POR SLO 21:40
    Liepos 2 d., antradienis
    ROU NED 18:40
    AUT TUR 21:40

Pirmą kartą Europos futbolo čempionate dalyvaujanti Sakartvelo rinktinė F grupės paskutinėse rungtynėse 2:0 (1:0) pranoko portugalus ir pačiupo bilietą į aštuntfinalį.

Kartvelai grupėje liko treti, o portugalai jau anksčiau buvo užsitikrinę pirmąją vietą. Antroje vietoje atsidūrė turkai.

Sakartvelas dūrė varžovams jau antrąją mačo minutę, kai po portugalų klaidos pasileido į greitą kontrataką, o ją tiksliu smūgiu užbaigė Khvicha Kvaratskhelia.

Lyg ant sparnų skrieję kartvelai žaidė drąsiai, nors portugalai susikūrė pavojingų momentų, kurie baigdavosi smūgiais.

Vis dėlto dažniausiai pritrūkdavo tikslumo arba Sakartvelo gynyba susitvarkydavo. Kėlinio viduryje prieš save geltoną kortelę dar išvydo Cristiano Ronaldo, kuris ja buvo nubaustas už pernelyg emocingas kalbas su teisėju.

Antras kėlinys portugalams nieko gero nežadėjo, nes jau netrukus jie praleido ir antrąjį įvartį.

55-ąją minutę portugalų gynėjo kvaila pražanga baudos aikštelėje ir Sakartvelas turėjo šansą mušti 11 m baudinį. Jį G. Mikautadze realizavo ir kartvelai padvigubino rezultatą 2:0.

Per likusį laiką Sakartvelas neleido varžovams įmušti, patys gerai gynėsi ir iškovojo taip reikalingą pergalę.

Gražiausios rungtynių akimirkos:

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antras kėlinys:

90+4 min. VISKAS! Sakartvelas laimi ir keliauja į aštuntfinalį!

82 min. Nelsonas Semedo atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolį blokavo varžovas. O Sakartvelas artėja prie istorinės šaliai pergalės.

72 min. Greitos surengtos atakos smaigalyje atsidūręs Giorgi Chakvetadze atliko smūgį, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų.

66 min. C.Ronaldo palieka aikštę, vietoje jo rungtynėse po keitimo pasirodo Goncalo Ramosas.

55 min. Portugalų gynėjo kvaila pražanga baudos aikštelėje ir Sakartvelas turi šansą mušti 11 m baudinį. Jį G. Mikautadze realizuoja ir kartvelai priekyje 2:0.

48 min. C.Ronaldo atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolį paskutinę akimirką blokavo pasiaukojančiai sužaidęs varžovas.

46 min. Antrojo kėlinio pradžia.

Pirmas kėlinys:

45+2 Finalinis kėlinio švilpukas, tad po pirmojo kėlinio portugalai atsilieka 0:1.

38 min. Sakartvelas atrodo tikai gerai ir portugalamas nieko lengvo nėra.

28 min. C. Ronaldo baudžiamas geltona kortele už replikas teisėjui. Portugalai susikuria gerų smūgių, bet kol kas įvarčio nepelnė.

13 min. Sakartvelas drąsiai žaidžia, o portugalams reikia laiko atsigauti. Nors jiems toks rezultatas nėra blogas, nes vis vien būtų pirmi.

2 min. ĮVAAAAAARTIS. Sakartvelas muša taip jiems reikalingą įvartį. Klaida pasinaudoję kartvelai išbėgo į greitą kontrataką, o Khvicha Kvaratskhelia įmuša įvartį.

1 min. Rungtynės prasideda !