• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tam, kad sustabdytumėte intensyvų kraujavimą, pirmosios pagalbos vaistinėlėje rasite visas pagalbai suteikti reikiamas priemones.

Tam, kad sustabdytumėte intensyvų kraujavimą, pirmosios pagalbos vaistinėlėje rasite visas pagalbai suteikti reikiamas priemones.

REKLAMA

Pirmiausia reikėtų užsimauti vienkartines pirštines, kad apsaugotumėte save ir nukentėjusįjį nuo aplinkos užkrato.

Jei pirštinių neturite, o vaikas smarkiai kraujuoja, teikite pagalbą nedelsiant – pirštais užspaudžiant kraujuojančią žaizdą.

Galima paprašyti nukentėjusiojo, kad esant galimybei, jis pats tai padarytų. Jei kraujuoja mažas vaikas ar kūdikis, jūs užspauskite žaizdą pirštais ar ranka.

Kaip tvarstyti žaizdą?

Uždėkite ant žaizdos sterilų tvarstį. Jei esate tokioje aplinkoje, kur neturite vaistinėlės, galite naudoti drabužį iš vidinės pusės.

Išpakuotą sterilų tvarstį dėkite tiesiai ant žaizdos. Prilaikykite galūnę, kad kiek įmanoma mažiau išbėgtų kraujo.

REKLAMA
REKLAMA

Darant spaudžiamąjį tvarstį būtinai reikia užspausti žaizdą, o tam galima panaudoti bintą. Jei esate tokioje aplinkoje kur neturite vaistinėlės, galite naudoti bet kokias parankines priemones, tokias kaip telefonas, akinių dėklas, penalas, šaka ar akmuo.

REKLAMA

Dėkite ant sterilaus tvarsčio spaudžiamą tvarstį, šiuo atveju neišpakuotą bintą. Tvarstykite su trikampės formos skarelėmis, kurios yra pirmosios pagalbos vaistinėlėje.

Jeigu jų neturite, galite naudoti kitas parankines priemones, tokias kaip šalikas, megztinis, kelnės ir panašiai.

Tvarstykite su trikampės formos skarele, pradedant iš viršaus, ten, kur yra žaizda, apačioje apkeisite ir vėl į viršų, tam, kad smarkiai suspaustumėte, turėsite ne tik apvynioti, bet ir pratempti į priešingas puses skarelių galus ir prasukti, tada vėl leiskite į apačią, apkeisite ir vėl į viršų, jei įmanomą suriškite ant žaizdos, kad būtų stabiliau.

REKLAMA
REKLAMA

Nuimkite turimus papuošalus, apyrankes, laikrodžius, grandinėles, žiedus. Pakelkite ir palaikykite sužeistą galūnę aukščiau širdies lygio. Jei kraujavimas tęsiasi, reikės kartoti visą procesą ir vėl tvarstyti žaizdą, t. y. ant jau uždėto tvarsčio uždėti dar vieną tvarstį, kol kraujavimas sustos.

Ar tinkamai sutvarstėte žaizdą?

Jei kraujavimą sustabdėte, reikėtų patikrinti, ar ne per stipriai užveržtas tvarstis. Kol laukiate pagalbos, patikrinkite jautrumą pagal odos spalvą, spaudžiant odą apie 5 sekundes žemiau tvarsčio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po 5 sekundžių atleiskite ir jei spaudžiamos vietos spalva per 2 sekundes neatsistato, vadinasi, suveržta per stipriai ir reikia atlaisvinti.

Šoko prevencijai padėkite nukentėjusiajam atsigulti, sužeistą galūnę laikykite iškeltą aukščiau širdies lygio, pakelkite kojas, bent jau į 30 cm aukštį, o tam panaudoti galite bet kokį šalia turimą drabužį, kėdę ar savo kelį, ir laukite pagalbos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų