Vakcinos nuo koronaviruso efektyvumas turėtų siekti bent jau 50 proc., kad ją būtų galima registruoti naudojimui rinkoje. Tikslas tuomet būtų, kad bent pusė tų, kurie ją gaus, įgytų imunitetą, taip užkardant viruso plitimą.
„Šiandien yra didi diena mokslui ir žmonijai. Pirmieji mūsų trečiosios fazės Covid-19 vakcinos tyrimai parodė pirminius įrodymus, kad mūsų vakcina geba apsaugoti nuo Covid-19“, – „The Guardian“ cituojamas „Pfizer“ vadovas Albertas Bourla. Bendrovės atstovo teigimu, vaistas neturi jokių rimtų šalutinių poveikių.
„Mes pasiekėme reikšmingą tašką mūsų vakcinos kūrimo programoje tuo metu, kai pasauliui to reikia labiausiai, infekcijai plintant rekordišku greičiu, ligoninėms pritrūkstant vietų, o ekonomikoms sunkiai atsigaunant“, – pasakojo „Pfizer“ vadovas.
Kol kas „Pfizer“ vakcinos tyrimas dar tęsiamas ir skaičius gali kažkiek kisti, tačiau žinia apie 90 proc. užtikrinamą apsaugą nuo viruso gali pradžiuginti politikus ir sveikatos apsaugos atstovus visame pasaulyje, nes tai gali reikšti pandemijos pabaigą.
Trečiojoje „Pfizer“ vakcinos kūrimo fazėje dalyvavo daugiau nei 43 tūkst. žmonių. Bendrovės teigimu, duomenys dar bus apdorojami iki trečiosios lapkričio savaitės pabaigos. Tuomet jie bus perduoti vertintojams. Jeigu viskas vyks taip, kaip suplanuota, pirmosios vakcinų dozės šalis, kurios yra pasirašiusios su „Pfizer“ sutartis, pasieks jau metų pabaigoje.