Remigijaus Gatavecko namuose šiemet Kalėdų eglės nebus: „Tikiuosi, sūnus atleis“ | tv3.lt
  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Menininkui Remigijui Gataveckui apie artėjančias šventes primena tik miestuose žybsinčios dekoracijos ir parduotuvėse skambanti kalėdinė muzika, mat šiuo laikotarpiu jis išgyvena didžiausią metų darbymetį. Tačiau ne veltui šį periodą jis vadina „audra prieš tylą“ ir giliai širdyje labai laukia Kalėdų – žino, kad netrukus galės atsikvėpti, daugiau pabūti su šeima ir pamiršti visas problemas.

Menininkui Remigijui Gataveckui apie artėjančias šventes primena tik miestuose žybsinčios dekoracijos ir parduotuvėse skambanti kalėdinė muzika, mat šiuo laikotarpiu jis išgyvena didžiausią metų darbymetį. Tačiau ne veltui šį periodą jis vadina „audra prieš tylą“ ir giliai širdyje labai laukia Kalėdų – žino, kad netrukus galės atsikvėpti, daugiau pabūti su šeima ir pamiršti visas problemas.

REKLAMA

Su naujienų portalu tv3.lt prieš didžiąsias metų šventes kalbėjęs Remigijus pasakojo, kad 2024-ieji judviem su broliu Algirdu nebuvo tokie kūrybingi, kaip praėję metai.

„2023-aisiais turėjome daug įgyvendintų projektų, o šiais metais – nė vieno. Tačiau viskas yra procesuose, turime labai daug minčių, idėjų. Visą vasarą su broliu piešėme, turėjau mažai atostogų. Tikiuosi, kad kitąmet bus ir rezultatas“, – kalbėjo R. Gataveckas.

Pasirodo, Remigijus su žmona Evelina ruošiasi dideliems gyvenimo pokyčiams, dėl kurių šiemet jų namuose nėra ir nebus pagrindinio švenčių simbolio – Kalėdų eglutės.

REKLAMA
REKLAMA

„Su žmona statomės naujus namus, todėl dabar esame tokiame etape, kai nesipuošiame. Tikiuosi, kad sūnus atleis, – juokėsi R. Gataveckas. – Bet galvojame, kad jau kitais metais Kalėdas sutiksime naujuose namuose ir ten turėsime savo didelę eglutę.“

REKLAMA

Prisiminė, kaip šventes sutikdavo vaikystėje

Nors Remigijaus vaikystė buvo kupina iššūkių, kalėdinis laikotarpis jam kelia šviesius prisiminimas. Su šypsena jis iki šiol žvelgia į senovinius eglutės žaisliukus – jų ryškios spalvos ir išskirtinės formos sukelia nostalgiškus jausmus, grąžinančius į ankstyvas gyvenimo dienas. Vis dėlto, tarp tų prisiminimų yra ir tamsesnių akimirkų, viena iš jų – per Naujuosius metus įvykusi nelaimė.

REKLAMA
REKLAMA

„Kartą per Naujuosius metus užsidegė mūsų butas. Tėvai buvo išėję, kažkas padegė duris, o dar gyvenome penktame aukšte. Iki šiol atmintyje išlikęs šis „šventinis“ momentas, kai buvome prikelti degančių buto durų“, – prisiminimais dalijosi R. Gataveckas.

Nors Remigijus su broliu Algirdu kone 20 metų augo vaikų globos namuose, čia kalėdinis laikotarpis buvo ypač laukiamas. Vaikus visada aplankydavo Kalėdų senelis, o aktyvūs broliai nekantraudavo parodyti savo talentus šventiniuose konkursuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes visada dalyvaudavome įvairiuose pasirodymuose tiek mokykloje, tiek pačiuose vaikų namuose, būdavo toks didelis noras parodyti savo talentus, piešinius. Vykdavo apdovanojimai, tad gaudavome dovanėlių. O tarp jų visada būdavo ne tik mandarinai, bet ir saldainiai, kurie mums, vaikams, buvo didelis džiaugsmas. Saldumynų gaudavome išties daug, nes ne tik savivaldybė atnešdavo, bet ir svečiai. Valgydavome ištisą savaitę!“ – prisiminė jis.

REKLAMA

Per šventes – daugybė vaikiško juoko

Dažnai sakoma, kad Kalėdos įgyja dar kitą prasmę, kai šeimoje atsiranda vaikai. Šiai minčiai pritaria ir Remigijus, su žmona auginantis trejų metukų sūnų Kamilį.

„Anksčiau man vis sakydavo, kad šeimoje atsiradus vaikui, pats imi ir sugrįžti į vaikystę. Nesuprasdavau šio dalyko iki tol, kol pats netapau tėčiu. Ir iš tikrųjų – sūnus savo elgesiu, reakcija, augimu padeda man labiau atsiminti savo vaikystę, o tuo pačiu ir kaip atrodydavo mūsų šventės. Kartu su vaiku ir pats patiriu visą tą džiaugsmą“, – teigė pašnekovas.

REKLAMA

Šiandien Remigijus su šeima Kūčias ir Kalėdas sutinka pas uošvius, kurių namuose susirenka visa giminė, o šventės švenčiamos su visomis tradicijomis.

„Mano žmonos pusseserės turi daug vaikų, tad suvažiuoja visas darželis, būna daug žaidimų, krykštavimo, veiksmo, o aš to labai pasiilgstu. Per šventes suprantu, kaip yra svarbu turėti tokią darnią šeimą, kurioje visi artimai bendrauja.

Mes iš anksto atvažiuojame ir visi padeda ruošti Kūčių stalą. Mano žmona ypač prisideda, uošvis irgi, o aš gal toks labiau serviruotojas bei ragautojas“, – juokėsi menininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rinkdamas dovanas vadovaujasi 2 dalykais 

Kalbėdamas apie kalėdinės dovanas, Remigijus pabrėžė, kad didžiausias džiaugsmas jam yra artimųjų dėmesys ir išpakavimo procesas, o ne tai, kas yra dėžutės viduje. Tiesa, viena draugo dovana, kuri buvo skirta net ne jam pačiam, taip įsiminė, kad to negali pamiršti iki šiol.

„Su draugais sutarėme, kad visi nupirksime simbolišką dovanėlę už penkis eurus ir per Naujuosius metus žaidėme tokį žaidimą, jog nežinojome, kas ir ką gaus. Vienas draugas, kuris taip pat yra menininkas, padarė tokį mažą paveiksliuką ir parašė „Menas už penkis eurus“.

REKLAMA

Labai patiko šis pokštas. Tai rodo, kad nebūtinai reikia kažką nupirkti, galima padaryti ką nors kūrybingo, nors ir smulkmeną, bet tai gali ilgam įstrigti atmintyje“, – įsitikinęs jis.

R. Gatavecko teigimu, dovanų rinkimas artimiesiems dažnai tampa sunkia užduotimi, tačiau jis vadovaujasi keliais dalykais, kurie palengvina šį procesą.

„Pastebėjau, kad rinkdami dovanas žmonės yra neva linkę galvoti apie kitą, bet iš tikrųjų daug kas galvoja apie save, linksta prie savo paties skonio, žiūri, ar tai patiktų jiems patiems. Aš stengiuosi nuo savo požiūrio į dovaną atsiriboti. Mėginu suvokti žmogaus elgesį, veiksmus, klausytis ir dažnai išgirstu, ko jis norėtų.

Dar vienas geras dalykas – žiūrėti, kokių dovanų jis ieško kitam. Pavyzdžiui, mano žmona kadaise kažkam dovanojo prenumeratą, o kadangi jai patinka interjeras, pagalvojau, kad ji ir pati bus laiminga kiekvieną mėnesį gaudama tokį leidinį“, – pasakojo R. Gataveckas.

Tai bent ta eglė būtų tas vienintelis įgyvendintas projektas :)))) Labai sunkus ir sunkiai įveikiamas :))) Galima pagalvoti jie vieninteliai namus statosi. Daug kas statomės ir šventes artimiesiems padarom, ypač mažiems vaikams, jiems kiekvieni metai svarbūs.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų