Ankstyvajam derliui ridikėlius galima auginti ir lauke, ir šiltamyje, o antrajam derliui geriausia juos sėti nuo liepos antros pusės.
„Sena taisyklė, kad ridikėliai nesodinami vidurvasarį, kuomet aukšta temperatūra. Ridikėlis yra augalas, kuris puikiai auga esant trumpai dienai ir žemesnėmis temperatūromis. Jeigu tai yra polietileninis šiltnamis priklausomai nuo oro temperatūros ir nuo šiltnamyje esančios temperatūros, reikia atminti, kad ridikėliams augti temperatūra turi būti 15-18 laipsnių šilumos“, – pasakojo L. Kunigiškytė.
Laidos metu L. Kunigiškytė pasakojo, kad vis daugiau žmonių Lietuvoje nori įsigyti špinatų, kuriuos plaka į kokteilius, naudoja salotoms ar troškiniams.
„Jau išmoksta žmonės juos auginti. Nevalgome žydinčių špinatų, maistui naudojame jaunus lapelius. Špinatai kaip ir ridikėliai yra augalas, kuris auga esant žemoms temperatūroms, jiems reikia pakankamai drėgmės ir neauginamas vidurvasarį. Sėklos pradeda dygti esant 10-12 laipsnių temperatūrai, patys augalai pakenčia ir trumpalaikes šalnas, o geriausiai auga 18 laipsnių temperatūroje“, – teigė parduotuvės „Žalia stotelė“ specialistė.
Daugiau patarimų, kaip užsiauginti žalumynų tiesiog ant savo palangės rasite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Svajonių sodai“ žiūrėkite sekmadieniais 10 valandą ryto per TV3.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE: