• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbą baigianti laikinoji premjerė Ingrida Šimonytė nesistebi prezidento Gitano Nausėdos pareiškimais, esą darbą pradėsianti Gintauto Palucko Vyriausybė yra pajėgesnė nei pastaruosius ketverius metus dirbęs centro-dešinės Ministrų kabinetas. Opozicijoje dirbanti parlamentarė konstatuoja – G. Nausėda yra ketvirtasis naujosios valdančiosios koalicijos partneris, todėl šalies vadovo prielankumas naujai Vyriausybei yra suprantamas.

Darbą baigianti laikinoji premjerė Ingrida Šimonytė nesistebi prezidento Gitano Nausėdos pareiškimais, esą darbą pradėsianti Gintauto Palucko Vyriausybė yra pajėgesnė nei pastaruosius ketverius metus dirbęs centro-dešinės Ministrų kabinetas. Opozicijoje dirbanti parlamentarė konstatuoja – G. Nausėda yra ketvirtasis naujosios valdančiosios koalicijos partneris, todėl šalies vadovo prielankumas naujai Vyriausybei yra suprantamas.

REKLAMA

„Prezidentas yra ketvirtasis koalicijos partneris. Tai turbūt man nereikia kažkaip šitų dalykų specifiškai komentuoti, aš jų specifiškai ir nekomentuosiu“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

„Manau, nei jūsų labai nenustebino prezidento pasisakymas, nei manęs jis labai nenustebino, nes šie rinkimai buvo ypatingi ir tuo, kad turbūt mes pirmą turėjome taip aktyviai rinkiminėje kampanijoje dalyvaujantį valstybės vadovą, kuris pagal Konstituciją turėtų bent jau stengtis būti visiems lygiai teisingas. Akivaizdu, kad nepavyko. Bet galiu palinkėti tiktai, kad neišblėstų šitas sentimentas“, – dėstė ji.

REKLAMA
REKLAMA

I. Šimonytė leido suprasti, kad prezidento prielankumas centro-kairės koalicijai kadencijos eigoje gali keistis.

„Kažkaip žmonėms kartais atrodo, kad tik su Šimonytės Vyriausybe prezidentui teko ten kažkokių diskusijų turėti. Bet tokių pačių diskusijų turėjo šitas prezidentas su buvusia Vyriausybe, buvusi prezidentė – su dar buvusiomis Vyriausybėmis. Ir man atrodo, čia mūsų konstitucinės sąrangos savybė ar tam tikras ypatumas, kad prezidentui yra gana patogu laikytis save visų gerų darbų autoriumi ir turėti tokį subjektą, į ką galima nukreipti kirtiką ir pasipiktinimą už dalykus, kurie ne visada pavyksta dėl subjektyvių ir dėl objektyvių priežasčių“, – samprotavo politikė.

REKLAMA

Todėl lyginti, kuris Ministrų kabinetas – jos ar G. Palucko – yra, prezidento žodžiais tariant, pajėgesnis, I. Šimonytė nesiėmė. Anot jos, tai bus galima padaryti tik po naujosios Vyriausybės kadencijos.

„Aš, vis dėlto, vertinsiu žmones pagal darbus, o ne pagal, sakykime, kažkieno išankstines nuostatas. Manau, kai kadencija baigsis, tada ir bus galima pasakyti, kas buvo pajėgesnis ir kas padarė daugiau dėl Lietuvos žmonių gerovės“, – apibendrino laikinoji ministrė pirmininkė.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip skelbta anksčiau, trečiadienį, tvirtindamas naujos Vyriausybės sudėtį, G. Nausėda užsiminė – nors naujajame kabinete kol kas yra tik 12 narių, jis atrodo pajėgesnis nei prieš ketverius metus darbą pradėjusi I. Šimonytės Vyriausybė.

„Visumoje – ir tą atsakingai pareiškiu – ši Vyriausybės dalis, kokią jau turime, lyginant ministrus pagal portfelius su ankstesniąja Vyriausybe, atrodo netgi pajėgesnis“, – trečiadienį Prezidentūroje sakė G. Nausėda.

Ketvirtadienį naujoji G. Palucko vedama Vyriausybė Seimui pateikė savo programą. Ne vėliau kaip per 15 dienų nuo Vyriausybės programos pateikimo, Seimas turi ją apsvarstyti. Nauja Vyriausybė gauna įgaliojimus veikti tik tada, kai Seimas pritaria Ministrų kabineto programai.

šita kvailų koncervų gauja pati išsikasė sau duobę. Prieš 4 metus laimėję rinkimus pasijautė kaip angelai danguje. Arogancija, pasikėlimas, išmintingumas nors pusė jų pusdurniai. Linkiu kad jie niekad prie valdžios lovio negrįžtų
Labai gerai apie PIŠ ir jos bandą
Labai gerai apie PIŠ ir jos bandą
NEPATVIRTINO...
LR Prezidentas nepatvirtino dviejų ministrų kandidatūrų. Pasirodo, tie kandidatai neturi vadybinės patirties, ir, svarbiausia, „nežinojo prioritetų atsižvelgiant į tai, kad Lietuva pirmą 2027m pusmetį pirmininkaus ET.“ Nepatvirtinti ministrai, aišku, tie, kuriuos siūlė „Nemuno aušra“.
Ir atsitik tu man taip, kad net 70 mokslinių straipsnių paskelbęs profesorius akademikas ir VU dėstytojas Sigitas Podėnas nesugebėjo sužinoti svarbiausių prioritetų, atsižvelgiant į tai, kad Lietuva 2027 pirmininkaus ET. Parašyti 70 mokslinių straipsnių sugebėjo, o štai sužinoti, kokie yra „prioritetai“ – nesugebėjo....
Nu, bet tai kaip gerai, kad tuos prioritetus žinojo buvusi Teisingumo ministrė ir bakalaurė Ewelina Dobrovolska. Šiaip daugiau ji ne kažką žinojo, bet va, prioritetus žinojo, tai ir tapo ministre.
Tuos prioritetus gerai žino ir būsimoji Krašto apsaugos ministrė psichologė Dovilė. Ta apti Dovilė, kuri, kaip pati prisipažino, nelabai žino, kaip vienu metu glostyti katiną ir kalbėtis su žurnaliste, užtat žino, kokius tankus reikia pirkti ir kokius 2027m prioritetus palaikyti.
Svarbiausius prioritetus dėl 2027m Lietuvos pirmininkavimo ET žinojo ir buvęs Aplinkos ministras S. Gentvilas, iškirtęs Lietuvos miškus, privežęs į Lietuvą rusiškų bei visokių kitokių šiukšlių ir Kėdainių gamyklai Lifosa leidęs pilti nuodingus teršalus asmeniškai ant mano galvos.
Prioritetus žinojo ir buvęs SA ministras A. Dulkys, kuris per kelerius metus taip ir nesužinojo, į kurią kišenę įsikišo savo 140 priemonių pandemijos valdymo planą.
Prioritetus žinojo ir VR ministrė A. Bilotaitė... Kaip sugaudyti iš Baltarusijos Vilniaus oro uoste nusileidžiančius kontrabandinius balionus, p. Agnė nežinojo, o štai 2027m Lietuvos pirmininkavimo ET prioritetus žinojo.
Prioritetus žinojo ir UR ministras Gabrielius, nukirtęs Lietuvos verslui kelius į Kiniją ir atradęs savo nuosavą kelią į Graikiją.
Prioritetus žinojo ir pati premjerė I.Šimonytė. Ji tuo pačiu dar žinojo, kad 20 kartų perskaičius „kareivį Šveiką“, galima prieiti išvados, jog Lietuvoje „geriau veikia bizūnas, nei meduolis“.
Prioritetus žinojo ir kultūros ministras S. Kairys, uždraudęs Lietuvoje rodyti Čaikovskio Spragtuką, bet su džiaugsmu leidžiantis rodyti paties A. Greitai performancus, kuriuos matydamos Lietuvos bobutės savo namų sienas šlaksto pelynų nuoviru, apsaugančiu nuo šėtonų puolimo. (Žr. mano Telegram).
Apie ministro D. Kreivio prioritetus net nerašysiu, nes kompo klavišai neatlaikys tiek „pyp“ „pyp“ paspaudimų.
Tuo tarpu viena politologė, kuri žvakučių šviesoje ir, būdama įkalusi-sušalusi, mėgsta lipti į sceną, sako, jog Prezidentas tokiu būdu parodė vietą „Nemuno aušrai“.
Tai taip ir nesupratau, kodėl tie ministrai nebuvo patvirtinti: ar todėl, kad nežinojo kažkokių tai „prioritetų“, ar todėl, kad „buvo parodyta vieta Nemuno aušrai“?
Šimonyte, ar nemanai, kad derėtų patylėti. Pagalvok, jei tu būtum buvus prezidente, koks tavo santykis būtų su kubiliniais? Pradžioje bent palauk kokių nors darbo rezultatų, o tuomet kritikuok. Bet nepamiršk palyginti su savo vyriausybės darbais...nepamiršk.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų