosto darbuotojų – palietę vyriškį jie pastebėjo, kad jo oda šalta kaip ledas. Manoma, kad šeimos nariai, norėdami išvengti mirusiojo transportavimo mokesčių sugalvojo tokį pergabenimo planą.