Tai labai užkrečiama grybelinė infekcija, galinti sukelti sunkias ligas, ypač pažeidžiamiems ligoninių pacientams, skelbia „The Sun“.
Kai kuriais atvejais nesukelia simptomų
Kai kuriais atvejais grybelis nesukelia jokių simptomų, tačiau kai kuriems žmonėms pasireiškia karščiavimas ar šaltkrėtis, žemas kraujospūdis ir bėrimas. Tačiau taip pat tai gali sukelti kraujo, žaizdų ir ausų infekcijas, skelbia Anglijos viešosios sveikatos.
Grybelis buvo aptiktas 2023 m. balandį po to, kai Singapūro ligoninės (SGH) paciento testas buvo teigiamas. Tyrėjai nustatė, kad jis turi tipą, kuris genetiškai skiriasi nuo jau egzistuojančių penkių.
„Candida auris kelia rimtą grėsmę pasaulio visuomenės sveikatai dėl savo paplitimo visame pasaulyje, atsparumo daugeliui vaistų, didelio užkrečiamumo, polinkio sukelti protrūkius ir didelio mirtingumo. Dabar, kai atradome šeštąją Candida auris atmainą, būtina skubiai gerinti priežiūros pajėgumus“, – teigė SHG konsultantė, daktarė Karrie Ko.
Kritinis prioritetas
2022 m. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) Candida auris įvardijo kaip „kritinį prioritetą“ mokslinių tyrimų ir visuomenės sveikatos veiksmų srityje.
JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) taip pat paskelbė, kad šis grybelis kelia „skubią antimikrobinio atsparumo grėsmę“, nes jį vis sunkiau gydyti.
Mokslininkai jau anksčiau teigė, kad jis gali sukelti kitą pandemiją.
JAV klinikinių atvejų padaugėjo nuo 476 atvejų 2019 m. iki 1471 atvejo 2021 m., o atrankinės patikros atvejų nuo 2020 m. iki 2021 m. padaugėjo tris kartus.
Tai buvo atsparumas echinokandinams – priešgrybeliniams vaistams, labiausiai rekomenduojamiems Candida auris infekcijoms gydyti.
„Spartus atvejų skaičiaus didėjimas ir geografinis plitimas kelia nerimą ir pabrėžia, kad būtina tęsti priežiūrą, plėsti laboratorijų pajėgumus, greičiau atlikti diagnostinius tyrimus ir laikytis patikrintų infekcijų prevencijos ir kontrolės priemonių", – teigė epidemiologė Meghan Lyman.