„Facebook“ taisyklėse yra numatyti keli būdai, kaip atrodys paskyra po jos vartotojo mirties: jis pats gali iš anksto pasirinkti, kad jo paskyra būtų ištrinta arba palikta kaip atsiminimas (taip pat ir administruojama kito asmens).
„Įamžintos paskyros“ – būdas palikti atminimą apie mirusį žmogų
Įamžintos paskyros, anot feisbuko, yra vieta, kur mirusio žmogaus artimieji ir draugai gali pasidalinti savo prisiminimais. Tokia paskyra išsiskiria šiais dalykais:
– paskyros viršuje matyti žodis „Atminkime“ (angl. „Remembering“).
– priklausomai nuo paskyros privatumo nustatymų, draugai gali dalintis savo žinutėmis mirusiojo paskyroje.
– išlieka visi mirusio žmogaus įrašai ar nuotraukos (nebent administruojantis asmuo nusprendžia jas pašalinti), tokiais pat privatumo nustatymais, kokie buvo palikti autoriaus.
– tokios įamžintos paskyros nėra rodomos feisbuko reklamose, „siūlomų susidraugauti žmonių“ sąrašuose ar gimtadienių priminimuose.
– niekas negali prisijungti prie įamžintos paskyros ir iš jos vykdyti veiklą.
– įamžintos paskyros, kurios neturi paskirto administruojančio asmens, negali būti niekaip keičiamos.
– jeigu miręs asmuo buvo vienintelis sukurtos grupės administratorius ir jo paskyra yra „įamžinama“, tai tokia grupė yra panaikinama.
Atstovai ir paskyros ištrynimas
Feisbuko taisyklėse yra rašoma, kad „primygtinai rekomenduojama“ pasirinkti atstovą, kuris administruotų jūsų paskyros likimą mirties atveju.
Toks „Facebook“ vartotojas galėtų administruoti „įamžintos paskyros“ draugų sąrašą, iškelti į naujienų lentos viršų atsisveikinimo įrašą, keisti profilio ar viršelio nuotraukas. Toks asmuo taip pat galėtų nuspręsti, ar leisti viešinti kitų žmonių pasisakymus atminimo lentoje.
Vartotojas taip pat pats gali pasirinkti visiškai ištrinti jo paskyrą mirties atveju. Tai reiškia, kad kuomet kažkas „Facebook“ praneša apie jūsų mirtį (artimieji, policija ar pan. – red. past.) – visos jūsų žinutės, fotografijos, komentarai ir kiti pėdsakai feisbuke bus visam laikui ištrinti iš socialinio tinklo.
Artimiesiems ir draugams, kurie nori sukurti atminimo vietą mirusiam žmogui, siūloma tiesiog sukurti jam dedikuotą grupę.