Savo socialinio tinklo paskyroje vyras teigė, kad gyvena didelėje įtampoje, mat rimtai susirgo lošimų manija:
„Tai mane privedė prie įklimpimo į skolas, melų visiems ir manipuliacijų. Neieškau pasiteisinimų – liga yra sunku, bet aš bandysiu nuo jos pagyti.
Viešai atsiprašau visų, kuriems pamelavau. Suprantu, kad sugrioviau absoliučiai viską, ką pastaraisiais metais stačiau.“
Galima apriboti galimybes
Vis tik docentas, psichologas Gediminas Navaitis sako, kad viešas prisipažinimas – gydymosi pradžia.
„Neišvengiamai pirmas žingsnis, esant vienokiai ar kitokiai priklausomybei, yra pripažinti šią problemą.
Pažymėčiau, kad Lietuvoje yra galimybė būti įtrauktam į specialų registrą – jeigu žmogus turi problemų, jo pavardę galima įtraukti ir jam bus apribotos galimybės užsiimti azartiniais žaidimais.
Vis tik, lošti galima išvažiuoti į kitą šalį arba prisigalvoti įvairių užsiėmimų internetu“, – kalba specialistas.
Būtina kompleksinė pagalba
Pasak G. Navaičio, į azartinių lošimų problemą reikia pažiūrėti kompleksiškai, nes čia susiduriama su svarbiu klausimu – negalima skirstyti pagalbos tik tam tikrai žmonių, kurie turi priklausomybių, grupėms.
„Vieni kovoja su rūkymu, kiti su girtavimu, treti su kitokių medžiagų vartojimu, tačiau reikia pastebėti, kad yra priklausomų asmenybių tipai.
Jeigu žmogus vartoja arba turi kitokių priklausomybių, tikėtina, kad jis turės polinkį ir lošti. Tokiais atvejais būtina profesionali kompleksinė pagalba“, – sako pašnekovas.
Nekartokime šios klaidos
Taip pat jis pabrėžia, kad artimieji, esantys šalia, ir pamatę, kad žmogui reikalinga pagalba, šiukštu negali nusisukti ir būtinai turi padėti:
„Jeigu pastebima, kad žmogus įklimpęs, mes galime padėti pasiūlydami kompleksinę profesionalų pagalbą.
Savo ruožtu turėtume pasistengti, kad to žmogaus gyvenimas būtų prasmingesnis, jis jaustųsi vertingas ir reikalingas.“