Su naujienų portalu tv3.lt kalbėjusi V. Budraitytė pasakojo, kad į Lietuvą grįžta tik retkarčiais – dažniausiai per didžiąsias metų šventes arba norėdama į Graikiją atsivežti anūkę. Tačiau paklausta apie grįžimą visam laikui, astrologė tik purto galvą.
„Visam laikui sugrįžti nesinori. Mano dukra jau užaugusi, gyvena su šeima ir puikiai tvarkosi. Ateina gyvenime toks etapas, kai norisi pagyventi ir sau“, – atviravo ji.
Vaiva Budraitytė džiaugiasi gyvenimu Graikijoje
Tad kuo gi Vaivai taip patinka Graikija? Moteris atvira – labiausiai čia ji džiaugiasi pasakišku klimatu, o slogus lietuviškas oras ir buvo viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios ji paliko gimtinę.
„Nors ir čia pasitaiko debesuotų orų, Graikijoje turime tūkstantį kartų daugiau saulės, nei Lietuvoje. O ir šiluma labai džiugina – dabar spalis, o vakarais būna ir 22 laipsniai šilumos. Aš esu šilumos žmogus, lietuviškas oras mane labai slėgdavo“, – pripažino astrologė.
Tiesa, V. Budraitytė neslėpė, kad Graikija, kaip ir kiekviena šalis, turi savų minusų. Pasak jos, graikams kiek trūksta tvarkos.
„Iš pradžių mane labai šokiravo baisūs stulpai ir elektros laidai, kurių pilna visur. Vis galvojau, kodėl negali jų paslėpti, juk tai gadina tokį gražų miestelį. Po to man paaiškino, kad dėl reguliarių žemės drebėjimų jų paslėpti nelabai galima, nors mačiau, kad jau po truputį imamasi šio reikalo.
Bet tvarka ir švara Graikija apskritai nepasižymi, yra šiokia tokia betvarkė. Tvarkingiausios teritorijos būna ten, kur gyvena užsieniečiai“, – pastebėjo V. Budraitytė.
Čia apsigyvenusi Vaiva iš pradžių stebėjosi ir graikų nepunktualumu, tačiau galiausiai ne tik prie to įprato, bet ir pamatė gerąją šios savybės pusę.
„Kai tik atvykau, nesupratau, kas čia vyksta – kodėl į kirpyklą yra priimama pusvalandžiu vėliau, o pavėlavus į darbą niekas nekreipia dėmesio. Dabar suprantu, kad laikas yra labai reliatyvus ir nėra čia kur skubėti, Graikijoje niekas dėl to nesidirgina.
Tai suteikia tam tikro komforto – nereikia skubėti, nervuotis ar teisintis, kad kur nors pavėluosi penkias minutes“, – dalijosi pašnekovė.
Vaiva pasidžiaugė, kad Graikijoje daug bendrauja su vietiniais, kai kurie iš jų jau tapo artimais moters draugais. Be to, kelis kartus per savaitę ji tobulina ir savo graikų kalbos žinias.
„Vienas draugas yra jaunesnis 20 metų, tačiau mes ir graikų šokius mokomės, ir žvejoti mane vis kviečia. Tiesa, vis tam neprisiruošiu.
O mano graikų kalbos mokytoja su savo mama mane su malonumu moko graikų kalbos. Viena yra dėstytoja, o kita – profesorė, tad labai džiugu, kad jos žino ir apie mūsų, lietuvių, kalbą bei civilizaciją“, – teigė V. Budraitytė.
Prakalbo apie stebinančias Graikijos kainas
Kurį laiką Vaiva su vyru Gaudentu Graikijoje gyveno nedideliame, tačiau jaukiame namelyje su citrinų sodu. Visgi vėliau ėmė trūkti vietos, tad juodu išsinuomojo didesnį butą, esantį 120 km nuo Atėnų.
„Man norėjosi atskiro darbo kambario, be to, troškome, kad kambarį turėtų ir anūkė, kuri čia leidžia vasaras. Dabar gyvename nebe turistiniame, o normaliame bute, tokiame pusiau kotedže. Turime tris miegamuosius su svetaine, židiniu, stovėjimo vieta automobiliui, balkonu su vaizdu į jūrą, autonominiu šildymu, dviem įėjimais į vidų“, – atskleidė V. Budraitytė.
Vaivos pasakojimas skamba kaip tikra pasaka, už kurią Lietuvoje tektų pakloti didžiulius pinigus. Tačiau už visą šį gėrį Graikijoje ji moka tiek, kiek Vilniaus centre kainuoja 30 kvadratinių metrų buto nuoma.
„Per mėnesį už butą, įskaitant elektrą, vandenį ir internetą, sumoku apie 600 eurų. Lietuvoje už tai mažiausiai pakločiau tūkstantį eurų, tad geriau ir būti negali. Kiti man kartais priekaištauja, kad nesu taupi, tačiau aš visada atsakau, kad kol gerai jaučiuosi, dirbu ir sugebu matyti gamtos grožį, tol aš iš tikrųjų noriu gyventi, o ne taupyti“, – tikino ji.
V. Budraitytės teigimu, nors Lietuvoje jau įprasta skųstis dėl kainų, Graikijoje yra atvirkščiai – viskas ne tik gerokai pigiau, bet ir kokybiškiau.
„Turguje produktai dar pigesni, o jei kaina tokia pati kaip parduotuvėje, vadinasi, kokybė bus geresnė. Be to, jei susiperku visus produktus pas vieną ūkininką, visada gaunu nuolaidas“, – pridūrė V. Budraitytė.
Kaip pasakojo astrologė, sugrįžusi į Lietuvą ji nebesilanko jokiose kavinėse, mat gaila pinigų, o ir kokybė netenkina.
„Anksčiau sugrįžę vis nueidavome kur nors papietauti, o dabar tikrai gaila pinigų, nes už tuos pačius dalykus Lietuvoje mokame lygiai du kartus brangiau. Net Atėnuose prie Akropolio vidurį vasaros už pietus sumokėtume mažiau, nei prekybos centre Vilniuje“, – sakė pašnekovė.
Pasivijo problemos iš Lietuvos
Pokalbio metu Vaiva užsiminė ir apie tai, su kuo susidūrė išsikrausčiusi iš gimtinės. Astrologė negalėjo patikėti, kad išsiregistravusi iš Lietuvos nebegavo pensijos išmokos.
„Išvykus išsiregistravau iš Lietuvos ir man nutraukė pensijos mokėjimą. Pasirodo, mes neturime teisės būti išsiregistravę, nes Lietuvai reikalingi gyventojai. Man pasakė, kad turiu susitvarkyti dokumentus, nes kitaip esu traktuojama kaip mirusi.
Vadinasi, galiu ir toliau be problemų kiekvieną mėnesį mokėti įvairius mokesčius bei kreditą už namą, bet kai turiu gauti pensiją, jau neva esu mirusi“, – stebėjosi V. Budraitytė.