• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
    A grupė Birželio 14 d., penktadienis
    GER 5 SCO 1
    A grupė Birželio 15 d., šeštadienis
    HUN 1 SUI 3
    B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
    ESP 3 CRO 0
    B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
    ITA 2 ALB 1
    D grupė Birželio 16 d., sekmadienis
    POL 1 NED 2
    C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
    SLO 1 DEN 1
    C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
    SRB 0 ENG 1
    E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
    ROU 3 UKR 0
    E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
    BEL 0 SVK 1
    D grupė Birželio 17 d., pirmadienis
    AUT 0 FRA 1
    F grupė Birželio 18 d., antradienis
    TUR 3 GEO 1
    F grupė Birželio 18 d., antradienis
    POR 2 CZE 1
    B grupė Birželio 19 d., trečiadienis
    CRO 2 ALB 2
    A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
    GER 2 HUN 0
    A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
    SCO 1 SUI 1
    C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
    SLO 1 SRB 1
    C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
    DEN 1 ENG 1
    B grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
    ESP 1 ITA 0
    E grupė Birželio 21 d., penktadienis
    SVK 1 UKR 2
    D grupė Birželio 21 d., penktadienis
    POL 1 AUT 3
    D grupė Birželio 21 d., penktadienis
    NED 0 FRA 0
    F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
    GEO 1 CZE 1
    F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
    TUR 0 POR 3
    E grupė Birželio 22 d., šeštadienis
    BEL 2 ROU 0
    A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
    SCO 0 HUN 1
    A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
    SUI 1 GER 1
    B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
    ALB 0 ESP 1
    B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
    CRO 1 ITA 1
    D grupė Birželio 25 d., antradienis
    FRA 1 POL 1
    D grupė Birželio 25 d., antradienis
    NED 2 AUT 3
    C grupė Birželio 25 d., antradienis
    DEN 0 SRB 0
    C grupė Birželio 25 d., antradienis
    ENG 0 SLO 0
    E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    UKR 0 BEL 0
    E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    SVK 1 ROU 1
    F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    GEO 2 POR 0
    F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    CZE 1 TUR 2
    Birželio 29 d., šeštadienis
    SUI 2 ITA 0
    Birželio 29 d., šeštadienis
    GER 2 DEN 0
    Birželio 30 d., sekmadienis
    ENG SVK 18:40
    Birželio 30 d., sekmadienis
    ESP GEO 21:40
    Liepos 1 d., pirmadienis
    FRA BEL 18:40
    Liepos 1 d., pirmadienis
    POR SLO 21:40
    Liepos 2 d., antradienis
    ROU NED 18:40
    Liepos 2 d., antradienis
    AUT TUR 21:40
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijoje jau beveik įpusėjo Europos futbolo čempionatas. Trečiadienio vakarą baigėsi grupių etapas, po kurio paaiškėjo 16 laimingųjų rinktinių, patekusių į aštuntfinalio kovas. 

Vokietijoje jau beveik įpusėjo Europos futbolo čempionatas. Trečiadienio vakarą baigėsi grupių etapas, po kurio paaiškėjo 16 laimingųjų rinktinių, patekusių į aštuntfinalio kovas. 

REKLAMA

Nors sakoma, kad atkrintamųjų etape prasidės įdomybės, tačiau įsimintinų įvykių šių metų čempionate nepagailėjo ir grupių etapas. 

Prieš prasidedant aštuntfinalio kovoms naujienų portalas tv3.lt kviečia prisiminti įdomiausius momentus iš pirmojo turnyro etapo. 

Įvarčiai į savus vartus

Per 16 Europos futbolo čempionatų, vykusių iki šios vasaros Vokietijoje, iš viso buvo įmušta tik 20 įvarčių į savus vartus ir net 11 iš jų buvo įmušta paskutiniame, 2021 m. vykusiame Europos turnyre.

Visgi šiam rekordui iškilo grėsmė, jei galima spręsti iš „Euro 2024“ grupių etapo – iki šiol įmušti septyni įvarčiai.

REKLAMA
REKLAMA

Į savus vartus kamuolį pasiuntė vokietis Antonio Rudigeris, kuris įvartį padovanojo Škotijai, austras Maximiilianas Woberis rungtynėse prieš Prancūziją, čekas Robinas Hranacas prieš Portugaliją, albanas Klausas Gjasula prieš kroatus, italas Riccardo Calafiori prieš Ispaniją, turkas Sametas Akaydinas prieš portugalus ir olandas Donyellis Malenas prieš austrus. 

REKLAMA

Įspūdingas greitis

Jau pirmomis dienomis 2024-ųjų čempionato dalyviai pradėjo savo pavardes rašyti į istorijos knygas. Pirmose Albanijos rinktinės rungtynėse su Italija krito ir greičiausio įvarčio rekordas

Vos tik prasidėjus rungtynėms Albanijos futbolininkas Nedimas Bajrami ėmėsi iniciatyvos. Prabėgus 23 sekundėms jo pasiųstas kamuolys nuginklavo Italijos vartininką ir išvedė albanus į priekį.

Kraupi trauma

Įsimintinas, tačiau labai nemalonus epizodas įvyko antrame grupių etapo rate, Škotijos ir Vengrijos mače. 

REKLAMA
REKLAMA

Incidentas įvyko 69-ąją mačo minutę, kai Škotijos rinktinės vartininkas Angusas Gunnas susidūrė su vengru Barnabu Varga. Pastarasis krito be sąmonės, o į aikštę greitai atskubėjo medicinos personalas.

Po beveik dešimties minučių trukusios pagalbos suteikimo audeklais uždengtas žaidėjas buvo išgabentas į ligoninę.

Vėliau paaiškėjo, kad susidūrimo metu B. Vargai lūžo skruostikaulis. Ligoninėje jam sėkmingai buvo atlikta operacija, o trečiadienį buvo paskelbta, kad futbolininkas gydytis išleistas namo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Istoriniai pasiekimai

Neabejotinai visos 16 į aštuntfinalį patekusios komandos yra laimingos dėl tokio pasiekimo, tačiau dviem iš jų – tai ypatinga šventė. 

Slovėnija ir Sakartvelas į Europos čempionato aštuntfinalį prasibrovė pirmą kartą šalies istorijoje. Negana to, Sakartvelo rintkinė tai padarė savo debiutiniame čempionate. 

Pastariesiems bilietą į atkrintamąsias padovanojo įspūdinga pergalė prieš Portugalijos ekipą, kai Sakartvelas vieną iš pajėgiausių rinktinių įveikė 2:0. 

REKLAMA

Istoriškai prastas pasirodymas

Nors čempionate jau dabar yra užfiksuotas ne vienas istorinis įvykis, tačiau vienas jų – ne itin džiugus. 

„Euro 2024“ C grupėje besivaržiusios Anglijos, Danijos, Slovėnijos ir Serbijos rinktinės užfiksavo istoriškai prastą pasirodymą. 

Visos jos rezultatyvumu nežibėjo ir bendrai pelnė vos 7 įvarčius: anglai, danai ir slovėnai – po 2, o serbai – vieną. 

Vos 7 įvarčiai vienoje grupėje – prasčiausias rezultatas Europos čempionatų istorijoje. Taip prastai įvarčius pelnė tik 2016 metais, taip pat C grupėje buvusios rinktinės: Vokietija, Lenkija, Šiaurės Airija ir Ukraina.

REKLAMA

Daug reiškiantys įvarčiai

Nors kiekvienam futbolininkui pelnytas įvartis Europos čempionate reiškia labai daug, tačiau dviem žaidėjams tai reiškia ypač daug. 

Pirmose grupės etapo rungtynėse Danijos rinktinės saugas Christianas Eriksenas žaidė pirmas rungtynes Europos čempionate nuo tada, kai prieš trejus metus susmuko aikštės viduryje, o viskas baigėsi širdies operacija ir implantuotu širdies stimuliatoriumi, kurį sportininkas nešioja po krūtine iki šiol. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2020-ųjų Europos futbolo čempionatas tuometiniam Milano „Inter“ futbolininkui baigėsi 43-ią pirmųjų rungtynių minutę ir daugelis pasaulio dienraščių anksčiau laiko trimitavo apie priverstinę 29-erių futbolininko karjeros pabaigą. 

Visgi danas paneigė visas prognozes ir ne tik sugrįžo į aikštelę, tačiau ir jau septynioliktą rungtynių minutę taikliai pasiuntė kamuolį į Slovėnijos vartus

Taip pat įsimintinas įvykis buvo ir paskutiniame grupių etapo rate pelnytas Luka Modričiaus įvartis

REKLAMA

Po šio momento „Euro 2024“ pirmenybėse krito ilgaamžiškumo rekordas. 38-erių metų ir 289 dienų amžiaus Kroatijos rinktinės veidas ilgam įsirašė į istoriją. 

Paskutinėse B grupės rungtynėse su Italija saugas 54-ą minutę nerealizavo teisėjo po VAR peržiūros skirto vienuolikos metrų baudinio, tačiau vos po minutės išpirko savo kaltę ir išvedė saviškius į priekį 1:0.

Tiesa, šis įvartis rinktinės į pergalę neatvedė ir nesuteikė daug paguodos pačiam L. Modričiui. Po rungtynių kroatui buvo įteiktas geriausio rungtynių žaidėjo apdovanojimas, o žaidėjo akyse buvo matyti ašaros, nes kroatai prarado galimybę prasibrauti į kitą etapą.

REKLAMA

Lūžusios nosys

Čempionate gana greitai buvo užfiksuoti ir du nosies lūžiai. Jau pirmajame Prancūzijos mače šią traumą patyrė rinktinės lyderis Kylianas Mbappe. 

Viename iš epizodų rungtynių pabaigoje jis kovodamas dėl kamuolio nosimi atsitrenkė į varžovo petį. Iš nosies pasirodė daug kraujo. Puolėjas iš pradžių bandė tęsti rungtynes, bet buvo pakeistas ir iškart išėjo į rūbinę.

Viešojoje erdvėje iš karto užvirė daugybė diskusijų, ar žaidėjas dar išbėgs į aikštelę. Kitas grupių etapo rungtynes K. Mbappe praleido, tačiau sugrįžo į paskutinį šio etapo mūšį, kur prancūzams pelnė vienintelį įvartį. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nosis rungtynių metu lūžo ir Šveicarijos žaidėjui Fabianui Scharui. Visgi, skirtingai nei Prancūzijos žvaigždė, futbolininkas toliau tęsė savo pasirodymą ir aikštelėje prabuvo visas 90 min., nors susitraumavo dar 19-ą mačo minutę. 

„Rungtynės buvo labai atkaklios, mane užvaldė adrenalinas ir aš pamiršau apie traumą. Sužeidimai yra sporto dalis. Nenorėjau palikti aikštės, nes rungtynės buvo labai smagios“, – po rungtynių „Blue Sport“ sakė šveicaras.

REKLAMA

Sirgalių incidentai

Nors didelių konfliktų tarp sirgalių nebuvo užfiksuota, keletas kibirkščių visgi buvo. Dar prieš prasidedant čempionato kovoms Serbijos ir Anglijos sirgaliai kibo vieni kitiems į atlapus, gatvėse skraidė kėdės ir stalai. 

Santykius aiškinosi ir Sakartvelo bei Turkijos rinktinių fanai. Negana to, prieš tas pačias rungtynes Dortmundą užklupo smarki liūtis, dėl kurios stadiono stogas nebeatlaikė. 

Abiejų komandų sirgaliai, kurie prieš incidentą buvo gerai nusiteikę, turėjo ieškotis slėptuvių stadione. Dėl smarkaus lietaus nuo stogo pradėjo bėgti dideli kiekiai vandens, telkėsi didelės balos ir nuotėkiai.

REKLAMA

Čempionate „pasireiškė“ ir Albanijos sirgaliai. Rungtynėse, kuriose susitiko Kroatijos ir Albanijos rinktinės, sirgaliai skandavo „nužudyk serbą“ skanduotes, o keli iš jų rungtynių pabaigoje žengė į aikštę. 

Kroatijos sirgaliai uždegė keletą dūminių užtaisų, o kai kurie iš jų prisijungė prie albanų skanduočių ir tai papiktino serbus, kurie pareikalavo iš UEFA bausmės.

Savo netinkamą elgesį pademonstravo ir Albanijos rinktinės puolėjas Mirlindas Daku, kuris po mačo pasiėmė garsiakalbį ir užvedinėjo sirgalius skandalingomis skanduotėmis apie serbus ir makedonus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų