• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors gydymo įstaigos skelbia, kad vis plačiau atveria duris ir atnaujina planines paslaugas, ligoninių atstovai neslepia, kad „įsijungti“ pilnu tempu neleidžia ne tik griežtesni higienos reikalavimai, bet ir darbuotojų atostogos bei registraciją ateičiai koreguojantis galimos antros koronaviruso bangos laukimas.   

Nors gydymo įstaigos skelbia, kad vis plačiau atveria duris ir atnaujina planines paslaugas, ligoninių atstovai neslepia, kad „įsijungti“ pilnu tempu neleidžia ne tik griežtesni higienos reikalavimai, bet ir darbuotojų atostogos bei registraciją ateičiai koreguojantis galimos antros koronaviruso bangos laukimas.   

REKLAMA

Nacionalinio vėžio instituto (NVI) poliklinikos vedėjos Rasos Vancevičiūtės-Petkevičienės teigimu, šiuo metu įstaiga  sulaukia didelio srauto pacientų, kurie skambina ir nori registruotis konsultacijoms. 

Tačiau faktas, kad daugiausiai tą norinčių daryti, yra rudeniui, ir tai kelia naujų įtampų, mat registruodama žmones į priekį įstaiga turinti pasilikti rezervą, jei vėl atėjus šaltajam sezonui išaugtų susirgimų koronavirsu.  

„Kadangi mus Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad turime būti pasiruošę antrai bangai, tai dar rudeniui irgi pilnu krūviu neregistruojame. 

REKLAMA
REKLAMA

Esame pasilikę rezervą, jei vėl susidarytų ekstremali situacija. Realiai paslaugų poreikis šiuo metu yra didesnis nei galimybės aptarnauti pacientą“,  – dėstė ji.

REKLAMA

Poliklinikos vedėja pabrėžė, jog tai svarbu, kad vėl nekiltų toks sąmyšis ir chaosas, kaip nutiko kovo mėnesį:

„Tuo metu buvo pilni užrašymai ir buvo labai sudėtinga išdėlioti vizitus į reikalingus, būtinus, tą per trumpą laiką turėjome padaryti“, – sakė ji.

Eiles augina ir darbuotojų atostogos

Rasa Vancevičiūtė-Petkevičienė pabrėžė, kad eilių klausimą šiuo metu komplikuoja keli veiksniai.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar baigiame pasivyti atidėtas konsultacijas karantino metu, t. y. 12 savaičių atidėtas planines konsultacijas. 

Šiuo metu privalome laikytis ir ministro reikalavimų, tad tarpai tarp konsultacijų yra ilgesni, nei buvo anksčiau, nes turime vėdinti ir dezinfekuoti patalpas. 

Trečias veiksnys – atostogų laikas, vasarą daugiau darbuotojų išeina atostogų. Tai vėl atsiliepia eilių formavimuisi“, – sakė pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Situaciją sunkina darbas ciklais

Štai nors Kauno klinikos gegužės 4 d. vienos pirmųjų atnaujino planines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, tačiau dirbti pilnu pajėgumu neleidžia išlikę tam tikri apribojimai, susiję su stacionariniu ir ambulatoriniu gydymu, pacientų lankymu.

„Sveikatos priežiūros specialistai vis dar dirba ciklais, darbo grafikai derinami su kita gydymo įstaiga (jei specialistas dirba ir kitoje įstaigoje). Tai pat ribojami pacientų srautai, siekiant užtikrinti jų ir darbuotojų saugumą, kai kurios paslaugos teikiamos nuotoliniu būdu. Kiekvienam pacientui skiriama daugiau laiko – po kiekvienos konsultacijos kabinetas yra valomas, dezinfekuojamas ir vėdinamas, todėl konsultacijos laikas pailgėjęs dvigubai", – komentavo klinikų atstovė.

REKLAMA

Anot jos, ypač dėl minėtojo cikliškumo sudėtinga darbo grafikus sudaryti ilgam laikui: „Reikia derinti darbo grafikus ciklais stacionare ir ambulatorijoje. Jei dirba ir kitoje gydymo įstaigoje, tuomet ir su darbu kitoje įstaigoje.“

Neaišku, kada veiks įprastu ritmu

Pabrėžiama, kad įstaiga daro viską, kad visi besikreipiantys pacientai gautų reikiamas sveikatos priežiūros paslaugas ir palaipsniui didina darbo apimtis, tačiau sunku numatyti, kada ligoninės Lietuvoje galės veikti visiškai įprastu ritmu.

REKLAMA

„Matome, kad visame pasaulyje, o ir Lietuvoje, gydymo įstaigos tampa COVID-19 židiniais. Siekdami išvengti šio scenarijaus ir galvodami apie galimą antrąją COVID-19 bangą Lietuvoje, vienas svarbiausių mūsų prioritetų – darbuotojų ir pacientų saugumas“, – pabrėžiama portalui atsiųstame atsakyme.

Ligoninės atstovė patikslino ir planinių paslaugų teikimo tvarką. Jeigu karantino metu pacientams nebuvo suteikta ambulatorinė paslauga, pavyzdžiui, gydytojo specialisto konsultacija, ir siuntimas šiai paslaugai nebegalioja, pacientai turėtų iš naujo kreiptis į savo šeimos gydytoją ir gauti elektroninį siuntimą. Su pacientais, kuriems dėl karantino sukeltų apribojimų operacijos buvo nukeltos, susisiekia Kauno klinikų specialistai ir paskiria jiems naują operacijos datą.

Portalas tv3.lt primena rašęs apie tai, kad tvarka gydymo įstaigose keisis ilgam.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų