• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Nusprendėte į savo namus priimti naują augintinį? Norėtumėte, kad naujasis gyvūnas nereikalautų ilgų pasivaikščiojimu žvarbiu oru ir jus džiugintų namuose? O galbūt neturite daug vietos bute ir renkatės gyvūną, kuriam nereiktų daug įrangos ir vietos? 

Nusprendėte į savo namus priimti naują augintinį? Norėtumėte, kad naujasis gyvūnas nereikalautų ilgų pasivaikščiojimu žvarbiu oru ir jus džiugintų namuose? O galbūt neturite daug vietos bute ir renkatės gyvūną, kuriam nereiktų daug įrangos ir vietos? 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu įvertinote savo galimybes ir nusprendėte, kad namuose trūksta triušio, šis straipsnis būtent jums! 

REKLAMA

Dr. Leo klinikos veterinarė Urtė Barbora Liutkevičiūtė tvirtina, jog daugelis žmonių renkasi triušį kaip augintinį dėl to, kad šis gyvūnas nėra reiklus vietos ir įrangos klausimais, taip pat jo kailis nesukelia alergijos. Vis dėlto klaidinga galvoti, kad nebrangiai įsigyto gyvūno apsilankymas pas veterinarą taip pat bus pigus. Šie gyvūnai reikalauja daug žinių bei gydytojo laiko, todėl ne visose veterinarijos klinikose tokie pacientai yra priimami. 

REKLAMA
REKLAMA

Kuo šie gyvūnėliai skiriasi nuo kitų namuose laikomų augintinių? Štai keletas įdomių faktų: 

1. Triušiai nėra trumpaamžis augintinis, jie gali gyventi iki 10 metų. 

2. Triušiai – bendruomeniniai gyvūnai, todėl nepatartina laikyti juos po vieną. Geriausia triušius laikyti po du (du patinėliai arba dvi patelės). Triušius laikyti po du geriausia nuo mažų dienų, kadangi suaugę gyvūnai dažnai konkuruoja tarpusavyje dėl maisto ir vietos, todėl išvengti traumų neįmanoma. Norint laikyti porelę rekomenduojama abu gyvūnus arba vieną iš jų kastruoti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Triušiai yra koprofagai. Tai reiškia, kad triušiukai bei kiti graužikai suėda savo išmatas. Tik nepagalvokite, kad dėl to jie gali būti mažiau mieli ir tai pakeis jų kvapą ar išvaizdą. Dauguma šeimininkų net nepastebi šio reiškinio. Taip yra todėl, kad triušiai ėda ne visas savo išmatas, o tik naktines. Koprofagija užtikrina, kad yra pasisavinami visi maiste esantys vitaminai ir mineralinės medžiagos. 

REKLAMA

4. Triušius nesunkiai galima išmokyti triukų. Šie gyvūnai yra lengvai dresuojami, tereikia atrasti tinkamą apdovanojimą (skanėstą ar žaisliuką). 

Sąlygos, kuriomis geriausia laikyti triušius 

Gydytoja pataria, kad triušio narvelis turėtų būti 4 kartus didesnis už triušio plotį ir 3 kartus didesnis už jo ilgį. Aukštis turi būti toks, kad gyvūnas galėtų tupėti ant užpakalinių kojų. 

REKLAMA

Rekomenduojama, kad augintinio narvas stovėtų kambaryje, kuriame yra mažiausiai dirgiklių (triukšmo, šviesų). Taip pat narvelyje turėtų būti namelis, kuriame gyvūnas galėtų pasislėpti išsigandęs. Rekomenduojamas ir sunkus dubenėlis, kurio triušis negalės sugraužti arba apversti (geriausiai tam tinka moliniai indeliai), taip pat reikalinga gertuvė su šviežiu vandeniu, vieta šienui bei žaislai. Kai kurie šeimininkai įrengia savo gyvūnams ir tualeto dėžutes. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja pasakoja, kad dažniai triušiai yra išleidžiami iš savo narvelių pabėgioti kambaryje, tačiau vertėtų nepamiršti, kad šie gyvūnai dažnai gali apgraužti medinius baldus arba pergraužti laidus, todėl būtina prieš išleidžiant triušį patikrinti, ar jis nepasieks elektros laidų ir nepridarys žalos sau bei šeimininkui. 

REKLAMA

Priežiūra 

Negalima pamiršti, kad šiems gyvūnams būtina periodiškai karpyti nagus. To nedarant ar darant gana retai, triušių nagai peraugą ir neleidžia augintiniui laisvai judėti. Labai sudėtingais atvejais triušiai gali pradėti šlubuoti. Dažnai maudyti šių gyvūnų nerekomenduojama, geriausia tai daryti, kuomet atsiranda nemalonus ar nebūdingas kvapas. Maudynėms tinkamiausia naudoti kuo natūralesnį ir mažiausiai cheminių medžiagų turintį šampūną. 

REKLAMA

Mityba 

„Nesuklysime pasakydami, jog turėti augintinį yra tikras malonumas, tačiau norint, kad augintinis būtų sveikas, pirmiausia turime pasirūpinti jo mityba“ - teigia veterinarijos klinikos Dr. Leo gydytoja Urtė Barbora Liutkevičiūtė ir įvardina keletą mitybos ypatybių triušiukams: 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

70 proc. triušių mitybos raciono privalo sudaryti geros kokybės šienas. 

20 proc. – kietos ir tinkamai subalansuotos granulės. Jose turi būti kuo mažiau riešutų, sėklų ir vaisių, nes dažniausiai triušiai juos suėda pirmus ir palieka ne tokias skanias, bet būtinas pašaro dalis. Todėl galima teigti, kad geriausia yra rinktis kuo mažiau įvairių spalvų turintį pašarą. 

REKLAMA

8 proc. – žalias pašaras (visų tipų salotos, daržovės ir vaisiai). Draudžiama: porai, česnakai, svogūnai. 

2 proc. – skanėstai. Tik kaip gero elgesio paskatinimas arba padrąsinimas. 

Vanduo neturi būti ribojamas. 

Transportavimas 

Triušiai pakankamai gerai perneša trumpus važiavimus automobiliu, bet patartina yra vengti kelių dienų kelionių su šiais gyvūnais. Kaip ir kitus augintinius, triušius būtina pratinti prie transportavimo dėžės/narvelio dar prieš kelionę. Triušiams tinka bet kokia standi transportavimo dėžė. Joje būtinai turi būti įdėtas vanduo ir šienas, net ir keliaujant pas veterinarijos gydytoją, kai kelionė yra labai trumpa. 

REKLAMA

Trumpai apibendrinant galima teigti, jog triušiukas yra tinkamas augintinis žmonėms, kurie renkasi poilsį namuose, nori ramesnio augintinio bei turi mažesnį gyvenamąjį plotą. Negalima pamiršti ir to, kad nusprendus įsigyti naują šeimos narį, reikia apgalvoti, kiek laiko gyvūnas jus linksmins savo buvimu ir ar po kelių metų jūs vis dar taip pat džiaugsitės augintiniu. 

Dr. Leo veterinarijos gydytoja Urtė Barbora Liutkevičiūtė pataria, kad nors kartą per kelis mėnesius privaloma atvykti triušiukui į veterinarijos kliniką profilaktikai. Tokiu būdu užtikrinsite sveiką ir malonų augintinio gyvenimą bei nerizikuosite jo sveikata.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų