• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pykinimas yra dažnas ankstyvojo nėštumo simptomas, pasireiškiantis mažiausiai 70% besilaukiančių motinų. Štai viskas, ką turite žinoti apie rytinį pykinimą, įskaitant kai kuriuos būdus pykinimui palengvinti.

Pykinimas yra dažnas ankstyvojo nėštumo simptomas, pasireiškiantis mažiausiai 70% besilaukiančių motinų. Štai viskas, ką turite žinoti apie rytinį pykinimą, įskaitant kai kuriuos būdus pykinimui palengvinti.

REKLAMA

Nėštumui būdinga daugybė įvairių simptomų, kurie per devynis mėnesius gali įvairiai jus paveikti, rašo mirror.co.uk.

Ankstyvosios nėštumo stadijos gali būti jaudinantis, bet sudėtingas metas, kai jūsų kūnas patiria įvairių fizinių ir emocinių pokyčių.

Nors per pirmąjį trimestrą Jums pasireiškia skirtingi simptomai, pykinimas arba rytinis pykinimas, yra vienas ryškiausių ir dažniausiai pasitaikančių nėštumo simptomų.

Štai viskas, ką turite žinoti apie rytinį pykinimą, įskaitant tai, kada jis gali prasidėti ir baigtis nėštumo metu, kas sukelia simptomus, taip pat kai kuriuos būdus, su tuo kovoti.

REKLAMA
REKLAMA

Kas yra rytinis pykinimas?

Rytinis pykinimas yra pykinimas, kartais ir vėmimas. Tai vienas pirmųjų nėštumo požymių, paprastai pasireiškiantis praėjus porai savaičių po teigiamo nėštumo testo.

REKLAMA

Pavadinimas „rytinis pykinimas” atsiranda dėl to, kad moterys dažnai jaučia pykinimą tuščiu skrandžiu, o tai dažniausiai nutinka ryte, kai pabundi nevalgęs per visą naktį.

Bet nepasitikėkite pavadinimu, nes rytinis pykinimas gali pasireikšti bet kuriuo paros metu, ir moterims visiškai normalu patirti tai kasdien.

Rytinio pykinimo simptomai gali būti įvairūs: nuo nežymios prastos savijautos iki intensyvaus pykinimo ir vėmimo. Šis simptomas dažnai pasireiškia be jokios priežasties, bet jį taip pat gali sukelti tam tikri maisto produktai, kvapai, karštis ir stresas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jeigu nėštumo metu jūsų nepykina ryte, tai taip pat visiškai normalu. Kiekvienas nėštumas yra unikalus ir nė viena moteris jo nepatiria vienodai.

Trys iš 10 nėščių moterų nepatiria rytinio pykinimo, todėl tai nėra reta ar negerai, jeigu esate nėščia, bet nepatiriate simptomų.

Kada prasideda rytinis pykinimas?

Nėščias moteris paprastai pradeda pykinti maždaug šeštą nėštumo savaitę, paprastai praėjus dviem savaitėms po pirmųjų praleistų mėnesinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Simptomai gali pasireikšti palaipsniui arba kartais gali pasireikšti per naktį.

Kada baigiasi rytinis pykinimas?

Rytinis pykinimas paprastai suaktyvėja nuo aštuntos iki 11 nėštumo savaitės ir pradeda nykti ties pirmojo trimestro pabaiga.

Kai kurios moterys gali patirti pykinimą net ir antrojo ar trečiojo trimestro metu.

Jeigu rytinis pykinimas trunka ilgiau nei pirmojo trimestro metu, tai gali būti dėl to, kad jautriau reaguojate į hormonų pokyčius, kuris pasireiškia nėštumo metu.

REKLAMA

Kas sukelia rytinį pykinimą ir ar tai kenkia kūdikiui?

Tiksli rytinio pykinimo priežastis nėra visiškai suprantama, tačiau daugelis gydytojų mano, kad ji pasireiškia dėl hormonų pokyčių nėštumo metu.

Nėštumo hormono žmogaus chorioninio gonadotropino (HCG) koncentracija yra didžiausia maždaug tuo pačiu metu, kai rytinis pykinimas yra stipriausias. Hormonų estrogeno ir progesterono kiekio padidėjimas taip pat gali apsunkinti maisto virškinimą.

REKLAMA

Jei abejojate, ar pykinimas, vėmimas ir apetito praradimas dėl rytinio pykinimo kenkia jūsų kūdikiui, būkite ramūs. Kol galėsite ką nors suvalgyti ir išgerti pakankamai vandens, jūsų kūdikis galės gauti visas maistines medžiagas, kurių jam reikia, kad išliktų sveikas.

Ką daryti, jei jūsų rytinis pykinimas yra labai sunkus

Svarbu žinoti apie sunkius rytinio pykinimo – hyperemesis gravidarum (HG) – atvejus, kai per dieną vemiate daugiau nei du tris kartus ir negalite to nuslopinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

HG požymiai yra tada, kai vemiate tiek, kad:

Pastoviai dehidratuojate;

Per 24 valandų laikotarpį negalite suvirškinti maisto ir gėrimų;

Jaučiate silpnumą, o galva svaigsta;

Numetate kilogramą arba daugiau per savaitę.

Jei jaučiate HG, pasitarkite su gydytoju arba akušeriu, kad įsitikintumėte, jog jūs ir kūdikis gaunate pakankamai maistinių medžiagų ir vartojate skysčių, kurių reikia norint išlikti sveikiems.

REKLAMA

Kaip palengvinti rytinį pykinimą?

Yra daugybė paprastų, bet veiksmingų gudrybių, kurios gali padėti įveikti rytinį pykinimą.

Valgykite mažesnius valgius visą dieną – pykinimas pasireiškia dažniau, jeigu skrandis yra tuščias, todėl pabandykite paužkandžiauti visą dieną tarp didesnių valgių. Nepamirškite per daug nevalgyti, nes tai gali sukelti pykinimą, todėl svarbu rasti pusiausvyrą

REKLAMA

Venkite maisto, kuris paskatina vėmimą – labiau tikėtina, kad kai kurie maisto produktai ir gėrimai sukels rytinį pykinimą labiau, nei kiti. Stenkitės vengti kofeino, rūgštaus maisto, pvz., pomidorų, taip pat riebaus ar aštraus maisto, kuris yra sunkiau virškinamas.

Pamėginkite valgyti imbierą – valgykite arba gerkite maisto produktus su imbieru, nes jis padeda nuraminti pykinimą. Kai kurie variantai: imbierinis limonadas, imbieriniai saldainiai, imbieriniai čiulpinukai ir imbierinė arbata

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gerkite pakankamai skysčių – įsitikinkite, kad šalia vandens yra daug skysčių. Bet kas, pradedant sportiniais gėrimais ir baigiant sultiniais ir sultimis, gali padėti gauti maistinių medžiagų, kurias prarandate dėl vėmimo

Nešiokite riešo raištį – yra įvairių riešo raiščių, skirtų apsaugoti nuo pykinimo, kuriuos galite išbandyti. Šie raiščiai veikia spaudžiant tam tikrus taškus, kurie gali palengvinti pykinimą.

REKLAMA

Išbandykite B.R.A.T dietą – bandykite valgyti blankų, lengvai virškinamą maistą, pvz., bananus, ryžius, trintus obuolius ir skrebučius

Eksperimentuokite su karštu ir šaltu maistu – valgykite šaltą maistą ir gėrimus arba karštą maistą ir sužinokite, kas labiau paveikia skrandį. Kambario temperatūros maistas arba šiltas maistas ir gėrimai kartais gali sukelti pykinimą

Šie būdai gali netikti visiems, todėl prireikus paklauskite gydytojo ar akušerio, kaip jie gali padėti palengvinti rytinį pykinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų