• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar norėtumėte savanoriškai užsikrėsti COVID-19, ir visa tai – vardan mokslo? Dauguma mūsų tikriausiai atsakytų „ne“, tačiau 36 sveiki žmonės sutiko tai padaryti, dalyvaudami pirmajame pasaulyje COVID-19 sukeltų problemų su žmonėmis tyrime. Dabar gauti nauji rezultatai, kurie atskleidė anksčiau nežinomą imuninės sistemos ypatybę, leidžiančią kai kuriems žmonėms išnaikinti virusą dar prieš jam įsitvirtinant, skelbia portalas „IFL Science“.

Ar norėtumėte savanoriškai užsikrėsti COVID-19, ir visa tai – vardan mokslo? Dauguma mūsų tikriausiai atsakytų „ne“, tačiau 36 sveiki žmonės sutiko tai padaryti, dalyvaudami pirmajame pasaulyje COVID-19 sukeltų problemų su žmonėmis tyrime. Dabar gauti nauji rezultatai, kurie atskleidė anksčiau nežinomą imuninės sistemos ypatybę, leidžiančią kai kuriems žmonėms išnaikinti virusą dar prieš jam įsitvirtinant, skelbia portalas „IFL Science“.

REKLAMA

Jau žinome, kad žmonių patirtis su COVID-19 labai skiriasi. Kai kurie serga labai sunkia, gyvybei pavojinga ligos forma, kai kuriems simptomai būna lengvi, tačiau ilgai užsitęsę, o kai kuriems simptomų iš viso nebūna. Nuo pat pandemijos pradžios Jungtinės Karalystės COVID-19 žmogaus iššūkio tyrimas, kuriam vadovavo Londono „Imperial“ koledžas, siekė tiksliai užfiksuoti, kas vyksta organizme, kai užkrečiama virusu.

Savanoriškai buvo užkrėsti COVID-19

36 sveiki suaugusieji, anksčiau nesusidūrę su COVID-19, užsiregistravo, kad bus savanoriškai užkrėsti SARS-CoV-2 per nosį. Iš šios grupės 16 žmonių buvo stebimi atidžiau, kad būtų galima sekti visą infekcijos eigą vienos ląstelės lygmeniu. Prieš užkrėtimą buvo atliekami pradiniai jų imuninės sistemos funkcijos tyrimai, kurie buvo tęsiami ir po infekavimo, taip pat imami kraujo ir nosies gleivinės mėginiai.

REKLAMA
REKLAMA

UCL ir Wellcome Sangerio instituto analitikų grupės, atlikusios vienos ląstelės sekos nustatymą, sugebėjo gauti duomenis iš daugiau nei 600 tūkst. atskirų dalyvių ląstelių. Šis gausus duomenų rinkinys atskleidė imunines reakcijas, kurios anksčiau nebuvo stebėtos tiriant COVID-19 virusą.

REKLAMA

„Tai buvo neįtikėtinai unikali galimybė pamatyti, kaip atrodo imuninės reakcijos susidūrus su nauju patogenu – suaugusiems žmonėms, anksčiau nesusidūrusiems su COVID-19, tokiomis sąlygomis, kai buvo galima kontroliuoti tokius veiksnius kaip užsikrėtimo laikas ir gretutinės ligos“, – pareiškime teigė vienas iš pirmųjų autorių daktaras Rikas Lindeboomas.

Kai kuriems asmenims nepasireiškė jokie simptomai

Šešiems iš 16 asmenų grupės išsivystė COVID-19 infekcija su lengvais simptomais ir keliais teigiamais antigeno tyrimais. Dar trys asmenys susirgo tuo, ką mokslininkai klasifikavo kaip „pereinamąją infekciją“, su ribotai teigiamais PGR testais įvairiais tyrimo momentais.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau likusių septynių žmonių PGR testai visą laiką buvo neigiami, net ir po to, kai COVID-19 virusas buvo tiesiog įkištas jiems į nosį. Duomenų analizė atskleidė, kad jų įgimtos imuninės sistemos iš pradžių sureagavo į virusą, todėl autoriai tai pavadino „abortuojančiomis infekcijomis“ – žmonės neturėjo specifinio antikūnų sukelto atsako, kokio galima tikėtis, pavyzdžiui, iš asmens, paskiepyto nuo COVID-19, tačiau jų įgimtas imuninis atsakas buvo toks geras, kad išvalė virusą dar prieš pasireiškiant bet kokiems simptomams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gilindamiesi šiek tiek labiau, mokslininkai nustatė geną, vadinamą HLA-DQA2, kuris buvo aktyvus tam tikrose imuninėse kraujo ir nosies ląstelėse žmonėms, kuriems nepasireiškė jokie simptomai. Ankstesni tyrimai rodė, kad HLA-DQA2 baltymas gali būti susijęs su lengvesne COVID-19 ligos forma, todėl gali būti, kad tai pagrindinis veiksnys, kodėl kai kurie žmonės visą laiką išvengė viruso.

Priešingai, žmonėms, kuriems pasireiškė simptominis COVID-19, pasireiškė greitas imuninis atsakas kraujyje, bet ne pačiuose nosies audiniuose, todėl virusas galėjo ten įsitvirtinti.

REKLAMA

Tyrimas gali padėti reaguojant į virusus ateityje

„Šie rezultatai naujai nušviečia esminius ankstyvuosius įvykius, kurie arba leidžia virusui įsitvirtinti, arba greitai jį pašalina prieš pasireiškiant simptomams, – sakė vyresnysis autorius daktaras Marko Nikoličius. – Dabar daug geriau suprantame visą imuninių reakcijų spektrą, o tai galėtų tapti pagrindu kuriant galimus gydymo būdus ir vakcinas, imituojančias šias natūralias apsaugines reakcijas“.

REKLAMA

Kaip paaiškino vyresnioji autorė daktarė Sarah Teichmann, rezultatai taip pat gali padėti mums reaguoti į ateities koronavirusus: „Būsimi tyrimai gali būti lyginami su mūsų etaloniniu duomenų rinkiniu, siekiant suprasti, kaip įprastas imuninis atsakas į naują patogeną skiriasi nuo vakcinos sukelto imuninio atsako“.

„R. Lindeboomo ir kolegų atliktas tyrimas yra reikšmingas žingsnis į priekį siekiant suprasti SARS-CoV-2 infekcijos sudėtingumą, – prie tyrimo pridėtame straipsnyje „News & Views“ rašė Benjaminas Israelowas ir Akiko Iwasaki, kurie nebuvo tyrimo komandoje. – Atskleisdamas ankstyvųjų imuninių reakcijų paslaptis, tyrimas atveria perspektyvias galimybes būsimiems tyrimams ir terapinių priemonių kūrimui vykstančioje kovoje su COVID-19“.

Aš specialiai bandžiau užsikrėst makarona kad dulkys atsipistų. Ir žinot ką? Gyvenimas vienam bute, valgymas iš tų pačių indų, miegojimas (ir ne tik) su "sergančia" (patvirtinta laboratorijoje) žmona, nedavė pageidaujamo rezultato - trys skirtingu metu daryti "laboratoriniai tyrimai" davė neigiamą atsakymą. Tai kas čia per super-puper užkrečiamas virusas kuriuo negalima užsikrėsti? Čia kažkas panašaus kaip super-puper mirtinas cheminis ginklas "novičiok" (liaudyje dar žinomas kaip duračiok), nuo kurio dar niekas nenumirė?
Neduok ėst,duok adatą
Neduok ėst,duok adatą
Kol bus tokių durnių,tol ir vykdys eksperimentus su naujais,pačių laboratorijose išveistais virusais.Jeigu žmonės nesirgs,farmai bus šakės,todėl reikia gaminti farmos vartotojų kontingentą.
Vakcinavimas ir yra užkrėtimas.Vienų organizmas virusą sunaikina,pas kitus organizme jis pradeda daugintis ir jie tampa viruso platintojais.Kai pradeda vakcinuoti nuo gripo,po maždaug 2 savaičių žymiai išauga susirgimų skaičius,o po mėnesio, jau vos ne epidemiją skelbia.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų