• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Remigijus Žemaitaitis, sėkmės rinkimuose atveju, ministru netaps. Tą davė suprasti prezidentas Gitanas Nausėda, pareiškęs, kad nemato tam galimybių. Ilgą laiką šalies vadovą dėl Žemaitaičio spaudę konservatoriai pasveikino Nausėdą, bet iš karto pradėjo kelti naujus reikalavimus – kad šalies vadovas prie valdžios neprileistų ne tik Žemaitaičio, bet ir visos jo partijos.

Remigijus Žemaitaitis, sėkmės rinkimuose atveju, ministru netaps. Tą davė suprasti prezidentas Gitanas Nausėda, pareiškęs, kad nemato tam galimybių. Ilgą laiką šalies vadovą dėl Žemaitaičio spaudę konservatoriai pasveikino Nausėdą, bet iš karto pradėjo kelti naujus reikalavimus – kad šalies vadovas prie valdžios neprileistų ne tik Žemaitaičio, bet ir visos jo partijos.

REKLAMA

Žemaitaičio bendražygiai sako, kad taip prezidentas padeda lipdytis socdemų ir konservatorių koalicijai. 

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže. 

Remigijus Žemaitaitis jau spėjo tapti viena didžiausia artėjančių rinkimų intriga. Jo vadovaujama „Nemuno aušra“ sparčiai kyla reitingų lentelėse, o politiniai oponentai jau kuris laikas garsiai kalba, kad Žemaitaičio negalima prileisti prie valdžios dėl jo neapykanta kvepiančių pasisakymų apie žydus. 

„Po štai šitų nesibaigiančių pono Žemaitaičio pasisakymų ir „išminties perlų“, aš tikrai nematau galimybių, kad šitas žmogus galėtų dirbti ministru“, – teigia Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda

REKLAMA
REKLAMA

„Tai, kiek girdėjome, kad „Nemuno aušra“ Žemaitaitį nominuoja į ministrus pirmininkus, tai apie tai nebuvo pasisakyta“, – sako „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis

REKLAMA

„Man susidaro įspūdis, kad dabar sukuriant baubą Žemaitaitį, stengiamasi bet kokia kaina pateisinti socialdemokratų ir konservatorių galimą koaliciją po rinkimų. Tai aš kito paaiškinimo nesurandu“, – aiškina R. Žemaitaičio bendražygė Agnė Širinskienė

„Prezidento šitas pareiškimas praktiškai užkerta kelią Remigijui Žemaitaičiui būti Vyriausybėje. Nes be prezidento valios pritarti kandidatūrai ir paskirti, neįmanoma padaryti“, – teigia S. Skvernelis. 

REKLAMA
REKLAMA

Spaudžia „atsižegnoti“ nuo Žemaitaičio

Nuo valdžios olimpo pasitraukti nenorintys konservatoriai pastaruoju metu spaudžia ir prezidentą, ir kitas partijas, kad šios atsižegnotų nuo Žemaitaičio. Sako, realiausia, kad bendram darbui su žemaitaitininkais pasiryžtų socdemai. 

„Šiuo metu turėdami šviežiausius sociologinius tyrimus, matome, kad yra pavojus dar didesniam Žemaitaičio politinės jėgos iškilimui, todėl sutinkame su požiūriu, kad socialdemokratams reikalinga papildoma pagalba. Todėl suprantame ir prezidento žingsnius ta linkme bei sveikiname jo pasakymą, kad Žemaitaičiui ne vieta Vyriausybėje“, – ELTA naujienų agentūrai pareiškė Gabrielius Landsbergis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Blinkevičiūtė pirmadienį po susitikimo su Nausėda pasakė tą patį, ką prezidentas vakare. 

„Pono Žemaitaičio kai kurie pasisakymai yra tokio lygio, kad vargu, ar būtų įmanomas bendradarbiavimas ir jo darbas Vyriausybėje. Kol kas tiek šiuo klausimu“, – kalbėjo Socialdemokratų pirmininkė

„Visos tos postų dalybos iki rinkimų, kuomet kai kurie kolegos ne tik ministrus, bet ir komitetų pirmininkus, savo reklamose pasidalinę, tai atrodo labai keistai“, – sako A. Širinskienė. 

REKLAMA

Socdemai anksčiau yra svarstę, kad konservatoriai prisideda prie Žemaitaičio reklamos, nes jis balsus atims būtent iš socdemų. O vėliau, po rinkimų, paskelbus Žemaitaičio partiją užribiu, bus lengviau tartis su mažiau mandatų gavusiais kitais kairiaisiais. Nors patys socdemai yra sakę, kad su konservatoriais kartu nedirbs. Ką apie tai galvoja premjerė – neaišku.

„Prezidentas formuoja daugumą“ 

Bet tiek Landsbergis, tiek ir kiti konservatoriai iš karto sako, ką dar prezidentas turi viešai pasakyti. 

REKLAMA

„Prezidento kalba buvo labai aiškiai dėliojami šachmatai, jeigu taip galima būtų pavadinti, nes kalbama apie Žemaitaitį. Toliau, apie kitus partijos narius yra nekalbama. Ponas prezidentas toliau formuoja daugumą, kurioje būtų Žemaitaitis, kurioje būtų Žemaitaičio žmonės, ir tiesiog jis galėtų juos įtraukti, Žemaitaitį pastumiant. Žemaitaičiui tokia logika visiškai tinka“, – sako Konservatorių frakcijos narys Matas Maldeikis. 

Praėjusią kadenciją, kai valdė valstiečiai su Skverneliu priešakyje, Žemaitaitis jau buvo atsidūręs prie valdančiosios daugumos. Parašus dėjo valstiečiai, socdarbiečiai, Lenkų rinkimų akcija bei „Tvarka ir teisingumas“. O jos pirmininku tuo metu buvo Žemaitaitis. Buvo planų net skirti jam ministro portfelį. Bet taip nenutiko. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ai, čia dabar neatsimenu jau. Kaip.. kažkaip tai taip... vat... reiktų pagalvoti. Prisiminti, iš tikrųjų. Rimtai sakau“, – svarsto S. Skvernelis. 

Vis tik į bendrą darbą su Žemaitaičio partija, Skvernelis nespjauna ir dabar. 

„Mes niekur nespjaunam, mes nespjauname į žmonių valią. Kokia žmonių valia bus, tą valią mes ir gerbsime. — Tai neatmetate koalicijos su jais? — Nieko aš dabar nei patvirtinu, kaip sakoma, nei paneigiu“, – aiškina jis.  

Rinkimai į Seimą vyks jau spalį. 

Daugiau sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Mes balsuosim tik už Žemaitaiti , ypač kai visi valdžioje prieš, manau tai tik kelia jo reitingus.
Tai mes demokratinėje valstybėje gyvename, ar autokratinėje. Politikai pajautė baimę per Žemaitaičio pasisakymus. Žemaitaitis atstos visu liaudies mitingus.
Balsuojam už VALSTIEČIUS. IR NEMUNO AUŠRĄ, VĖGĖLĖ SU ŽEMAITAIČIU SUSITARS, nes abu teisininkai, kilkit nuo sofų!!!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų