Mokslininkai įrodė, kad moters prisilietimas verčia žmogų rizikuoti - taip pat ir finansų srityje. „Taip yra todėl, kad jis sukelia saugumo jausmą, panašų į tą, kurį perduoda motina prisiliesdama prie vaiko“, - rašoma žurnale „Psychological Science“.
Fizinis kontaktas su moterimi gali sustiprinti saugumo jausmą, ir tai verčia mus labiau rizikuoti.
Tokią išvadą priėjo Jonathan Levav ir Jennifer Argo iš Kolumbijos universiteto po to, kai atliko tyrimą su abiejų lyčių atstovais: jiems teko dalyvauti finansiniuose žaidimuose, o prizai buvo tiek virtualūs, tiek realūs.
Visi eksperimento dalyviai prieš žaidimo pradžią susitikdavo su vienu iš mokslininkų - vyru arba moterimi - ir šis juos pasveikindavo liesdamasis prie peties, nugaros, spausdamas ranką arba be jokio fizinio kontakto.
Po serijos finansinių žaidimų mokslininkai konstatavo, kad moters prisilietimas verčia abiejų lyčių žaidėjus labiau rizikuoti tikintis didesnio atlygio. Šis efektas sustiprėdavo tuomet, kai moteris liesdavosi prie peties, ir silpnesnis - kai paspausdavo ranką.
Vyrų prisilietimas jokio poveikio neturėjo.
Tyrimo autoriai mano, jog minėtas efektas susijęs su saugumo jausmu, kuris kyla vaikui, kai jį liečia motina. Būtent šis jausmas skatina vaikus išdykauti ir ieškoti nuotykių.
Šiai hipotezei patikrinti mokslininkai atliko tiriamųjų anketinę apklausą. Paaiškėjo, kad saugumo pojūčio laipsnis susijęs su finansinių žaidimų rezultatais.
Galop mokslininkai nustatė, kad rizikingą elgesį išties skatina saugumo jausmas, perduodamas žmonėms su moters prisilietimu.
„Šie rezultatai leidžia manyti, jog pakanka nedidelio fizinio kontakto, kad žmogus priimtų rizikingą sprendimą“, - rašoma straipsnyje.
Alina Gukauskienė