Sudarant reitingą, buvo vertinami 4 pagrindiniai kriterijai: pavaldinių skaičius, disponavimas finansiniais resursais, visuomeninio gyvenimo sferų skaičius, kurioms žmogus turi įtaką, ir aktyvumas, su kuriuo sąrašo dalyvis naudojasi savo valdžia.
10. Davidas Cameronas
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas
Amžius: 46 metai
Gyvenamoji vieta: Didžioji Britanija
Šeimyninė padėtis: vedęs, 4 vaikai
Vos per 2 metus valdžioje britas D. Cameronas sugebėjo patekti į naujosios Europos „geležinės ledi“ Angelos Merkel gniaužtus, nepaisant to, kad atmetė jos pasiūlymą padidinti Europos Sąjungos (ES) biudžetą. Savo šalyje susidūrė su ekonominiu nuosmukiu.
9. Xi Jinpingas
Kinijos Komunistų partijos pirmininkas
Amžius: 59 metai
Gyvenamoji vieta: Kinija
Šeimyninė padėtis: vedęs
Žmogus, kuriam artimiausius 10 metus teks vadovauti Kinijai, tik ką išrinktas Kinijos Komunistų partijos pirmininku. 2013 metų kovą jis oficialiai užims valstybės vadovo postą, pakeisdamas Hu Jintao.
8. Mario Draghi
Europos centrinio banko (ECB) prezidentas
Amžius: 65 metai
Gyvenamoji vieta: Italija
Šeimyninė padėtis: vedęs, 2 vaikai
Tuo metu, kai euras pergyvena vieną krizę po kitos, ECB vaidmuo svarbus, kaip niekada. M. Draghi susidūrė su sudėtingiausia užduotimi – išsaugoti 17 euro zonos šalių, kurių bendras BVP viršija 17 trilijonų JAV dolerių, vieningumą.
7. Abdullah bin Abdulazizas Al Saudas
Saudo Arabijos karalius
Amžius: 88 metai
Gyvenamoji vieta: Saudo Arabija
Šeimyninė padėtis: vedęs
Dykumos karalystės vadovas. Čia yra 20 proc. pasaulio naftos atsargų ir pagrindinės Islamo švenčiausios vietos. Be to, „Arabų pavasaris“ niekaip nepalietė šalį valdančios monarchijos.
6. Benas Bernanke
JAV Federalinės rezervų sistemos (FRS) vadovas
Amžius: 58 metai
Gyvenamoji vieta: JAV
Šeimyninė padėtis: vedęs, 2 vaikai
B. Bernanke pradėjo vadovauti procesui, kurio metu FRS supirkinėja hipotekos vertybinius popierius už 40 milijardų sumą kas mėnesį ir iždo obligacijas, vertas 45 milijardų. Rezultatas akivaizdus – kuklus ekonomikos atsigavimas ir beveik rekordinis 2,9 trilijono dolerių skaičius FRS balanse.
5. Popiežius Benediktas XVI
Katalikų bažnyčios vadovas
Amžius: 85 metai
Gyvenamoji vieta: Vatikanas
Šeimyninė padėtis: nevedęs
Romos popiežius vadovauja dvasinei beveik 1,2 milijardo katalikų visame pasaulyje valdžiai. Jis turėtų turėti lemiamą žodį tokiais nepaprastais klausimais, kaip gimstamumo kontrolė, abortai, eutanazija...
4. Billas Gates'as
Billo ir Melindos Gatesų labdaros fondo bendraturtis
Amžius: 57 metai
Gyvenamoji vieta: JAV
Šeimyninė padėtis: vedęs, 3 vaikai
„Microsoft“ įkūrėjas užima 2 vietą turtingiausių pasaulio žmonių sąraše (65 milijardai JAV dolerių), nepaisant to, kad jis jau 28 milijardus paaukojo labdaros tikslais. Šiais pinigais iki 2020 metų bus išgelbėta 8 milijonai gyvybių.
3. Vladimiras Putinas
Rusijos prezidentas
Amžius: 60 metų
Gyvenamoji vieta: Rusija
Šeimyninė padėtis: vedęs
2012 metų kovą perrinktas naujai, šįkart 6 metų kadencijai, V. Putinas susigrąžino valdžios vėžes, kurių jis, visuotinai priimta nuomone, niekada ir nebuvo atsisakęs. Praėjusiais metais V. Putinas reitinge buvo antras. Šiais metais jam sukako 60 metų. Rusijoje tai yra pensinis amžius. Tačiau ar kas nors išdrįs jam tai pasakyti? Visuotinės kritikos V. Putinas šiemet susilaukė dėl „Pussy Riot“ bylos.
2. Angela Merkel
Vokietijos kanclerė
Amžius: 58 metai
Gyvenamoji vieta: Vokietija
Šeimyninė padėtis: ištekėjusi
Įtakingiausia pasaulio moteris vadovauja valstybei, kuri yra ES atrama ir atsakinga už euro likimą. A. Merkel pasižymi griežtu požiūriu į euro zonos valstybių krizės sprendimą. A. Merkel savo poste yra nuo 2005 metų, tačiau 2013 metais jos laukia naujas iššūkis – rinkimai.
1. Barackas Obama
JAV prezidentas
Amžius: 51 metai
Gyvenamoji vieta: JAV
Šeimyninė padėtis: vedęs, 2 vaikai
B. Obama 2012 metais įtikinimai laimėjo JAV prezidento rinkimus. Ateinančius 4 metus jis spręs rimtas galingiausios pasaulio ekonomikos ir karinės galios problemas, iššauktas biudžetinės krizės, aukštu nedarbo lygiu ir įtampa Artimuosiuose Rytuose.
Nuo 11 iki 20 vietos atitinkamai išsidėstė turtingiausias pasaulio žmogus Carlosas Slimas, Indijos Nacionalinio kongreso prezidentė Sonia Gandhi, Kinijos vicepremjeras Li Keqiangas, Prancūzijos prezidentas Francois Hollande‘as, Warrenas Buffettas, Niujorko meras Michaelas Bloombergas, Michaelas Duke‘as, Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff, Indijos ministras pirmininkas Manmohanas Singhas ir „Google“ bendrasavininkas Sergejus Brinas.
Socialinio tinklo „Facebook" kūrėjas ir vadovas Markas Zuckerbergas užėmė 25 vietą, Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moonas 30 vietą, o Venesuelos prezidentas Hugo Chavezas 48 vietą.
Taip pat skaitykite: