• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aštuonis mėnesius trukęs karantinas Lietuvoje skaičiuoja paskutines dienas – nuo liepos pirmosios jo nebeliks. daug tikėjęsi gali nusivilti – ekstremali situacija galios toliau, liks ir dalis suvaržymų. Į parduotuves, restoranus ar kirpyklas –  tik su kaukėmis, o norintiems užeiti į kavinių ir restoranų vidų – tik su Galimybių pasu.

Aštuonis mėnesius trukęs karantinas Lietuvoje skaičiuoja paskutines dienas – nuo liepos pirmosios jo nebeliks. daug tikėjęsi gali nusivilti – ekstremali situacija galios toliau, liks ir dalis suvaržymų. Į parduotuves, restoranus ar kirpyklas –  tik su kaukėmis, o norintiems užeiti į kavinių ir restoranų vidų – tik su Galimybių pasu.

REKLAMA

Tokiais sprendimais jau piktinasi dalis verslininkų ir vadina juos nesuvokiamais. Plintant Delta koronaviruso atmainai, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad nutraukusi vieną karantiną, valdžia ims planuoti naują, nes jo dar gali prireikti.

Lietuvoje žmonės skaičiuoja paskutines aštuonis mėnesius trukusio karantino dienas. Gyventojai tikisi daugiau laisvių – nevaržomai tarpusavyje bendrauti, be apribojimų lankytis kavinėse ir restoranuose, viliasi, kad nebereikės ir Galimybių paso:

„Labai geros, laukiame pagaliau pabaigos, norime būti, išeiti, gyventi pilnai. Labai atsibodo karantine sėdėti. Labai džiaugiamės.“

REKLAMA
REKLAMA

„Džiaugiuosi, nes dauguma labai jo laukė. Ir dėl verslo, ir dėl žmonių, ir dėl kelionių.“

„Mes labai džiaugiamės, kad sumažėjo sergamumas ir pasibaigs visa šita nesąmonė.“

„Leistų dabar bent pasidžiaugti žmonėms tuos pora mėnesių. Nes nuo kokio rugsėjo ar spalio tikrai vėl bus viskas uždaryta.“

REKLAMA

Su karantinu Lietuva atsisveikins jau šį ketvirtadienį, tačiau tiek laisvių, kiek nori kalbinti gyventojai, tikrai nebus. Didžioji dalis ribojimų  išliks – toliau galios ekstremali situacija. Žmonės, kurie norės užeiti į kavinių vidų, pavakaroti  restoranuose ar baruose ir toliau turės pateikti Galimybių pasą.

Nors anksčiau ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė minėjo, kad pasibaigus karantinui, nebereikės ir Galimybių paso, visgi Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tikina, kad toks pasas yra puiki priemonė paskatinti žmones vakcinuotis.

REKLAMA
REKLAMA

„Galimybių paso visos taisyklės išlieka tos pačios, kokios ir buvo. Taip, galimybių paso reikia, bet dėliojant operacijų vadovo sprendimus ir tą faktą, kad ne visos priemonės sukontroliuojamos, galimos peržiūros“, – sako jis. 

Valdžios sprendimai pasipiktinę verslininkai neslepia apmaudo. Viešbučių ir restoranų asociacija tikina, kad Galimybių pasas verslui yra tarsi apynasris, mat maitinimo įstaigos, kuriose nėra lauko terasų, iki šiol negali dirbti pilnu tempu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Galimybių pasas neveikia ir kai lietus lyja, o žmonės negali ateiti į vidų restorano, tai verslui yra absoliučiai nesuvokiama. Kodėl reiki ateiti su Galimybių pasu, kuriame dar nėra antigenų įtraukta?“ – piktinasi viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė. 

O galimybių pasas ir toliau bus naudojamas dideliuose renginiuose – festivaliuose ir koncertuose. Ten, kur žiūrovai renginį stebi iš sėdimų ir stovimų vietų. Taip pat Parduotuvėse, kavinėse, restoranuose, viešajame transporte žmonės toliau privalės dėvėti veidą dengiančias kaukes. Tiesa, darbovietėse šios tėra rekomenduojamos.

REKLAMA

Po Vyriausybės posėdžio Premjerė Ingrida Šimonytė patikino – galimybė, kad karantinas sugrįš išlieka. O prie to prisideda Europoje plintanti Delta koronaviruso atmaina.

„Atvejų skaičius šiuo metu yra suvaldomas epidemiologinėmis priemonėmis, jeigu atvejų skaičius pasidarytų per didelis, tuomet reikėtų kalbėti ir vėlgi apie platesnius suvaržymus“, – teigia ji.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės, didžioji dalis paramos priemonių verslui, kuris nukentėjo nuo pandemijos taip pat lieka.

REKLAMA

Tiesa, jau dabar verslininkai skundžiasi, kad neranda norinčiųjų dirbti, mat pandemija gerokai iškreipė rinką. Per karantiną daugiau nei 50 procentų pajamų netekusio viešbučio „Dangė“ savininkė nuogąstauja, kad surasti kambarinių ar valytojų išties sudėtinga.

„Susidūrėme su šia problema, kad jie mieliau būna prastovose arba gauna nedarbo išmokas negu eina darbuotis“, – apgailestauja viešbučio vadovė Rūta Kmitaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valstybės pagalba iki vasaros pabaigos galės toliau naudotis nuo COVID pandemijos nukentėję darbuotojai, dirbantys savarankiškai ir darbo netekę žmonės.

Visgi ekonomistai brėžia niūrią prognozę – dalis per pandemiją nukentėjusių sektorių taip ir neatsigaus. O situacija dar suprastės, jei nuo rudens Lietuvoje ir vėl bus fiksuojamas atvejų augimas.

Statistikos departamentas skelbia, kad per vakar dieną nustatyta 15 naujų koronaviruso atvejų, neužfiksuota nei viena mirtis nuo COVID-19. Vieną skiepo doze šalyje gavo 44 procentai gyventojų. O iki visuotinio imuniteto Lietuvai dar trūksta paskiepyti 365 tūkstančius žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų