• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Meilė turi daug veidų. Ji kaip deimantas - daug plokštumų, bet visos atspindi grožį. Taip ir septynios pagrindinės meilės savybės, kartu sudėtos, formuoja mylintį žmogų“ - Garis Čapmanas (Gary Chapman)

REKLAMA
REKLAMA

Trečioje šio straipsnių ciklo dalyje detaliai aprašėme dar dvi mylinčių žmonių savybes - nuolankumą bei dosnumą, kurios pareikalauja daugybės energijos ir kartais... nusižeminimo (nusižeminti nėra taip blogai, kaip esame įpratę manyti).

REKLAMA

Trečiąją dalį galite perskaityti čia.

Šiandien, jau paskutinėje straipsnių ciklo dalyje aprašysime paskutinę likusią meilės savybę - sąžiningumą - ir pateiksime galutines išvadas apie mylintį žmogų.

Sąžiningumas: nuoseklumas mintyse ir veiksmuose

Kalbant apie sąžiningumą atvirai, turime pripažinti, kad ne visada lengva žinoti, kaip sąžiningumas atrodo, kai mylime tikra meile.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip rodo apklausos apie sąžiningumą, kurią atliko „Reader's Digest“, rezultatai, 71 proc. respondentų meluoja savo draugams ar šeimai apie tai, kaip šie atrodo, nes nenori jų įskaudinti, o 28 proc. melavo sutuoktiniui arba partneriui, norėdami nuslėpti neteisėtus meilės santykius.

Ši apklausa akivaizdžiai parodo, kad dauguma mūsų manome, jog kartais geriau pameluoti, o ne pasakyti tiesą. Galbūt meluojame to net nesuvokdami. Iš prigimties tikimės iš kitų tiesos, o patys ją iškraipome.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Štai kodėl tėvams nereikia mokyti vaikų meluoti. Neautentiškas žmogus Aš linkęs meluoti, kai tai duoda jam asmeninės naudos.

Ta pati „Reader's Digest“ atlikta apklausa parodė, kad vyrai ir moterys meluoja maždaug tiek pat, tik skirtingais būdais.

Vyrai paprastai nesąžiningai elgiasi daugiau ne dėl asmeninių tikslų, pavyzdžiui, pasisavina biuro reikmenų arba klastoja mokesčių grąžinimą. Tuo tarpu moterys labiau linkusios meluoti tam, kad išvengtų konflikto (pameluoja vaikinui arba vyrui pirkinio kainą) arba patausoja kito žmogaus jausmus.

REKLAMA

Tai kelią įdomių klausimų: ar tikrai gerai būti nesąžiningam? O jeigu meluojame norėdami ką nors apsaugoti? Suvokiame tai ar ne, tokių klausimų mums kyla kasdien.

Ar bus gerai, jei pasakysiu žmonai, kad ji atrodo gražiai su tuo drabužiu, o iš tiesų taip nėra? Ar pasakyti tėvui, jog daktaras sakė, kad jo vėžys išplito? Ar pasakyti vyrui, kas pasibučiavau su kitu vyruku, kai šis buvo išvykęs darbo reikalais.

REKLAMA

Geriausias būdas atsakyti į šiuos klausimus yra paklausti savęs:

„Ar mano žodžiai ir darbai šiuo metu apima visas mylinčio žmogaus savybes? Ar tiesos sakymas šioje situacijoje parodo gerumą, kantrybę, atlaidumą, mandagumą, nuolankumą ir dosnumą?“

Jeigu taip nėra, ką galima pasakyti, kas būtų tiesa ir meilė?

Pritaikykite sau asmeniškai

Klausimai diskusijai arba pamąstymui:

1. Duokite kelis pavyzdžius vadovų, spotininkų ar verslininkų, įsipainiojusių į melo voratinklį. Kaip tas viešas melas paveikė jų asmeninius santykius?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Ar tikite, kad nedidelis „baltas“ melas yra blogas dalykas? Kodėl?

3. Kas yra tie žmonės, kurie jums visada sakė tiesą su meile? Kaip jūs į tai reagavote?

4. Prisiminkite, apie ką neseniai šiek tiek pamelavote. Ar tuo metu tie žodžiai jums skambėjo kaip melas?

Pasiūlymai:

1. Ar jums lengva meluoti? Jeigu taip, koks galėtų būti pirmasis jūsų žingsnis, kad taptumėte tiesakalbiu?

REKLAMA

2. Vieną dieną užsirašykite viską, ką pasakėte ir tai nebuvo visiška tiesa. Paklauskite savęs, ar tais teiginiais ką nors apgavote. Jeigu atsakymas teigiamas, ką pirmiausia turite padaryti norėdamas atkurti santykius?

3. Kokiose situacijose jūs greičiausiai iškreipsite tiesą, kad apgintumėte save? Ką jums reikia prisiminti tokiose situacijose, kad elgtumėtės sąžiningai?

REKLAMA

Ką reiškia tikra meilė

Žodžio „mylėti“ reikšmė dažnai yra neaiški, nes jis vartojamas daugybei dalykų nusakyti. Kasdien girdime žmones sakant:

„Aš myliu pajūrį. Aš myliu Niujorką. Aš myliu savo šunį. Aš myliu BMW. Aš myliu savo motiną.“ Romantišką vakarą žmonės sako: „Aš tave myliu.“

Tačiau meilė nėra emocija, kuri mus apima, ar sunkiai suvokiamas tikslas, kuris priklauso nuo kitų žmonių veiksmų. Tikra meilė yra kažkoks gebėjimas, prasidedantis nuo mūsų nuostatų ir besibaigiantis mūsų veiksmais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu manysime, kad meilė yra jausmas, nusivilsime, kai suprasime, jog ne visada galime tą jausmą išlaikyti. Kai suvokiame, kad meilė visų pirma yra veiksmas, esame pasirengę naudoti turimus įrankius, kad teisingiau mylėtume.

Tikra meilė yra tokia paprasta ir nedirbtinė, kaip ir ta, kurios reikia norint išklausyti darbuotoją, kai jam tą dieną nesiseka, paaukoti pinigų labdarai, pagirti draugą, pamasažuoti sutuoktiniui nugarą prieš miegą arba išvalyti virtuvę už draugą.

REKLAMA

Tikra meilė gali būti drąsi, kaip ir ta, kuri paskatino Rubi Džouns iš Naujojo Orleano. Kai Katerinos uraganas priartėjo prie pakrantės jos mieste, ši šešiasdešimt septynerių metų slaugė nusprendė įveikTi audrą kartu su aštuoniais sunkiais ligoniais, buvusiais „Lindi Boggs Medical Centre“ ligoninės skyriuje.

„Nesistenk būti neprilygstama“, - sakė jos vaikai. Iš tikrųjų Rubi paprasčiausiai atliko savo pareigą. Sekmadienį ji atėjo į darbą ir neišėjo iš ten iki ketvirtadienio, kol buvo evakuoti jos pacientai.

REKLAMA

Kai nuo uragano pažiro langų stikliai ir išvirto durys, savo pacientams ji pasakė: “Mes su jumis ir jūsų nepaliksime." Ligoninė liko be elektros, geriamojo vandens ir ją ėmė semti, tačiau Džons toliau prausė, maitino ligonius, perrišinėjo jų žaizdas.

Ketvirtadienį, kai pacientai pagaliau buvo evakuoti, išėjusi iš ligoninės slaugė buvo išalkusi ir ištroškusi, bet ištesėjusi pažadą likti su jais iki galo. Šiurpiausiomis akimirkomis ją sustiprino meilė savo ligoniams.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, kad žmonės, kurie gyvena mylėdami, nėra apsaugoti nuo sunkumų. Jeigu tau sakė, kad meilė išspręs visas problemas, tau sakė netiesą.

Kaip žmogus gali iškęsti tiek skausmo ir tebetrokšti gyventi meilės kupiną gyvenimą? Kartais, kai esame užgriūti sunkumų, surandame nuostabiausią galimybę patirti meilę ir ja dalytis.

Vienas iš gražiausių dalykų gyvenant meilės kupiną gyvenimą yra tas, jog mūsų pasitenkinimas nepriklauso nuo aplinkybių. Džiaugsmą patiriame dėl to, kad renkamės mylėti kitus, nesvarbu, myli jie mus ar ne ir ar aplinkybės klostosi taip, kaip mums norėtųsi.

Meilę gali lydėti gailestingumo jausmas tiems, kam padedame. Bet pirmiausia meilė yra nuostata, kuri plaukia iš šio pasakymo: „Apsisprendžiu gyvenime didžiausią dėmesį skirti tam, kad padėčiau kitiems.“

Violeta Šiugždytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų