• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

10 į istoriją patekusių viešbučių

Kai kurie viešbučiai nepaisydami madų bei pokyčių svečius vilioja praeitimi dvelkiančia dvasia, kurios neturi modernūs pastatai. Jie gali būti ir prabangūs ir kuklūs, dideli ir maži, tačiau juos kai kas sieja – apsistoti čia visada reiškia prisiliesti prie legendos.

REKLAMA
REKLAMA

Hôtel Ritz, Paryžius, Prancūzija

Šis, Prancūzijos sostinės širdyje esantis viešbutis (neretai vadinamas vienu gražiausiu pasaulyje), tapo aristokratų bei turtuoliu simboliu. Daugelis „mėlynojo kraujo“ atstovų, verslo ryklių, politikų bei žvaigždžių atvykę į Paryžių apsistoja šiame viešbutyje. Jame įkvėpimo ieškojo Marcelis Proustas, savo namais jį pavertė Coco Chanel, čia noveles rašė Ernestas Hemingwayus. Ir niekas nepasikeitė iki šių dienų – įeiti pro „Ritz“ duris, tolygu patekti į kilmingų, turtingų bei žavingų pasaulį.

REKLAMA

Bayerischer Hof, Miunchenas, Vokietija

Milžinišką viešbutį Miunchene 1832-aisiais nusprendė Bavarijos Liudvikas. Deja, kaip ir didelė miesto dalis, jis buvo apgriautas per 1944-ųjų bombardavimus.  Viešbučio šeimininkai nepasidavė ir jį atstatė, o 1972-aisiais, prieš Olimpines žaidynes, prijungė dar vieną sparną. Dar vėliau viešbutis „praturtėjo“ dideliu baseinu ant pastato stogo bei moderniu SPA centru. Nepaisant nieko, jis vis dar tebealsuoja senovine dvasia ir tebėra, tuo pačiu „Bayerischer Hof“ viešbutuku.

REKLAMA
REKLAMA

Marriott viešbutis, Kairas, Egiptas

Nors Kaire aplink viešbutį per pastaruosius metus stiebėsi dangoraižiai, užtenka tik kirsti jo slenkstį ir pateksite į kitą epochą – imperijos klestėjimo ir prabangos. Kadaise šis viešbutis vadinosi „Al Gezira Palace“, kuris duris atvėrė dėl Napoleono žmonos imperatorienės Eugenie užgaidos. Nors nuo to laiko čia atsirado sporto centras ir SPA, kitose patalpose kruopščiai rūpinamasi viešbučio dvasios puoselėjimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Senieji Žiemos rūmai, Luksoras, Egiptas

Šiame, Viktorijos laikų stiliaus viešbutyje gyveno tokios įžymybės kaip Agatha Christie. Pastatas buvo įrengtas 1886-aisiais vešlioje Nilo pakrantėje. Dabar jis yra miesto centre, tik kelios minutės nuo Luksoro šventyklos. Lankantis šiame mieste verta bent trumpam užsukti ir į viešbutį – pasigrožėti jo interjeru bei pagurkšnoti kvapnaus gėrimo arbatos kambaryje.

REKLAMA

Imperial Hotel, Delis, Indija

Šio viešbučio istorija prasidėjo prie 100 metų, kuomet Džordžas V paskelbė Naująjį Delhį Indijos sostine. Pastatas buvo laikomas vienu originaliausių visame mieste – jo kūrėjai maišė tradicinį Viktorijos stilių su tuo metu populiarėjančiu art deco. Kelionė po viešbutį primena kelionę po britiškosios Indijos istoriją – čia vis dar saugomas staliukas, prie kurio buvo tariamasi dėl Indijos nepriklausomybės.

REKLAMA

American Colony Hotel, Jeruzalė, Izraelis

Prieš prasidedant XX a. mieste nebuvo nei vieno prabangaus pasiturinčių piligrimų skonį atitinkančio viešbučio. American Colony“, duris atvėręs 1902-aisiais tapo pirmuoju aukštos klasės viešbučiu Jeruzalėje. Kadangi jis priklausė amerikiečiams, buvo žinomas kaip neutrali teritorija, nepasiduodanti politikų žaidimams. Tad jis tapo dažna arabų ir žydų politikų susitikimo vieta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Giraffe Manor, Nairobis, Kenija

1932-aisiasi pastatytas viešbutis atrodo, kaip tipiškas škotiškas medžioklės namas. Tačiau pro jo langus matyti ne Europos vaizdai o taikios žirafos bei Kilimandžaro kalno kontūras tolumoje. Viešbučio savininkai skiria daug dėmesio gyvūnų apsaugai ir netgi atidarė sukūrė žirafų parką, į kurį viešbučio svečiai gali patekti nemokamai.

REKLAMA

The Grand Hotel, Taipėjus, Taivanas

Viešbutis primena rūmus – po švytinčiu stogu slepiasi prašmatnūs interjerai: didelės arkos, raudonos kolonos ir auksinės detalės. Viskas primena prašmatnius imperijos laikų apartamentus. Kiekvienas iš aštuonių aukštų skirtas vienai iš Kinijos valdovų dinastijų: tad piešiniuose bei dekoracijose galima sekti šalies istoriją.

REKLAMA

Hotel New Grand, Yokohama, Japonija

Viešbutis simbolizuoja tiltu tarp Japonijos ir likusio pasaulio virtusio miesto istoriją. Čia harmoningai dera kelios epochos: pagrindinis pastatas įrengtas tradiciniu japonišku stiliumi, taęiau jo viduje dera Azijos grynumas ir minimalizmas bei europietiška klasika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Majestic Saigon, Hi Chi Minas, Vietnamas

Kiekvienas, apsistojęs šiame 1925-aisiais pastatytame viešbutyje liks sužavėtas. Elegantiškos kolonos bei milžiniški sietynai primena auksinius Prancūzijos kolonijinio meno laikus. Žinoma, laikas nesustojo: prie pastato buvo pridurtas dar vienas aukštas, atsirado modernus SPA centras. Tačiau pagrindinis architektų tikslas visada buvo ne modernizuoti, bet išsaugoti autentišką viešbučio atmosferą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų