Kaip pranešė „Bolt“, siekiant sumažinti nelaimingų atsitikimų riziką, įmonė pristabdys dalijimosi „Bolt Drive“ automobiliais paslaugų teikimą, per platformą automobilių nebus galima išsinuomoti nuo vidurnakčio iš antradienio į trečiadienį iki trečiadienio 8 valandos.
„Saugumas yra svarbiausias mūsų prioritetas, todėl, kaip ir pernai, nusprendėme imtis prevencinių priemonių ir riboti „Bolt Drive“ paslaugas Naujųjų metų naktį. Raginame naudotojus visada būti atsakingiems ir niekada nevairuoti išgėrus. Jei kyla bent menkiausia abejonė dėl savo blaivumo, privalu rinktis kitus kelionės būdus, pavyzdžiui, pavėžėjimą ar viešąjį transportą“, – sako „Bolt Drive“ generalinis vadovas Lietuvoje Svajūnas Aliukonis.
Tuo pačiu metu nebus galimybės išsinuomoti ir „Bolt“ elektrinių paspirtukų, tačiau „Bolt“ pavėžėjimo paslauga veiks.
„CityBee“ automobilių dalijimosi paslaugas laikinai ribos nuo antradienio 22 val. iki trečiadienio 8 valandos.
„Jau antrus metus iš eilės priimame sprendimą Naujųjų metų naktį riboti paslaugas, taip siekdami dar labiau sumažinti galimą eismo įvykių riziką. Skatiname vairuotojus keliones planuoti iš anksto, vengti spontaniškų sprendimų. Tikimės klientų supratimo dėl laikinų nepatogumų“, – sako „CityBee“ Lietuvoje direktorius Domas Garbinčius.
Abiem atvejais paslaugų ribojimas neturės įtakos vykstančioms aktyvioms kelionėms, kurias bus galima tęsti ar pabaigti.
Tuo metu elektromobilių dalijimosi programėlėje „Spark“ klientams nurodoma, jog Naujųjų metų naktį „Spark“ veiks įprastai.
„Džiaugėmės, kad mūsų klientai yra sąmoningi ir renkasi keliauti ne tik tvariai, bet ir blaiviai. Vis tik primename, kad vairavimas apsvaigus ne tik kelia didelė grėsmę vairuotojui ir aplinkiniams, bet už jį taikome 1,5 tūkst. eurų baudą ir blokuojame paskyrą“, – rašoma Naujųjų metų išvakarėse atsidarius programėlę.
„Spark“ elektromobilius šio metu galima išsinuomoti ir „Bolt“ programėlėje, tačiau kaip BNS nurodė „Bolt“ atstovė viešiesiems ryšiams Margarita Sargautytė, bendrovės Naujųjų metų naktį taikomas ribojimas bus aktualus ir „Spark“ automobiliams.
Nors Lietuvoje įstatymais numatyta leistina alkoholio koncentracijos kraujyje norma siekia 0,4 promilės, dalijimosi automobiliais platformos taiko griežtesnę 0 promilių tolerancijos politiką.