Vis dėlto išdirbęs eilę metų medicinos srityje, jis nusprendė ją mesti ir mediciną iškeitė į suvirintojo profesiją.
Karolis atviras: specialybę ir darbus jis pakeitė dėl atlyginimo ir tikina, kad gaudamas vos 1000 eurų į rankas už darbą laboratorijoje, nesugebės išlaikyti šeimos.
Atlyginimas nedžiugino
K.Briedelis medicina susidomėjo dar būdamas devintoje klasėje. „Jau mokykloje žinojau, kur norėsiu stoti, visus baigiamuosius egzaminus laikiau tuos, kurie buvo reikalingi medicinai, tačiau patekau į mokamą vietą. Tėvai neišgalėjo padengti studijų išlaidų, todėl teko persiorientuoti ir pasirinkau biomediciną.
Santaros klinikose atlikau praktiką, netrukus kolegė pranešė apie atsilaisvinusią darbo vietą ir pradėjau dirbti.
Dirbdamas laboratorijoje į rankas gaudavau apie 1000 eurų, pandemijos laikotarpiu žmona laukėsi, todėl turėjau išlaikyti vienas šeimą. Sukomės, tačiau alga tikrai nedidelė.“
Nusprendė pasukti kita kryptimi
Karolis palikti mediciną nusprendė tada, kai įvyko konfliktas su vadovybe dėl papildomų mokėjimų kovidiniu laikotarpiu.
„Laboratorijos darbuotojai paprastai neturi jokių kontaktų su pacientais, jie tik tiria, tačiau aš dirbau vaikų skyriuje, kur imti kraujo mėginius turėjau tiesiogiai iš pacientų, eidamas pas juos į palatas.
Už tiesioginį darbą su pacientais kiti medikai gaudavo priedus, o aš tokių negavau, todėl neradus tinkamų ir abipusiai naudingų sprendimų, nusprendžiau ieškotis kito darbo“, - sako vyras.
Dirbs suvirintoju
Jis ryžosi mediciną iškeisti į suvirintojo amatą ir kaip tik šiuo metu viename iš centrų mokosi suvirinimo specialybės. „Manau, kad turėti amatą visada labai gerai. Mokslus man pasiūlė užimtumo centras.
Vidutinė suvirintojo alga Vilniuje siekia iki 1500 eurų, tačiau esi pats sau šeimininkas, gali planuotis darbus, turėti individualią veiklą ir dirbti su užsakymais.
Užsienyje atlygiai gerokai didesni, todėl jeigu matysime, kad neišsisukame Lietuvoje, visi kartu su šeima išvyksime svetur.“
"Svogeriu" tipas nedingo nuo sovietiniu laiku. Ir labai gaila.