Vokietė Barbara E. iš darbo buvo atleista, nes esą pavogė 1,3 euro. Tačiau dabar penkiasdešimtmetė buvusi prekybos centro kasininkė spaudos dėka tapo nacionaline didvyre. Su ja solidarumą reiškia net kai kurie aukšto rango politikai.
Trijų vaikų motina iš darbo prekybos centre „Kaiser“ buvo atleista, nes esą pasisavino už priduotus butelius gautas monetas, kurių vertė neviršijo 1,3 euro. Antradienį valstybinis darbo teismas Berlyne palaikė mažmeninės prekybos tinklo vadovų sprendimą atleisti moterį iš darbo.
Tačiau ketvirtadienį dienraštyje „Berliner Zeitung“ Vokietijos parlamento viceprezidentas Wolfgangas Thierse pavadino tokį teismo sprendimą „barbarišku“. Jo teigimu, tokios bylos gali „sugriauti žmonių pasitikėjimą demokratija“. Jis pridūrė nesuprantąs, kaip eilinis darbuotojas gali būti atleistas dėl 1,3 euro, o vadovaujantys asmenys nebaudžiami net kai pradanginami milijonai.
Dabar viena iš įtakingiausių Berlyno teisinių organizacijų ragina W. Thierse atsistatydinti. Teisininkai teigia, kad Bundestago viceprezidento žodžiai privertė suabejoti teismų nepriklausomybe.
Tačiau Barbara E. Vokietijoje jau tapo nacionaline didvyre, kuri laikoma klasinės kovos auka. Skelbiama, kad tuo metu, kai finansinę krizę sukėlę milijardieriai lieka nenubausti, eiliniai piliečiai gali būti baudžiami net dėl 1,3 euro pradanginimo.
Barbare E. teigia, kad ji iš darbo veikiausiai buvo atleista dėl pernalyg įtakingo reiškimosi profesinėje sąjungoje.