• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors nuo kitų metų vairuotojų laukia pokyčiai ir griežtesnis reikalavimas turėti galiojančią sveikatos pažymą tam, kad vairuotojo pažymėjimas nenustotų galioti, gera žinia, tikrintis reikės rečiau. Šie pokyčiai įsigalioja jau nuo šiandien, lapkričio 20 d. 

Nors nuo kitų metų vairuotojų laukia pokyčiai ir griežtesnis reikalavimas turėti galiojančią sveikatos pažymą tam, kad vairuotojo pažymėjimas nenustotų galioti, gera žinia, tikrintis reikės rečiau. Šie pokyčiai įsigalioja jau nuo šiandien, lapkričio 20 d. 

REKLAMA

Atnaujintas sveikatos apsaugos ministro įsakymas numato, kad sveikatą profilaktiškai dažniau nei kas 10 metų vairuotojai privalės nuo 65 metų, kai anksčiau tą daryti reikėjo jau nuo 55 m.

Atitinkamai jei iki šiol žmonėms, kurie yra 66–79 m. amžiaus, reikėjo tikrintis kas 2 metus, tą dabar jiems reikės daryti kas 5 metus. Sveikatos tikrinimai retėja ir 80-mečiams ir vyresniems – jie bus tikrinami ne kasmet, o kas dvejus metus.

Tiesa, naujienų portalas tv3.lt primena rašęs, kad ir turint pagal amžių 10 metų galiojančią sveikatos pažymą, dėl atitinkamos sveikatos būklės gydytojai gali individualiai nustatyti dažnesnį sveikatos patikrinimą.

REKLAMA
REKLAMA

Kreipėsi į lygių galimybių kontrolierę

Aiškindama, kodėl reikėjo šių pasikeitimų, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros, odontologijos ir medicininės reabilitacijos skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Jokimaitė nurodė, kad tam įtakos turėjo ne tik pasikeitęs įstatyminis reglamentavimas, bet ir lygių galimybių kontrolierių rekomendacijos.

REKLAMA

„Kadangi keitėsi reglamentavimas, gavome nemažai vyresnio amžiaus vairuotojų nuogąstavimų, kad jie yra diskriminuojami, tikrinami per dažnai. Dėl to jie kreipėsi net į lygių galimybių kontrolierę, siekdami išsiaiškinti, ar tai nėra diskriminacija. 

Buvo atliktas tyrimas, juo konstatuota, kad tai nėra diskriminacija, ir kitose šalyse taikoma labai panaši praktika. Bet buvo pasiūlyta ministerijai įsivertinti sveikatos tikrinimo ribas. Todėl aptarėme ir su gydytojais, žiūrėjome kitų šalių praktiką, nuo kokio amžiaus žmonės dažniausiai serga ligomis, dėl kurių negali vairuoti ir priėmėme sprendimą pakoreguoti šias ribas. Taip šiek tiek palengvės finansinė našta vyresnio amžiaus vairuotojams“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo ji.

REKLAMA
REKLAMA

Kur galima pasitikrinti sveikatą?

Primenama, kad sveikatą pasitikrinti galima dviem būdais – galima kreiptis į gydymo įstaigą, kurioje žmogus yra prisirašęs arba į bet kurią kitą įstaigą, kuri teikia pirminės sveikatos priežiūros paslaugas.

„Yra du būdai, kaip galima pas šeimos gydytoją gauti tokį pažymėjimą. Paprasčiausias – kreiptis į savo šeimos gydytoją, tuomet gydytojas patikrina žmogaus sveikatą, jis žino apie ją, daugelis dalykų neilgai ir užtrunka. Patikrinama rega, klausa, vestibuliarinis aparatas ir visos kitos ligos, kas yra susiję su galimomis problemomis vairuojant. Kitas būdas – galima kreiptis į privačią pirminės sveikatos priežiūros įstaigą, kuri taip pat turi šeimos gydytojus ir jie tą patį gali padaryti. Ši paslauga yra mokama“, – aiškino sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, Centro poliklinikos Darbo medicinos klinikos vedėja, šeimos gydytoja Aldona Jankavičienė pridūrė, kad kreipiantis į kitą įstaigą, nei žmogus yra prisirašęs, gali kilti daugiau nepatogumų.

„Privačios gydymo įstaigos irgi teikia šią paslaugą, tik žinutė yra ta, kad jei asmuo kreipiasi sveikatos pažymos ne į tą gydymo įstaigą, kurioje registruotas, turi pareigą pristatyti psichiatro pažymą iš tos įstaigos, kurioje yra registruotas. Tai yra toks nepatogumas, ko nereikėtų daryti, jei kreiptųsi į tą gydymo įstaigą, kurioje yra registruotas“, – priminė ji.

Vairuoti neleis, net jei ir turite pažymėjimą: ragina imtis veiksmų ir nedelsti, laiko liko nedaug:

tv3.lt

Pas mus kuo durniau,tuo geriau išpešti iš žmonių pinigus.Ar nors vienas proto bokštas paskaičiavo kiek įvyksta avarijų dėl sveikatos per metus... mizeris...
jiems tik pinigus lupti puikiai gaunasi, o protingu istatymu ir reikalingu niekaip nesugeba ir nezinia kada issirinksime protingus zmones i seima, nes kuo toliau tuo bukesni ateina....
Burokratiniai suvaržymai vairuotojams, kažkas pasipinigaus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų