• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kuriose šalies ligoninėse jau trūksta lovų koronaviruso pacientams, o ir medikai, užsikrėtę koronavirusu, krenta kaip lapai. Dėl užsikrėtusių ar saviizoliacijoje esančių medikų trūkumo kai kuriose šalies ligoninėse tenka stabdyti chirurgijos, akušerijos ir daugybę kitų medicininių paslaugų. Visgi medikai su baime laukia šventinio laikotarpio ir sako, kad pacientų piko dar nepasiekėme. 

Kai kuriose šalies ligoninėse jau trūksta lovų koronaviruso pacientams, o ir medikai, užsikrėtę koronavirusu, krenta kaip lapai. Dėl užsikrėtusių ar saviizoliacijoje esančių medikų trūkumo kai kuriose šalies ligoninėse tenka stabdyti chirurgijos, akušerijos ir daugybę kitų medicininių paslaugų. Visgi medikai su baime laukia šventinio laikotarpio ir sako, kad pacientų piko dar nepasiekėme. 

REKLAMA

Išskirtiniai vaizdai iš Vilniaus miesto klinikinės ligoninės. Intensyvaus gydymo ir stebėjimo palatose – sunkūs COVID-19 pacientai. Nedidelėje palatoje – du ligoniai, prie vieno jų – net trys slaugytojos. Kova už gyvybę čia vyksta kiekvieną minutę.

„Mūsų skyriuje neliko nė vienos laisvos vietos. Gydome daug sunkių pacientų. Pacientų būklė keičiasi labai greitai, kartais per kelias minutes“, – sako slaugytoja Larisa Raupienė.

REKLAMA
REKLAMA

Dar penktadienį vienas Vilniaus miesto klinikinės ligoninės padalinys ne COVID-19 pacientams užvėrė ir sustabdė visas planines paslaugas. Tačiau laisvos kovidinės lovos padalinyje greitai pildosi. Naujausiais duomenimis, iš viso jų jau užimta 213, o ligoninės direktorius sako, kad personalo pakaks tik 270-čiai COVID-19 ligonių prižiūrėti.

REKLAMA

Jau dabar ligoninė yra įdarbinusi apie 20 papildomų darbuotojų iš sostinės poliklinikų ir neatmeta galimybės, kad teks ieškoti ir dar daugiau personalo.

„Jeigu mes gydome paprastus pacientus, sergančius ne COVID-19, o visomis kitomis ligomis, tai skyriuje jeigu mes turime 30 lovų, užtenka 40 žmonių personalo. Jeigu reikia gydyti 30 pacientų, sergančių COVID-19, reikia 120 darbuotojų, tai supraskite, kad personalo darbuotojų poreikis yra 3 kartus didesnis negu gydant kitas paprastas ligas“, – pasakoja Vilniaus klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Šios ligoninės koordinatorė slaugai sako, kad slaugos specialistai dirba pamainose po 12 valandų. Jie, kaip ir medikai, jau išsekę fiziškai ir emociškai. Šiuo metu į ligonines patenka ne tik dešimtis kartų daugiau pacientų nei per pirmąją viruso bangą, bet ir jų būklė gerokai sunkesnė.

„Pavasaris buvo kaip generalinė repeticija, kaip pasiruošimas tam. Nebūdavo to tokio dusulio, kuris dabar būna, nebuvo tokių aukštų temperatūrų. Ir maitinami pacientai yra, ir su sauskelnėmis, daug vartomų pacientų. Labai sunkus, tikrai didelis darbas“, – teigia koordinatorė-slaugė Rasa Dieninienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Kauno ligoninėje jau dabar užsikrėtusiųjų koronavirusu daugiau nei įstaiga buvo numačiusi priimti.

„Mes jau pasiekę savo pajėgumus maksimaliai. Dabar COVID-19 ligoniams skirtų lovų viršijame jau netgi šiandienai. 214 turime ligonių COVID-19 iš 190-ies, kurias nurodė mums skirti organizuojanti įstaiga Kauno klinikos“, – kalbėjo Kauno ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas.

REKLAMA

O ir ligoninės personalas krenta kaip lapai. Jei per pirmąją bangą pavasarį sirgo apie 20 žmonių, tai dabar kone 10 kartų daugiau – 193.

„Palyginčiau su koviniu laivu, kuris jau apibombarduotas, dar kaišom skyles, darom viską, kad nenuskęstume. Didesnio šuolio mūsų ligoninė jau nelabai turi pajėgumų priimti“, – kalbėjo S. Tvirbutas.

Marijampolės ligoninėje po savaitgalio koronaviruso pacientų taip pat buvo daugiau nei jiems skirtų laisvų lovų, tad čia teko skubiai surasti dar penkias vietas ligoniams. Iš viso šioje ligoninėje yra 55 terapinės ir 4 reanimacinės lovos. 66 ligoninės darbuotojai serga arba saviizoliuojasi. Dėl protrūkio chirurgijos skyriuje, čia sustabdytos operacijos, tad pacientai vežami į Vilkaviškį ar Kauną. 

REKLAMA

„Kiek beatsidarytume lovų, jos visos momentiškai užsipildo. Yra mažinamos paslaugų apimtys kituose skyriuose ir dėl to mes  sugebame užtikrinti tų pagrindinių COVID-19 sergančių pacientų gydymą ir būtent personalo pasitelkimą būtent į tą skyrių“, – sako Marijampolės ligoninės direktorius Mantas Čėsna.

Iš viso šiuo metu šalies ligoninėse gydomi 2154 COVID-19 pacientai. Vien nuo penktadienio jų skaičius išaugo 214. Nė vienos laisvos vietos kovidiniams ligoniams neturinčios Santaros klinikos dar šią savaitę ketina atlaisvinti 50 vietų ir jei hospitalizuojamų koronaviruso pacientų skaičius toliau augs, planuoja COVID-19 skyrių atidaryti ir Alytuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau Alytuje mes susidurtume su kitomis problemomis, jie nebegalėtų teikti konsultacinės poliklinikos paslaugų ir tai būtų tame regione labai sudėtingas procesas“, – pasakoja Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektorius Kęstutis Petrikonis sako, kad jau dabar sveikatos sistema išgyvena griūtį, o blogiausia esą dar ateityje.

REKLAMA

„Mes jau pradedam dirbti vienai ligai. Viena liga pradeda dominuoti. Tai yra griūtis, kai negali paguldyti paciento į ligoninę. Pavasarį bijojome tokios situacijos, mes ją dabar turime, mes ją dabar turime. Ir galvoti, kad iš tikrųjų gerės artimiausiu laikotarpiu sveikatos apsaugos sistemoje, turbūt būtų naivu“, – kalbėjo prorektorius Kęstutis Petrikonis.

Vilnius ir Kaunas kalba apie laikinąsias ligonines COVID-19 pacientams. Kaunas sako, kad beveik pustrečio šimto pacientų būtų galima hospitalizuoti trejus metus nenaudotame Kulautuvos vaikų tuberkuliozės-sanatorijos pastate. Tuo tarpu sostinės savivaldybė jau atsisakė planų laikinąją ligoninę įrengti „Litexpo“ parodų rūmuose dėl per didelės patalpų nuomos kainos ir ieško kitų alternatyvų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų