Ši dokumentika – ne tik atlikėjo istorija, bet ir pirmoji tokio formato apybraiža Lietuvoje. Muzikinės dokumentikos premjera – jau šiandien, lapkričio 21 d., rašoma pranešime spaudai.
Atlikėjas sutinka, kad dokumentikoje pavyko užfiksuoti ir nedažno matomą jo pusę.
„Daugeliui iš pradžių galiu pasirodyti uždaras, tačiau iš tikrųjų labai branginu laiką su artimaisiais, nevengiu būti vienas.
Esu mylintis, atviras, rūpestingas, turiu savo nuomonę. Buvo laikas, kai scenoje atrodžiau laimingas, tačiau nuo jos nulipęs susidurdavau su kitu etapu – kova su savimi ir jausmais, kurie ne visada tokie, kokie norėčiau, kad būtų.
Dokumentikoje užfiksuotas visas to procesas. Išmokau priimti tai, kas vyksta viduje, ir paleisti tai, kas slegia. Esu dėkingas savo klausytojams ir komandai už palaikymą“, – patirtais išgyvenimais dalinasi T. Narkevičius, geriau žinomas Free Finga vardu.
Kūrybinį procesą diktavo asmeninis archyvas
Ši muzikinė dokumentika – prieš kelerius metus prasidėjusio muzikinio ciklo, kurį jau sudaro dešimtys koncertų įrašų, „Play Sound“ dalis.
„Free Finga dokumentika šį turinį perkelia į naują etapą ir pradeda „Play Sound“ portretų seriją, kurioje žiūrovui suteikiama galimybė artimiau pažinti išskirtinius kūrėjus. Muzikinis žanras mums ypatingas – tai „Telia Play+“ originalaus lietuviško turinio DNR ir išskirtinumas rinkoje. Tęsiame įdomiausių ir populiariausių Lietuvos muzikos atlikėjų muzikines istorijas dar kokybiškiau. Tai – pirmasis Lietuvoje sukurtas originalus lietuviškas turinys 4K raiška su erdviniu 5.1 garsu – tai suteikia galimybę žiūrovui ir klausytojui subtiliai perteikti atlikėjo Free Finga muzikinės kelionės visumą, geriau pajaustį tikrąjį kūrėjo pasaulį, perteikti emociją“, – mintimis apie dokumentikos išskirtinumą dalinasi „Telia Play“ vadovė V. Kibildė.
Dokumentikoje atlikėjas Free Finga atskleidžiamas trimis aspektais: kūrėjo, scenos žmogaus ir vyro-draugo. Kaip pasakoja kūrybos namų „Elitaz“ vyriausias prodiuseris Gediminas Jaunius, kontekstas, kuriame kūrėjas skamba, kuria ir gyvena, yra viena kitą papildančios pusės.
„Manau, mums pavyko sukurti vientisą dokumentinį pasakojimą, kuriame muzika tampa lygiaverte dokumentinio pasakojimo dalimi.
Ši „Play Sound“ serijos portreto apie Free Finga kūrybinis kelias buvo ypatingas. Turėjome išskirtinę prieigą prie asmeninio Tomo archyvo, kuriame disciplinuotai dokumentuoti svarbūs ir asmeniški momentai. Kūrėjo senovine kamera užfiksuotos kasdienės akimirkos bei jį supanti aplinka tapo šio pasakojimo ašimi.
Tai tarsi filosofinė Tomo akis, suteikusi mums galimybę į šią asmenybę pažvelgti kitu, dar nematytu kampu. Belieka tikėtis jog šis naujas žingsnis taps standartu turinčiu tęsinį bei įkvėps kitus muzikos kūrėjus“, – pasakoja G. Jaunius.
„Kameros tarnavo muzikai, o ne muzika kameroms“
Muzikinėje dokumentikoje akcentu tampa ir subtili, filosofiška atlikėjo kalba.
„Visame kūrybos procese mes išmintingai sekėme Tomo kūrybinius užmanymus ir nuojautą – jis turi savitą, ryškią viziją. Jo pasiūlyta filmavimo vieta – Radvilų rūmai – labiausiai atskleidė šios muzikinės sesijos unikalumą ir specifiškumą. Kameros tarnavo muzikai, o ne muzika kameroms“, – pasakoja G. Jaunius.
Koncertų serijoje „Play Sound“ jau pasirodė žinoma Lietuvos atlikėja Gabrielė Vilkickytė, Beatrich, Vaidas Baumila grupės „Bix“, „Jauti“ ir kiti.
Pirmoji „Play Sound: Portretai“ serija pasakojanti Free Finga istoriją, nuo lapkričio 21 d. prieinama visiems „Telia Play+“ žiūrovams.