• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rytoj Lietuva minės vieną svarbiausių švenčių – valstybės atkūrimo dieną. Kitais metais Vasario 16-ąją bus minimas jau šimtasis Lietuvos gimtadienis. Kasmet tiek masinių, tiek pavienių renginių šalyje daugėja, stengiamasi kuo išradingiau paminėti šią dieną. Visgi, kai kurios minėjimo formos sukelia diskusijų. Į portalą tv3.lt laišką atsiuntusi skaitytoja stebėjosi, ar Kaune šią šventę švęs tik elitas.

Rytoj Lietuva minės vieną svarbiausių švenčių – valstybės atkūrimo dieną. Kitais metais Vasario 16-ąją bus minimas jau šimtasis Lietuvos gimtadienis. Kasmet tiek masinių, tiek pavienių renginių šalyje daugėja, stengiamasi kuo išradingiau paminėti šią dieną. Visgi, kai kurios minėjimo formos sukelia diskusijų. Į portalą tv3.lt laišką atsiuntusi skaitytoja stebėjosi, ar Kaune šią šventę švęs tik elitas.

REKLAMA

Kas „TIE“ piliečiai Kaune?

Gautame laiške neslepiamas pasipiktinimas organizuojamu šventiniu koncertu Kauno „Žalgirio“ arenoje. Žinoma, kad ir kokia didelė arena, ji nėra guminė ir visų norinčių tikrai nesutalpins. Kas tada pateks ir galės švęsti Lietuvos gimtadienį?

„Gyvename Kaune, tad labai nudžiugau, per TV pamačiusi, jog Kauno savivaldybė šia gražia proga organizuoja šventinį koncertą Kauno Žalgirio arenoje. Tad pasitarę šeimoje nutarėme, jog eisime į minėtą koncertą Žalgirio arenoje. Tačiau mūsų laukė didžiulis netikėtumas. Informacija Žalgirio arenos svetainėje skelbė, jog įėjimas į koncertą – tik su kvietimais. Paskambinome į arenos kasas, tikrai, patvirtino, jog bilietai į koncertą neparduodami.

REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių buvo sunku patikėti – tai kaip ir visada, koncertas tik išrinktiesiems? Arenos darbuotoja negalėjo mums pasakyti, kur tuos kvietimus gauti. Paskambinau į Kauno savivaldybę. Ten man paaiškino, jog kvietimai į koncertą jau yra išdalinti savivaldybės įmonių darbuotojams. Buvau lengvam šoke – Vasario 16-ąją turi teisę švęsti tik valstybės įstaigų darbuotojai? Bet koncertas, ko gero, organizuojamas už visų mokesčių mokėtojų pinigus? Ir reklamuojamas labai plačiai, per radiją, televiziją.

REKLAMA

Esame šeima, auginame du vaikus, abu su vyru dirbame privačiose įmonėse, sumokame tikrai daug mokesčių. Ir štai, savo vaikams turėjome paaiškinti, jog mes nepatenkame į ratą žmonių, galinčių patekti į valstybės šventei skirtą koncertą. Nors ne kartą anksčiau buvau pagalvojusi, jog valdžiai reikalingi tik dirbančių žmonių mokesčiai, dabar tuo įsitikinau šimtu procentu!

Mes neisime švęsti Vasario 16-os, nes mes esame ne TIE piliečiai. Mums nepriklauso. Vėliau pradėjo sukti kitokios mintys: kodėl aš turiu auginti vaikus šitai valstybei, kuri mūsų neįsileidžia net į šventinį koncertą? Ir tikrai, kodėl mes vis dar čia, Lietuvoje?“, – retoriškai klausė laiško autorė.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi, su laišką atsiuntusi asmeniu susisiekti nepavyko. Tai galbūt galėjo kelti įtarimų, kad situacijoje šiek tiek sutirštintos spalvos. Tačiau Kauno miesto savivaldybės atstovas patvirtino, kad koncerte dalyvauti galės tik tie, kurie turės iš anksto įsigiję bilietus.

Anksčiau kvietimus išdalindavo sėkmingai

Susisiekus su Kauno miesto mero patarėju Tomu Grigalavičiumi, paaiškėjo, kad Vasario 16-osios koncertas su kvietimais rengiamas jau trečią kartą. Be to, savivaldybei pavyko susisiekti su laiško autore.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Verta pastebėti, jog visi kauniečiai Lietuvos valstybės atkūrimo dieną kasmet tradiciškai švenčia ir iškilmingame minėjime Vytauto Didžio karo muziejaus sodelyje. Į šventinį koncertą „Aš – dalis tavęs“ Kaunas parengė apie 11 tūkst. kvietimų. Nors „Žalgirio“ arena ir didžiausia Lietuvoje, bet visi norintieji vis tiek negalėtų į ją tilpti, todėl kvietimai čia neišvengiami.

REKLAMA

Kauniečiai ir šiandien ėjo pasiimti jų į Kauno miesto savivaldybę. Dalis kvietimų išdalinta Kauno įstaigoms bei organizacijoms ir mieste veikiančioms institucijoms: seniūnijoms, bendruomenių centrams, socialinėms, kultūros, sporto bei švietimo įstaigoms, policijai, ugniagesiams gelbėtojams, aukštojo mokslo institucijoms, jaunimui universitetuose ir nevyriausybinėse organizacijose, ligoninėms ir panašiai.

Šiandieninis nesusipratimas dėl kvietimų į „Žalgirio“ areną kiek netikėtas. Panašu, kad įvyko nesusikalbėjimas. Juolab kad kvietimų tuo metu išties dar buvo likę. Iš kelių tūkstančių kauniečių, panorusių šiemet gauti kvietimus į renginį, tai vienintelis toks atvejis. Mums pavyko atrasti ir susisiekti su vienu iš nusiskundimo autorių. Maloniai atsiprašėme ir pasiūlėme jiems įteikti keturis kvietimus į renginį, tačiau paaiškėjo, jog tądien šeimos vyras neplanuoja būti Kaune“, – tikino T. Grigalavičius.

REKLAMA

Regis, per tris metus, kauniečiai turėjo prie tokios tvarkos įprasti ir sistema veikti tinkamai.

A. Katauskas: ši šventė niekam nepriklauso

Nors šis koncertas nėra vienintelis Kaune Vasario 16-ajai skirtas paminėti renginys, tačiau bene didžiausias ir kito panašaus koncerto nevyks. Komunikacijos specialisto Arijaus Katausko manymu, šį Kauno sprendimą sunkoka paaiškinti, be to, tai proga Vilniui atsigriebti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Arena turi ribotą vietų skaičių – tai faktas ir net jeigu būtų daugiau norinčių žmonių sudalyvauti, tai nebūtų įmanoma padaryti. Vilniuje mes jau esame įpratę, kad Katedros aikštėje vyksta svarbiausi mūsų renginiai, kurie skirti absoliučiai visiems gyventojams.

Sunku paaiškinti, kodėl Kaunas rinkosi būtent tokį variantą. Nes per tokias šventes, kaip Vasario 16-oji, Kovo 11-oji ar kitos, mes turėtume galvoti apie renginius ar bent kažkokią dalį renginių, kurie būtų skirti visuomenei.

REKLAMA

Tai, kad nėra masinių renginių, mano manymu, yra bandymas tam tikrai grietinėlei žmonių pasidaryti renginuką. Galbūt yra patogiau, galbūt yra kažkokie savivaldybės įsipareigojimai Kauno arenai. Masiniai renginiai turi specifiką dėl organizavimo ir techninės bazės, o čia jau viskas yra vietoje. Tad iš vienos pusės galima pateisinti Kauną ir sakyti, kad jie vykdo įsipareigojimus, kokius turi. Bet iš kitos pusės – labai stipriai nuskriaudžia kauniečius.

REKLAMA

Vilnius galėtų pasinaudoti tuo ir pakviesti tuos, kurie nespėjo į Kauno areną atvykti į Vilnių sudalyvauti koncerte. Čia ir yra labai įdomus daiktas, nemanau, kad tai kažkokių žinučių siuntimas, kad Vilnius tarkim patriotiškesnis nei Kaunas. Bet sprendimas užsidaryti ir renginį daryti ribotų vietų patalpoje bei prisimenant, kad dalis kvietimų yra žvaigždėms, politikams ir pan. šiek tiek pakeičia patį principą šventės. Nes net ir prezidentė sako visiems švęsti, tik Kaune visiems vienoje vietoje nelabai gaunasi“, – teigė A. Katauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vargu ar galima sakyti, kad Kaunas šią vietą rinkosi neturėdamas kitos vietos.

„Ne, tikrai ne. Juk rotušės aikštė yra puiki ir galima daryti. Žinoma, gal organizuodami kitus renginius jie tikisi surinkti tiek pat žmonių, kaip Vilnius su vienu koncertu.

Bet vis tik, Vasario 16-oji, Kovo 11-oji, tos dienos, kai atgavom arba išsikovojom nepriklausomybę, jos nėra kažkieno tai, jos yra visų žmonių. Taip pat kaip ir Sausio 13-oji yra visų žmonių. Tai renginiai, apie kuriuos mes šnekam, kur pagerbiam žmones, bet pati jėga yra visų žmonių nuopelnas.

REKLAMA

Jeigu jau kažką darom, būtų gerai, kad būtų visiems žmonėms skirta“, – tvirtino komunikacijos specialistas.

Nors teisti dėl pasirinktos minėjimo formos galbūt ir negalima, tačiau tai neliks nepastebėta paprastų žmonių. Visgi, net jeigu nespėsite į didžiuosius minėjimus ar koncertus, tai nereiškia, kad negalite švęsti Lietuvos gimtadienio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų