Policijos atstovai informavo, kad kūnas rastas Palangoje, J. Kvedarui priklausančiuose namuose. Šalia kūno buvo rastas ir paimtas neteisėtai laikomas revolveris be identifikavimo žymių.
Prabėgus 4 dienoms po šio įvykio, kol kas išlieka daugiau klausimų nei atsakymų. Daug kas šiame tyrime priklausys nuo ekspertų išvadų.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad šiuo metu atliekama ekspertizė, laukiama ekspertų išvadų:
„Yra atliekamas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Todėl nėra atmetamos visos versijos. Tikrai negalime pasakyti, kada sulauksime ekspertų išvadų.“
Naujienų portalo tv3.lt duomenimis, ryškėja pagrindinė savižudybės versija, tačiau be ekspertų išvadų, jos patvirtinti dar negalima.
Žinomas ne tik sporto pasaulyje
Viešoje erdvėje J. Kvedaro pavardė buvo linksniuojama ne tik dėl su futbolu susijusių reikalų. 2015 m. Lietuvos futbolo federacijoje (LFF) ir paties J. Kvedaro namuose Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai atliko kratas.
Tuo metu FNTT atliko ikiteisminį tyrimą dėl LFF lėšų iššvaistymo, pasisavinimo, sukčiavimo ir piktnaudžiavimo tarnyba.
Tuometinis LFF prezidentas J. Kvedaras akcentavo, kad federacijos finansai tvarkomi, nepažeidžiant įstatymų, bei atkirto, jog ikiteisminį tyrimas esą užsakė Tauragės apskrities futbolo federacijos vadovu tapęs verslininkas Arūnas Pukelis, turintis „Šviniaus“ pravardę, kuris yra siejamas su nusikalstamu pasauliu.
Pats J. Kvedaras ne kartą viešojoje erdvėje sietas su nusikalstama „daktarų“ gauja ir jos vadovu Henriku Daktaru.
Apie dar ryškesnius kriminalinius pėdsakus 2012 m. buvo rašoma dienraščio „Lietuvos rytas“ puslapiuose. Tais metais J. Kvedaras buvo nušalintas nuo Futbolo federacijos prezidento posto.
Taip esą jis atsidūrė ne tik teisėsaugos, bet ir nusikaltėlių pasaulio gniaužtuose. Laikraštyje „Lietuvos rytas“ buvo rašoma, kad šešėliniai veikėjai bando smurtu iš jo atgauti pinigus.
Pasklido kalbos, kad J. Kvedaras esą už solidų atlygį buvo pažadėjęs nusikalstamo pasaulio veikėjus paskirti į aukštus postus Futbolo federacijoje. Grąžinti pinigus iš J. Kvedaro pradėta reikalauti iškart po to, kai teismas jį pusei metų nušalino nuo pareigų.
Nusikalstamo pasaulio atstovai suprato, kad pažadėtų postų negaus, ir nusprendė bent atsiimti sumokėtus pinigus. Ypač aršiai buvo nusiteikęs vienas nuo Daktarų atskilusios grupuotės lyderis Deividas Kalpokas.
Viešoje erdvėje rašoma, kad vienas LFF vykdomojo komiteto narys buvo prie namų užblokuotas keturių mašinų, kuriomis atvykę beisbolo lazdomis ginkluoti jaunuoliai reikalavo perduoti J. Kvedarui žinią, kad negrąžinus pinigų, lauks daug rimtesnės problemos.
Netrukus grasinimai išsipildė. Po kelių dienų keliolika kaukėtų banditų anksti rytą įsiveržė į J. Kvedaro dukters namą ir beisbolo lazdomis pradėjo daužyti viską, kas papuola, - baldus, langus, indus.
Laikraštyje „Lietuvos rytas“ buvo pabrėžiama, kad nors šis išpuolis sukrėtė J. Kvedarą, bet jis į policiją tąkart nesikreipė. Mat pagal nerašytas nusikalstamo pasaulio taisykles vadinamieji „bachurai“, o J.Kverdaras save tokiu laiko, neturi teisės teisėsaugos organams rašyti pareiškimo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!