Festivalis vyks sostinės širdyje – senamiestyje, Vilniaus dailės akademijos dizaino ir technologijų centre „Titanikas“, kuris yra lengvai pasiekiamas daugeliui vilniečių.
Renginio organizatorius, leidyklos „Kitos knygos“ direktorius Gediminas Baranauskas teigė, kad festivalio tikslas – priartinti knygą prie skaitytojo: „Mums, žmonėms, kurie dirba leidykloje labai patinka bendrauti su skaitančiais žmonėmis. Šis festivalis savyje sujungia dvi paradoksalias savybes: literatūra bus labai rimta, tačiau šalia vyks muzikiniai renginiai. Tai nėra mugė, kuri yra reprezentatyvus renginys, tai festivalis, kuris yra daugiau susijęs su skaitymais. Tikimės, kad ši festivalio idėja gyvuos ir toliau.“
Dviejuose „Titaniko“ aukštuose bus galima rasti Lietuvos leidyklų išleistų naujausių knygų, užsienio leidyklų leidinių, keliose auditorijose vyks knygų pristatymai, diskusijos, forumai, susitikimai su rašytojais, intelektualais, atvykę galės išvysti kino filmus ir spektaklius. Tų, kuriems viso to bus per maža, kieme lauks muzikiniai koncertai, maistas ir gėrimai.
Festivalio organizatoriai kelis kartus pabrėžė, kad festivalio metu bus pristatoma rimta literatūra, kuri skatina mąstyti. „Baltų lankų“ vyriausiasis redaktorius Saulius Repečka teigė, kad geresnės literatūros pardavimai mažėja ir atsiranda grėsmė, kad toks segmentas gali visai išnykti: „Kuo mažiau jos yra, tuo ją mažiau skaito. Komercinį produktą paruošti yra lengviau. Mes norime pabrėžti rimtąją literatūrą, kuri Vilniaus knygų mugėje pradingsta. Nesinorėtų, kad atsitiktų taip, jog skaitytojas neturės iš ko rinktis. Tada liksim su vidutiniu segmentu, kuris daugeliui yra priimtinas – atsigulus į lovą perskaityti knygą ir pamiršti. Meilės romanų čia nebus, akcentas – rimtesnė literatūrą. Aišku, kas yra ta rimtoji literatūra – diskutuotinas dalykas, tačiau galiu pasakyti, kad Radžio, Zvonkės, ar Daktarų gyvenimo istorijų čia nebus.“
Vienu iš svarbiausių renginių taps Gedimino Kajėno sudaryta knyga „Pasaulis pagal Barą“, kurioje pasakojama apie XX a. Antrosios pusės Vilniaus alternatyviosios kultūros asmenybę Artūrą Barysą-Barą: „Visų pirmą džiaugiuosi, kad Baras bus pristatomas būtent šiame festivalyje, tai legendinė asmenybė. Baras buvo režisierius, dainininkas, šou menas, jo kambarys buvo pilnas knygų. Kai į jo kambarį įeidavo šuo, jam tekdavo išeiti atbulom, nes kitaip nepavykdavo. Yra žmonių, kuriems reikia kažko kito, o Baras buvo būtent toks. Jis net sovietmečiu sugebėjo rasti laisvę ir tai yra labai smagu. Jis jautė, kad nebus madingas, bet nusispjovė į tai.“
Pasibaigus festivalio darbo laikui, organizatoriai siūlo neišsibėgioti, o užsukti į įvairias miesto kavines, kur lauks renginio pratęsimas su gera muzika, protmūšiais ar įdomiais pokalbiais.