Tai šeštadienį BNS patvirtino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.
„Iš tų naujų atvejų, 52 yra „Vilnikos“ darbuotojai. Tai išsiaiškinta atliekant tų darbuotojų tyrimą, kuris buvo atliekamas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro reikalavimu“, – BNS sakė R. Lingienė.
„Židinys plečiasi. Tai reiškia, kad tos priemonės, kurių buvo imtasi, pateisina save daugiau nei 100 proc.“, – pridūrė ji.
Pasak R. Lingienės, darbuotojai, kuriems nustatytas COVID-19, buvo ne sveikatos priežiūros įstaigose, todėl tikėtina, kad jų simptomai – lengvi arba jų nėra visai.
„Tiesiog buvo priimtas sprendimas atlikti tyrimą. Dauguma, matyt, yra be simptomų, arba kažkam jie yra nežymūs. Sunkių atvejų niekaip negalėjo būti, žmonės atvyko patys išsitirti, tai apie tai kalbėti nereikia“, – sakė R. Lingienė.
Anot jos, sparčiai augantis atvejų skaičius Nemenčinėje rodo, kad sąlytį su COVID-19 sergančiais žmonėmis bus turėję praktiškai visi miestelio gyventojai.
„Galite įsivaizduoti, kiek dabar Nemenčinėje bus sąlytį turėjusių asmenų. Tai praktiškai visa Nemenčinė ir bus. Vakar turėjome 26 atvejus, sąlytį turėjusių asmenų buvo daugiau nei šimtas ir kiekvieną valandą augo, tai dabar patvirtinus naujus 52 atvejus, galite įsivaizduoti, kas čia bus“, – sakė R. Lingienė.
„Taip kad reikia tirti visus, nepriklausomai nuo to, jie turėjo kontaktą ar ne, nes tą sąlytį labai sunku išsiaiškinti“, – teigė ji.
Iki šeštadienio Nemenčinėje buvo patvirtinti 26 koronaviruso atvejai. Pridėjus šeštadienį patvirtintus atvejus, skaičius išaugo iki 78.
Nustačius koronaviruso atvejų Nemenčinėje esančioje siuvimo įmonėje „Vilnika“ bei patvirtinus atvejį šalia miestelio esančiuose globos ir slaugos namuose „Senevita“, Vyriausybė nusprendė uždaryti miestelį.
Čia veikia keturi policijos patikros punktai – į miestelį leidžiama įvažiuoti tik jo gyventojams, išvažiuoti – tik vietiniams, kurie dirba už miestelio ribų, bei turintiems specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro leidimą išvykti dėl rimtos priežasties.
Dėl koronaviruso nuspręsta tirti visus miestelio gyventojus.
Patvirtinus dar 90 naujų koronaviruso atvejų, Lietuvoje bendras nustatytų sergančiųjų skaičius pasiekė 1239, šeštadienio rytą pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Pasveikusiais laikoma 228 asmenys (iš jų 50 medikai), mirė 33 sergantys žmonės.
Per penktadienį iš viso ištirti 5715 ėminiai, bendras ištirtų ėminių skaičius – 58,8 tūkst.
Svarbiausia informacija apie koronavirusą
Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.
Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.
ARBA
Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):
1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.
2) Sveikatos priežiūros specialistai.
3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.
SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.
Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.
Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.
Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).
Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).
Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms: