• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau trečią kartą Vyriausybėje buvo svarstoma idėja legalizuoti naminės degtinės gamybą ir jos pardavimą kaimo turizmo sodybose. Tiesa, vėl nebuvo prieita vieningos nuomonės ir greičiausiai trečiadienį Vyriausybė šiuo klausimu pateiks neigiamą išvadą.

REKLAMA
REKLAMA

„Sveikatos apsaugos ministerija nekeičia savo pozicijos. Manome, kad Vyriausybė neturėtų pritarti tokiam įstatymo projektui, koks jis dabar yra“, – po Vyriausybės pasitarimo teigė sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys.

REKLAMA

Anot jo, Alkoholio kontrolės įstatyme nėra apibrėžta kas yra laikoma tradiciniais namų gamybos alkoholiniais gėrimais.

„Esu įsitikinęs, kad produktas, kuris visuomet buvo nelegalus, negali būti laikomas tradiciniu alkoholiniu gėrimu. Turiu omenyje naminę degtinę“, – sakė R. Šukys.

REKLAMA
REKLAMA

Jis atkreipė dėmesį, kad Seime patvirtintoje Vyriausybės veiklos programoje numatomas siekis mažinti alkoholio vartojimą, o ES direktyviniai dokumentai reglamentuoja pareigą griežtai kontroliuoti alkoholinių gėrimų gamybą. „Pateiktame projekte šie klausimai nėra išspręsti“, – konstatavo ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laikosi savo

Tuo tarpu Žemės ūkio ministerija ir toliau laikosi savo pozicijos ir mano, kad ūkininkai, turintys kaimo turizmo sodybas, galėtų gaminti namūdinius alkoholinius gėrimus.

„Tokia praktika yra daugelyje Europos valstybių. Pritartume tokiam siūlymui, tačiau sutinkame su SAM pozicija, kad vis dar nėra užtikrinama kontrolė, kas išduos licencijas ūkininkams, kokios sankcijos bus taikomos už pažeidimus. Jei projektas būtų papildytas minėtais dalykais, Vyriausybė jį galėtų svarstyti“, – sakė ŽŪM viceministras Aušrys Macijauskas.

REKLAMA

Legalizuoti nėra ką

Anot jo, įteisinus pataisas, naminės degtinės gamyba kaimo turizmo sodybose būtų reglamentuota, o ne legalizuota.

„Legalizuoti nieko nereikia, kadangi kaimo turizmo sodybose tokios gamybos paprasčiausiai nėra. Mes norime reglamentuoti tų gėrimų gamybą, kad ja galėtų užsiimti ūkininkai, turintys kaimo turizmo sodybas“, – sakė A. Macijauskas.

REKLAMA

Pasak viceministro, linkstama link austriškos sistemos: ūkininkui naminę degtinę leidžiama gaminti ir pardavinėti, ten kur ji gaminama.

Skaičiuojama, kad per metus iš ūkininkų sumokamų akcizų biudžetas pasipildytų 8 mln. litų.

Įregistruotose Administracinių teisės pažeidimų kodekso, Akcizų ir Alkoholio kontrolės įstatymo pataisose numatoma, kad ūkininkas, turintis kaimo turizmo sodybą ir ŽŪM užsiregistravęs kaip amatininkas-degtindaris, per metus galėtų pagaminti iki tūkstančio 0,5 litro naminės degtinės butelių ir už tai mokėti pusę dabartinio akcizo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų