• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė paskelbė vesianti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąrašą Seimo rinkimuose. Politikė taip pat sieks Seimo nario vietos vienmandatėje Antakalnio rinkimų apygardoje, kaip ir praeituose rinkimuose. 

18

Premjerė Ingrida Šimonytė paskelbė vesianti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąrašą Seimo rinkimuose. Politikė taip pat sieks Seimo nario vietos vienmandatėje Antakalnio rinkimų apygardoje, kaip ir praeituose rinkimuose. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

I. Šimonytė iki šiol išlaikė intrigą tiksliai nepasakydama savo verdikto dėl sąrašo vedimo, todėl net buvo kalbų, kad prezidentas Gitanas Nausėda įkalbinėja premjerę pačią siekti darbo Europos Komisijoje. Tačiau, akivaizdu, kad jeigu tokie įkalbinėjimai ir buvo, I. Šimonytės sprendimo jie nepakeitė. 

REKLAMA

„Prieš Seimo rinkimus kvietėme žmones pasitikėti ir duoti Lietuvai daugiau jėgos. O per prezidento rinkimus siekiau, kad centro dešinės rinkėjai turėtų savo vertybes atitinkančio pasirinkimo galimybę. Tokių žmonių yra reikšminga dalis. Ir jaučiu įsipareigojimą ir atsakomybę ne tik prieš bendruomenę, bet ir prieš juos, todėl taip, vesiu Tėvynės sąjungos sąrašą“, – tarybos posėdyje kalbėjo I. Šimonytė. 

REKLAMA
REKLAMA

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ketvirtadienį patvirtino savo kandidatų rinkimų sąrašą ir kandidatus keliose vienmandatėse apygardose, kurios buvo likusios tuščios. 

Asmeninei draugei – aukšta vieta sąraše 

Daugiamandatėje rinkimų apygardoje kandidatų sąraše pirmoji vieta natūraliai skiriama I. Šimonytei, o antroji – partijos lyderiui Gabrieliui Landsbergiui, šie lyderiai nebuvo reitinguojami. Kiti politikai buvo reitingujami partijos surengtuose „rinkimuose“, kur galėjo dalyvauti ir partijos nariai, ir įvairūs registruoti rėmėjai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau I. Šimonytė su G. Landsbergiu galėjo sąrašą šiek tiek keisti ir jis išties keitėsi. Pavyzdžiui, premjerė savo Vyriausybės kanclerę ir asmeninę draugę Giedrę Balčytytę iškėlė iš 50 pozicijos po reitingavimo į 14 vietą sąraše, jai taip pat skirta vienmandatė Šilutės apygarda. 

REKLAMA

Paklausta, ar kolegos nesipiktins, kad puiki vieta rinkimams buvo parinkta asmeninei draugei, I. Šimonytė atsakė taip: „Žiūrėkit, ką reiškia draugė ar ne draugė? Aš paliksiu tas interpretacijas tiems žmonėms, kurie moka tokias interpretacijas daryti arba kiekvienam savo. Vyriausybės kanclerė dirba Vyriausybės kanclerės darbą ir ne todėl, kad aš ją pažįstu 20 metų, o todėl, kad ji tą darbą dirba gerai. O tai, kad mes esame daug metų pažįstamos nuo darbo Finansų ministerijoje laikų, tai yra faktas, bet mano vertinimo tai nekeičia. Aš nė vieno žmogaus nekeliu iš draugiškumo arba kažkaip nebandau nekelti dėl to, kad mano požiūriai su kažkokiu konkrečiu žmogumi į konkrečius dalykus nesutampa“.

REKLAMA

Keitėsi ir kitų politikų pozicijos

Naujasis Seimo vicepirmininkas Žygimantas Pavilionis, lyderių sprendimu, pakilo iš 11 vietos po reitingavimo dabar yra 9 vietoje, įvertinus ir tai, kad priekyje atsirado abu lyderiai, kurie anksčiau nereitinguoti. Mandato šis politikas sieks ir vienmandatėje Naujamiesčio-Vilkpėdės apygardoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiek tiek kilstelėta ir naujojo frakcijos seniūno Andriaus Vyšniausko vieta iš 12 į 11, jam skirta ir Marijampolės apygarda. Pagerėjo ir parlamentaro Vytauto Juozapaičio situacija: po reitingavimo jis buvo 35 vietoje, o dabar yra 21 pozicijoje bei mandato sieks Senamiesčio-Žvėryno apygardoje. Energetikos ministras Dainius Kreivys, partijos lyderių valia, buvo 28-as, o dabar yra 22-as. 

REKLAMA

Nežymiai keitėsi Seimo narės Irenos Haase pozicija. Seimo narys Emanuelis Zingeris buvo 39 vietoje, o po pakeitimų yra 36 pozicijoje. Vidaus reikalų ministrės patarėja Daiva Ulbinaitė po reitingavimo buvo 38 vietoje, o partijos lyderių valia atsidūrė 37 eilutėje, įvertinus ir kitus pokyčius sąraše virš jos. 

REKLAMA

Seimo rinkimuose dalyvaus ir dabartinis premjerės patarėjas Raimondas Kuodis, kuris yra įrašytas 111 vietoje kandidatų sąraše daugiamandatėje apygardoje. 

Išvakarėse paaiškėjo, kad Seimo rinkimuose nedalyvaus buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, kurios sutuoktinio Mindaugo ryšiai su tolimais giminaičiais kėlė nacionalinio saugumo lygmens klausimų. Partijos kolegos buvo skyrę jai labai aukštą 6 vietą ir dar buvo galimybių siekti mandato Naujosios Vilnios apygardoje, bet įvertinusi visas aplinkybes M. Navickienė nutarė pabūti nuošaliau.  

Pirmasis dvidešimtukas

  1. Ingrida Šimonytė / Antakalnio apygarda
  2. Gabrielius Landsbergis / Centro Žaliakalnio apygarda
  3. Laurynas Kasčiūnas / Lazdynų apygarda
  4. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė / Pilaitės-Karoliniškių apygarda
  5. Mindaugas Lingė / Šeškinės-Šnipiškių apygarda
  6. Gintarė Skaistė / Panemunės apygarda
  7. Agnė Bilotaitė / Vilniaus pietinė apygarda
  8. Paulė Kuzmickienė / Žirmūnų apygarda
  9. Žygimantas Pavilionis / Naujamiesčio-Vilkpėdės apygarda
  10. Aistė Gedvilienė / Fabijoniškių apygarda
  11. Andrius Vyšniauskas / Marijampolės apygarda
  12. Audronius Ažubalis
  13. Matas Maldeikis / Justiniškių-Viršuliškių apygarda
  14. Giedrė Balčytytė / Šilutės apygarda
  15. Arvydas Anušauskas / Kalniečių apygarda
  16. Jurgis Razma / Plungės-Rietavo apygarda
  17. Liudas Mažylis / Savanorių apygarda
  18. Justinas Urbanavičius / Garliavos apygarda
  19. Vytautas Kernagis / Pašilaičių apygarda
  20. Kazys Starkevičius / Petrašiūnų-Gričiupio apygarda

 

Nusišikti ant PADLOS šimonko
Šveikas ves! Į valtybės krachą visus.
Kaip ves? Kaip teliukus?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų