Vytenis Povilas Andriukaitis prisijungė prie piketuojančių profsąjungų atstovų prie Seimo ir pasisakė prieš vyriausybės valstybinių pensijų, rentų, socialinių išmokų mažinimą, socialinio draudimo pensijų ir motinystės pašalpų perskaičiavimą, išmokas dirbantiems pensijų gavėjams mažinimą, išmokų vaikams sistemos pertvarkymą bei socialinio draudimo įmokų tarifo didinimą.
Jo manymu, vyriausybė pažeidžia Konstituciją, nesilaikydama socialinių išmokų mažinimo proporcingumo krizės metu.
„Sutinku su protestuotojų reikalavimais, todėl ir atėjau čia palaikyti ir pabendrauti su žmonėmis. Jau esu Konstituciniam teismui iškėlęs klausimą dėl atlyginimų mažinimo. Iš tiesų tikiu, kad mes šią kovą laimėsime", – naujienų portalui Balsas.lt pasakojo Seimo narys.
Pirmasis Lietuvoje įvardijęs atlyginimų ir pensijų mažinimo problemą, V.Andriukaitis yra organizavęs 56 seimo narių kreipimąsi į Konstitucinį teismą, kad būtų patikrinta, ar teisės aktai dėl pajamų karpymo neprieštarauja teisinės valstybės principui, Konstitucijai ir Seimo statutui.
„Aš tai darau ir dėl pareigūnų atlyginimų, ir dėl dirbančių atlyginimų, ir dėl pensininkų, ir dėl mamų, ir dėl jaunų šeimų. Viskas jau yra Konstituciniame teisme. Dabar tik lauksime sprendimo“ – sakė politikas.
Seimo narys V. Andriukaitis agitavo tuos, kuriems neteisėtai sumažintos pernsijos ir atlyginimai, ginti savo teises ir kreiptis į teismus. „Jei žmonės paduotų pareiškimus į teismus ir prašytų, kad būtų kreipiamasi į Konstitucinį teismą, jei būtų paduota bent keli šimtai ieškinių, Konstitucinis teismas pamatytų, kad tai yra visuomeninio aktualumo problema“, - vylėsi Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas ir paminėjo, kad seimo narių grupės yra pateikusios jau du kreipimusis į Konstitucinį teismą.
Politikas naujienų portalui Balsas.lt atskleidė savo ketinimus po šešių mėnesių vėl pateikti Seimo nutarimo projektą, kad šįkart Seimas kreiptųsi į Konstitucinį teismą ir sustabdytų įstatymus, apsunkinančius žmonėms gyvenimus. Taip pat V. Andriukaitis paminėjo, kad Konstitucinis teismas jau pateikė Seimui nutarimą išaiškinti susiklosčiusią situaciją, tačiau Seimas ir Vyriausybė į tai nekreipė dėmesio.
Seimo nariu teigimu, yra 14 pozicijų, kurias pažeidžia Seimo įstatymai. „Tačiau aš manau, kad byla turi būti išspręsta pozityviai" – dalinosi optimistiškomis prognozėmis politikas.