„Medicina ir sveikatos apsaugos sistema tampa vis labiau kompleksiška, o kartu su tuo vis svarbesnės tampa žinios ir prieiga prie jų. Skaitmenizacija, profesinis ir visuomenės švietimas, laiko dvasią ir poreikius atitinkančių informacinių išteklių prieinamumo didinimas – tai pagrindiniai darbai, kurie lauks naujosios Lietuvos medicinos bibliotekos vadovės ar vadovo“, – teigė sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas.
Numatoma, kad naujasis LMB vadovas kaups ir skleis medicinos informaciją vartotojams, ugdys medicinos darbuotojų, studentų ir visuomenės informacinį raštingumą, prisidės įgyvendinant valstybės sveikatos programas, kuriant Lietuvos bibliotekų fondo ir informacinę sistemą.
Taip pat tarp naujojo direktoriaus pareigų numatoma ir pareiga išsaugoti bei skleisti publikuotą Lietuvos medicinos mokslo paveldą, dalyvauti šalies kultūriniame gyvenime bei užtikrinti SNOMED CT, LOINC, KLTN ir kitų nacionalinių medicinos nomenklatūrų ir klasifikatorių administravimą.
Tikimasi, kad naujasis vadovas turės aiškią viziją pokyčiams bei inovacijoms, bus iniciatyvus ir ambicingas, kuriant ir įgyvendinant pokyčius, išmanys informacinių technologijų ir bioinformatikos mokslų bei su jais susijusių technologijų aspektus.
„LMB vadovas turėtų būti orientuotas į rezultatą, sutelkiantis komandą novatoriškiems sprendimams, gebantis bendradarbiauti ir dirbti komandoje siekiant bendrų tikslų“, – nurodo ministerija.
Pabrėžiama, kad asmenys, norintys dalyvauti konkurse, privalo atitikti bendruosius kvalifikacijos reikalavimus: turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir magistro kvalifikacinį laipsnį arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus humanitarinių mokslų, socialinių mokslų, ugdymo mokslų studijų krypčių grupių studijas ir ne mažesnę kaip 3 metų vadovaujamo darbo patirtį įmonei, įstaigai ar organizacijai ar jų padaliniams arba verslo ir viešosios vadybos, teisės studijų krypčių grupių studijas ir ne mažesnę kaip 3 metų vadovaujamo darbo patirtį kultūros arba informacinės veiklos srityje veikiančiai įmonei, įstaigai ar organizacijai ir (ar) jų padaliniams.
Kandidatai taip pat turėtų išmanyti išmanyti veiklai reikalingus įstatymus, mokėti lietuvių kalbą trečiosios valstybinės kalbos mokėjimo kategorijos lygiu bei mokėti bent vieną iš trijų Europos Sąjungos darbo kalbų (anglų, prancūzų ar vokiečių) ne žemesniu kaip B2 kalbos mokėjimo lygiu, pabrėžia SAM.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!