• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kovojimas su sutuoktinio ar partnerio pasyviu agresyvumu – vienas didžiausių santykių iššūkių. Nebūkite nuolankūs, tai neatneš jokios naudos. Verčiau padėkite mylimajam suprasti savo trūkumus ir ištieskite pagalbos ranką kovojant su jais.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip atpažinti pasyvų agresyvumą?Žmonės, linkę į pasyvų agresyvumą, dažnai erzina, pykdo aplinkinius, jie nuolat viskam pasyviai priešinasi tiek darbe, tiek namuose, tiek socialiniame gyvenime.

REKLAMA

Ar Jūsų partneris vakarėliams ruošiasi taip ilgai, jog kai nuvykstate šventė būna praktiškai pasibaigusi? Ar dažnai sako „taip“, kai žinote – mąsto priešingai? Ar be priežasties kritikuoja kitus? Ar pastebite, jog specialiai „pamiršta“ kai kuriuos darbus arba nuolat vėluoja į darbą?

Ar pernelyg sureikšmina savo nesėkmes ir nuolat skundžiasi, jog yra nesuprastas? Jei partneris pesimistiškas, užsispyręs, paniuręs ir neproduktyvus – metas susimąstyti.

REKLAMA
REKLAMA

Kas lemia pasyvų agresyvumą?

Tikima, jog toks elgesys kyla dėl nepritapimo ar nusivylimo jausmo vaikystėje. Užgniaužtas pyktis ir stresas vaikystėje auga ir vystosi kaip asmenybės sutrikimas suaugus.

Kaip galiu kovoti su partnerio pasyvia agresija?

1. Nustokite jaustis kaltu

Jūs jokiu būdu nesate kaltas dėl tokio partnerio elgesio. Negalvokite apie kaltę, verčiau mąstykite apie tai, kaip galite padėti jam suprasti savo problemą ir ieškoti pagalbos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Nebūkite tarsi durų kilimėlis!

Baikštus partnerio dominavimo ir užgauliojimų pateisinimas tik sustiprins tokį jo elgesį. Neleiskite taip savęs bauginti. Stokite priešais jį ir reikalaukite atsiprašymo, išsakykite savo mintis ir, svarbiausia, leiskite jam žinoti, jei tai skaudina jus.

3. Leiskite partneriui suprasti jo beprotybę

Neatsiprašinėkite ar nesistenkite išpirkti jo netinkamo elgesio. Pasyviai agresyvūs žmonės gyvena savigailoje. Jei partneris neigia problemą, subtiliai atkreipkite dėmesį į šio nesąžiningumą ir elgesio nesuderinamumą.

REKLAMA

Nagrinėjamą problemą turintys žmonės dažnai kartoja frazę „Aš niekada to nesakiau!“, tad gali padėti skambučių ar pokalbių įrašymas.

Paaiškinkite mylimajam, kaip toks jo elgesys daro įtaką jūsų draugystei, jo karjerai ir kitiems dalykams. Įrodykite, kad ne kitų, o jo pačio veiksmai verčia partnerį kentėti. Priverskite suprasti: jeigu gerbia jūsų draugystę, privalo suprasti turįs problemų – tik tuomet galėsite su jomis iš tiesų kovoti.

REKLAMA

4. Padėkite padėti sau

Kai tik partneris supras problemą, kiek galite remkite jį kovojant su pasyvia agresija. Skirkite jam daugiau laiko, atvirai kalbėkitės, leiskite mylimajam išreikšti savo pyktį ar nepasitenkinimą.

Tai padės išvengti agresijos reiškimo netinkamais būdais. Ypatingai sekite jo mintis apie tai, kas priverčia pasijusti geriau – tai geriausias būdas padėti. Vietoj kritikos dėl netinkamo elgesio, pagirkite už tai, ką daro gerai. Raginkite susikoncentruoti į teigiamus gyvenimo aspektus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis gali įveikti nesaugumo jausmą ar konfliktų baimę stengdamasis būti atkaklesniu, labiau užsispyrusiu kitose gyvenimo srityse. Padėkite nusistatyti prioritetus.5. Ieškokite profesionalios pagalbos

Jei savipagalba neatneša pageidaujamų rezultatų, ieškokite profesionalios pagalbos. Terapeutas gali išmokyti partnerį kontroliuoti pyktį, nerimą ir nukreipti energiją tinkame linkme. Taip pat mylimasis gali patobulinti savo komunikacinius įgūdžius bei išmokti išreikšti save nauju, neagresyviu būdu.

Bendravimas, atkaklumas, kantrybė ir supratimas be abejonės padės partneriui išspręsti problemą bei nuties kelią laimingai draugystei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų