• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Knygą apie šalies vadovą Gitaną Nausėdą parašiusi žurnalistė Laima Lavaste paaiškino, koks buvo prezidento indėlis, rašant šį mėnesį pasirodysiančią biografiją. Pasak jos, G. Nausėda itin kruopščiai tikslino istorijos detales, tačiau prie tiesioginio rašymo ir turinio prisidėjo mažai.

Knygą apie šalies vadovą Gitaną Nausėdą parašiusi žurnalistė Laima Lavaste paaiškino, koks buvo prezidento indėlis, rašant šį mėnesį pasirodysiančią biografiją. Pasak jos, G. Nausėda itin kruopščiai tikslino istorijos detales, tačiau prie tiesioginio rašymo ir turinio prisidėjo mažai.

REKLAMA

Šią savaitę Prezidentūra pranešė, jog biografinę knygą apie G. Nausėda parašė žurnalistė L. Lavaste. Klausiama, ar šalies vadovas pats pasiūlė aprašyti jo gyvenimą, ar ji pasisiūlė pati, rašytoja tikino, jog tokių, jos žodžiais tariant, piršlybų nebuvo.

„Noriu pasakyti, kad jokių vestuvių nebuvo – prezidentas man nesipiršo ir aš nesisiūliau tuoktis“, – juokaudama Eltai sakė L. Lavaste, paklausta, kaip gimė idėja rašyti knygą apie G. Nausėdą.

„Bet nutiko taip: kai parašiau knygą apie Ričardą Doveiką ir ji turėjo tokį pasisekimą, po to vis dažnai pamąstydavau „na, turbūt norėčiau parašyti dar vieną knygą“. Bet apie ką? Tikrai apie iškilų žmogų. Ir vis galvoj pasisukdavo – gal bandyti apie prezidentą? Kodėl rašiau apie Ričardą Doveiką – man buvo labai svarbus jo vertybinis pasaulis. Mūsų išrinktas Lietuvos Respublikos prezidentas taip pat man yra didelė vertybė, nes esu daug rašiusi apie prezidentą Valdą Adamkų, kurį labai gerbiu. Lygiai taip pat mačiau, kad daug panašumų turi ir mūsiškis prezidentas Gitanas Nausėda“, – dėstė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Anot knygos autorės, privačiuose pokalbiuose ji kartais užsimindavo, jog norėtų parašyti knygą apie G. Nausėdą.

„Ir tai buvo tik privatūs pokalbiai, kurie, matau, kažkokiu būdu nukeliavo iki Prezidentūros. Bet tikrai nei man prezidentas skambino, nei aš jam skambinau, norėdama susituokti su juo“, – kartojo L. Lavaste.

REKLAMA

Autorės teigimu, prezidentas knygos nerašė, tačiau prisidėjo kruopščiai tikslinant pasakojimo detales

Viešojoje erdvėje pasirodžiusioje būsimos knygos viršelio nuotraukoje nurodoma, jog autorė pokalbius su prezidentu pradėjo 2023 m. kovo 1 d.

„Aš atėjau ne tik su dviem diktofonais apsiginklavusi, bet ir su šimtu temų“, – teigė L. Lavaste.

„Tapau savotišku vedliu per prezidento gyvenimą – ir vaikystė, ir jaunystė, ir studijos, ir meilė, ir vaikai, ir politinis gyvenimas“, – kalbėjo rašytoja.

REKLAMA
REKLAMA

„Man buvo įdomu prezidentas ne kaip institucija. Man buvo įdomu, kas slepiasi prezidento rūmų šešėlyje, ką dengia tas šešėlis. Vienas iš mano pavadinimų buvo netgi sugalvotas apie žmogų, kurį dengia prezidento rūmų šešėlis“, – tęsė ji.

Šalies vadovas G. Nausėda interviu BNS buvo užsiminęs, jog labai daug prie knygos rašymo prisidėjo pats.

Tačiau L. Lavaste patikslino – prezidentas pats knygos nerašė, tačiau kruopščiai prisidėjo prie įvairių detalių ir informacijos tikslinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pasakysiu, kur buvo prezidento darbas – manyčiau, kad prezidentas nesugalvojo ar neįterpė kažkokių temų, kurių aš nebūčiau uždavusi. Praktiškai visos temos, kurios paliestos knygoje, yra sugalvotos mano. Ir prezidentas kalbėjo tomis temomis“, – nurodė ji.

„Bet jo darbas yra didelis ta prasme, kad aš pati prašiau – tai galbūt reikėtų čia patikslinti, galbūt reikėtų čia datą pasakyti, galbūt pavardė ne tokia, o galbūt prisimenate draugo, su kuriuo spardėte kamuolį, vardą ir pavardę... Čia prezidentas tikrai labai kruopščiai (tikslino – ELTA) ir aš tikrai labai sužavėta jo kruopštumu ir labai taisyklinga kalba – kad jis tikrai daug ką man tiesiog patikslino. Bet kad pats būtų atsisėdęs ir rašęs, kas jam šovė į galvą ir ko Lavaste nepaklausė, tikrai nėra nė vieno tokio skyriaus“, – paaiškino žurnalistė.

REKLAMA

Prezidentas už knygos rašymą nemokėjo

L. Lavaste taip pat patikino, jog vienintelis atlygis, kurį gaus už parašytą knygą – honoraras iš kūrinio pardavimų. Rašytoja pabrėžė, jog pinigų iš Prezidentūros ar paties G. Nausėdos ji negavo.

„Už visą savo darbą aš negavau nei vieno cento iš prezidento. Gaudavau kavos, bet nesipildavau cukraus į kavą, tai, manau, nepadariau mokesčių mokėtojams labai daug nuostolių. Turbūt, honorarą mokėsite tie, kurie nusipirksite knygą. Jokio kito honoraro aš negausiu – apie tai net nebuvo kalbos ir abejonių“, – patikino žurnalistė.

REKLAMA

Kaip skelbta, L. Lavaste autorinė knyga „Prezidentas Gitanas Nausėda iš arti“ turėtų pasirodyti šį mėnesį. Apie tai Eltai patvirtino šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas.

Daugiau nei 400 puslapių knygą išleis leidykla „Petro ofsetas“.

„Norėčiau, kad pamatytumėte tikrąjį mano veidą, o ne tą, kuris dažnai man primetamas. Veidą, kurį dažnai dengia Prezidento rūmų šešėlis. Pasiryžęs šiai atvirai knygai noriu, kad suprastumėte, jog esu ne tik pareigybės, institucijos robotas, sąžiningai vykdantis Konstitucijos man suteiktą priedermę. Noriu, kad išgirstumėte, jog esu žmogus, kuriam rūpi, kuriam skauda, kuris patiria nelengvų dienų ir neramių apmąstymų naktų. Žmogus, kuris gali ir suklupti, ir suklysti, bet visada privalo vėl atsitiesti, nes Jūs manimi pasitikėjote“, – leidyklos išplatintame pranešime, kurį cituoja portalas lrytas.lt, nurodo G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų