• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Internetui atvėrus naujas galimybes dalis žmonių atsakymų apie savo sveikatos būklę ir bendrai sveikatinimąsi mieliau ieško ten, o ne specialisto kabinete. Gydytojai gi perspėja, kad savarankiškai nusprendus vartoti maisto papildus, juo labiau ieškoti kažkokių detoksikuojančių priemonių, viskas gali baigtis ir reanimacijoje.

Internetui atvėrus naujas galimybes dalis žmonių atsakymų apie savo sveikatos būklę ir bendrai sveikatinimąsi mieliau ieško ten, o ne specialisto kabinete. Gydytojai gi perspėja, kad savarankiškai nusprendus vartoti maisto papildus, juo labiau ieškoti kažkokių detoksikuojančių priemonių, viskas gali baigtis ir reanimacijoje.

REKLAMA

Kalbėdamos apie pavojingą būklę – kepenų suriebėjimą, Santaros klinikų gydytojos Gabrielė Milaknytė ir Arida Buivydienė konstatavo, kad dabartinės tendencijos, ką gyventojai patys nusprendžia vartoti, itin gąsdina.

„Dabar visi nardo internete, žino, kaip gydytis, gydo nesamas ligas ir negydo esamų. Jei pas mus siunčiami pacientai su kepenų pažeidimu, įtariama, kad tai galėtų būti medikamentinis, tai yra vaistų sukeltas pažeidimas (o tą labai greitai galima įtarti), dažniausiai ne vaistai būna kalti, o visa sauja greta vartojamų papildų, kurie visai nedera tarpusavyje, tai pat – ir su tais vartojamais vaistai“, – kalbėjo A. Buivydienė.

Po papildų ar liekninančių preparatų – į reanimaciją 

Kitą kartą ieškodami sveikatos ar sportuodami žmonės papildus parsisiunčia ir iš užsienio – susižavi reklama, tačiau apie galimas jų vartojimo pasekmes niekas neįspėja.

REKLAMA
REKLAMA

„Ateina krūva jaunų žmonių, prisisiuntę papildų ir iš užsienio, paskaitę reklamą, kuri suvilioja, taip įtikina, kad net nepagalvojama, kad nuo to gali kažkas būti. Ypač lieknėjimui skirti preparatai, kurie nėra gydytojų skiriami pagrįstai, jie visi gali ne tik gali sukelti kepenų suriebėjimą – esame turėję atvejų, kai net buvo kepenų funkcijos nepakankamumas, kai kovojame už žmogaus gyvybę. Ir sportininkai papildus vartoja, tad reikėtų labai atidžiai galvoti, ką dedame į burną, tepame ant savęs ar kitą kartą ką gal purškiame ir kt.“, – patarė G. Milaknytė.

REKLAMA

„Ateina krūva jaunų žmonių, prisisiuntę papildų ir iš užsienio, paskaitę reklamą, kuri suvilioja, taip įtikina, kad net nepagalvojama, kad nuo to gali kažkas būti.“

A. Buivydienė įspėjo, kad savigyda ir internetas, kuris yra tapęs visagaliu patarėju, yra patys blogiausi dalykai. 

„Seniau būdavo vyresni žmonės ateina, sako, kad kaimynė, draugas, kolega pasiūlė, dabar ateina visi išnaršę internete. Papildų įvairovė labai baugina, nes ji labai didelė, visi ieško stebuklingos piliulės išlikti jauniems, energingiems, kad galėtume būti gražus ir darbštus ir tada prasideda tarpusavyje nesuderinamų maisto papildų vartojimas“, – kalbėjo gastroenterologė. 

REKLAMA
REKLAMA

Vaistai – irgi ne saldainiai

Medikės pabrėžė, kad vaistai taip pat ne saldainiai, juos būtina vartoti tik taip, kaip gydytojas paskyrė. Tiesa, kitą kartą be reikalo žmonės „kaltina“ vieną vaistą, neįvertindami kitų aplinkybių.

„Skauda galvą, geriame vaistus nuo skausmo ir kaltiname, kad paracetamolis ar kažkoks kitas vaistas sukelia kepenų ar kitą pažeidimą, bet nepasimatuojame kraujospūdžio. O gal jį reikia reguliuoti. Skiria cholesterolio, visų lipidų apykaitos gerinimui statinus, tai ne, sako, kad statinai kenkia kepenims, tai geriau gydysimės kažkaip kitaip. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai vaistai yra vartojami pagal gydytojo nurodymus, visada yra tikrinama kepenų sveikata juos vartojant ir jie yra saugūs. Jei gydomės patys, papildais bandome pagerinti sveikatą, rizikuojame“, – įspėjo A. Buivydienė.

Pasak medikės, galima apsinuodyti, kai kyla ūmus kepenų funkcijos nepakankamumas ir nuo gydytojo paskirtų vaistų, pavyzdžiui, to paties paracetamolio, tačiau tai – išskirtiniai atvejai, kai reikia suvartoti itin dideles vaisto dozes. 

REKLAMA

Kepenys – ne vamzdis, kad valytum

Žmonės taip pat neretai susigundo įvairiais kepenų valymo būdais. Gydytojos čia vėlgi buvo kategoriškos – tai labai pavojinga.

„Kepenys – ne vamzdis, jokiu būdu nepirkite jokių detokso programų, detoksikacinių vaistų, nes po to gali būti dar blogiau“, – perspėjo G. Milaknytė. 

„Kepenys nėra kažkoks kibiras, vamzdis, ką paėmus galime išvalyti, jos nuolatos dirba. Jei išgersi kažkokį koktelį, atsigulsi į karštą vonią, greičiausiai reikės greitosios pagalbos ir neaišku, ar ji bus veiksminga. Valymas yra kasdienis tvarkingas gyvenimas – valgome reguliariai, geriame vandenį ir jų neperkrauname“, – antrino A. Buivydienė. 

REKLAMA

„Kepenys – ne vamzdis, jokiu būdu nepirkite jokių detokso programų, detoksikacinių vaistų, nes po to gali būti dar blogiau.“

Pasak jos, tam tikrai kategorijai, kurie niekuo neserga, tie valymai žalos nepadaro, tačiau tai – vaikščiojimas plona riba. 

„Tada propagavimas vyksta toliau, bet jei genetiškai didesnė rizika, žmogus turi kepenų nematomą pažeidimą, su tokiomis procedūromis galime turėti ir ūmų kepenų nepakankamumą, o be kepenų gyventi nepavyks. Tad galime prisidaryti bėdų norėdami išgerti stebuklingą piliulę ar koktelį“, – konstatavo gydytoja.

yra tokia, kad šiais laikais tie šundaktariai mūsų jau nebegydo. Kas belieka žmogui, jei ne savigyda?
Ir nieko konkretaus. Tv3...
Dabartiniai farmacijos gaminiai (ne visi, bet didžioji dalis) - komercinis šlamštas. O gydytojai taip pat baigia pavirsti komerciniais objektais.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų