„Šis simbolinis žingsnis pakloja pamatus siekti geresnio burnos, veido, žandikaulių chirurgijos paslaugų prieinamumo, odontologijos paslaugų prieinamumo ne tik Vilniaus, tačiau ir viso Vilniaus regiono gyventojams“, – antradienį žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas.
„Buvimas dalimi didelės gydymo įstaigos Žalgirio klinikai leis optimaliau panaudoti administracinius resursus siekiant paslaugų efektyvumo“, – teigė ministras.
Anot jo, pastaruosius keletą metų kildavo problemų dėl Žalgirio klinikos finansinio tvarumo.
„Manome, kad šis didelis žingsnis, naujas atvertas puslapis padės stabilizuoti šią dalį“, – kalbėjo A. Pečkauskas.
Žada kokybiškesnes paslaugas
Žalgirio klinikos direktorius Dalius Matkevičius teigė, jog sujungus įstaigas bus užtikrinamos kokybiškesnės paslaugos, daugės galimybių atsirasti naujoms technologijoms.
„Kai šiai dienai pas mus beldžiasi dirbtinis intelektas ir robotinė chirurgija, tai būdami tokios apimties, kokios buvome mes, būtume nepajėgūs, o dabar surėmus pečius tikrai bus galima padaryti daug naujų, inovatyvių sprendimų“, – teigė jis.
Žalgirio klinika paslaugas teiks ten pat, kur tą darė anksčiau.
Anot klinikų vadovo, dėl jungimosi atlyginimai šioje įstaigoje nepasikeitė, tačiau iš darbo išėjo 16 proc. darbuotojų.
„Didžioji dalis iškeliavo užtarnauto poilsio, kiti pagal darbo rinkoje esančius atlyginimus, matyt, rado kažkur geresnius darbo pasiūlymus ir tiesiog išėjo ten“, – sakė D. Matkevičius.
Tikisi naudos pacientams
Tuo metu Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų vadovas Tomas Jovaiša kalbėjo besitikintis, kad pokytis bus naudingas pacientams.
„Mūsų tikslas yra sukurti tokią sistemą, kad veido žandikaulio, odontologijos pacientai galėtų gauti pačią moderniausią, inovatyviausią pagalbą“, – teigė T. Jovaiša.
„Kita didelė užduotis yra personalas, personalo pasitenkinimas darbu, sąlygos personalui kaip įmanoma geriau atlikti tai, ką jie daro“, – pridūrė jis.
T. Jovaiša neįvardijo, kiek kainavo įstaigų sujungimas, tačiau sakė, kad papildomų valstybės biudžeto lėšų neprireikė.
„Neabejojame, kad tai (susijungimas – BNS) padės Žalgirio klinikoms subalansuoti savo biudžetą geriau“, – sakė jis.
Anot jo, pirmasis žingsnis sujungus įstaigas – galimybių studijos parengimas iki šių metų pabaigos. Ši studija apibrėš įstaigų ateities kryptį.
Neteko 16 proc. darbuotojų
D. Matkevičius pripažino, kad dėl pokyčių klinikoje darbo neteko 16 proc. darbuotojų. Visgi, kaip atkreipia dėmesį įstaigos vadovas, didžioji dalis reikalingų darbuotojų jau surasti, tad pacientai pokyčio dėl to nepajus ir paslaugos toliau bus teikiamos kaip įprasta.
„Didžioji dalis darbuotojų iškeliavo užtarnauto poilsio. Kiti, matyt, pagal esamą darbo rinką rado geresnius darbo pasiūlymus. (...) šiandien didžioji dalis jų jau yra pakeisti, darbai perorganizuoti, kad nesutriktų. Dar apie 10 pareigybių yra reikalingos tam tikruose poskyriuose, tačiau įtakos klinikos veiklai tai neturi“, – sakė jis, pridurdamas, jog šiuo metu Žalgirio klinikoje labiausiai trūksta gydytojų ortodontų.
„Aišku, odontologinės krypties specialistų trūkumas yra nepaisant to, kad ir kiek jų bebūtų, ir tas trūkumas kasmet vis didėja, nes turime privatų sektorių, kuris prisivilioja didžiąją dalį specialistų. Tačiau tie, kas nori dirbti su sunkiais atvejais ir užsiimti mokslu, jie renkasi Žalgirio kliniką“, – sakė D. Matkevičius.
Įstaigos vadovas taip pat pažymi, kad po klinikos prijungimo prie Santaros klinikų, įstaigoje teikiamos paslaugos, jų apimtis bei kainos nesikeis.
Savo ruožtu Santaros klinikų vadovas T. Jovaiša sako, kad likus dienai iki įstaigų susijungimo vykusiame susitikime su Žalgirio klinikos darbuotojais daug klausimų apie jungimo procesą nesulaukė.
„Tai yra atspindys to, kad ilgi pasirengimo mėnesiai iki šiol nebuvo praleisti veltui ir daugumai darbuotojų yra pakankamai aišku, kaip šiandiena atrodo“, – žurnalistams sakė jis.
Laukia vadovo konkursas
Pasak Santaros klinikų vadovo, Žalgirio klinikai šiuo metu vadovauja D. Matkevičius, tačiau filialo vadovo pareigoms užimti artimiausiu metu ketinama skelbti konkursą.
„Kadangi dabar jau Žalgirio klinika yra filialas, tai mes skelbsime konkursą šiam postui“, – kalbėjo T. Jovaiša.
Apie planus prijungti Žalgirio kliniką skelbta užpernai gruodį.
Sujungimo SAM siekė vykdydama sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformą, kurios metu „monoprofilinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, tokios kaip Žalgirio klinika, integruojamos į daugiaprofilines“.