Tačiau tikriausiai tik nedaugelis žino tai, kad už skambaus pavadinimo, primenančio garsią juostą su Bradu Pittu „Meet Joe Black“, slepiasi ne vienas žmogus, o pora – Juozas ir Milda Juodžiai. Jau ne vienerius metus kartu dirbanti pora save išbandė visur – ir įamžinant mados savaitės renginius, ir užfiksuojant nepamirštamas itin madingų vestuvių akimirkas, ir garsiąją Nataliją.
Naujienų portalui tv3.lt Milda ir Juozas papasakojo apie savo darbo užkulisius, kaip pavyksta suderinti darbą su asmeniniu gyvenimu, su kokiais neįtikėtiniausiais dalykais darbo metu yra susidūrę, kodėl kai kurie fotografai vis dar baidosi „vestuvių fotografų“ etiketės, bei, žinoma atskleidė, kaip užsimezgė abipusė ir graži draugystė su N. Bunke.
Savo „Instagram“ profilyje rašote, jog esate kartu dirbanti pora – vyras ir žmona. Kaip skirstotės darbais?
Fotografuojame abu – dalinamės retušavimo darbais, komunikacija su klientais. Milda atsakinga už socialinę mediją ir marketingą, Juozas – už atminties korteles, technikos priežiūrą. Stengiamės pasidaryti veiksmų planą ir pasiskirstyti užduotimis.
Kai kurie bijo maišyti darbą su asmeniniais santykiais – kaip visa tai suderinti pavyksta jums?
Tenka pripažinti, kad abu esame greitai užsiplieskiantys žmonės ir tikrai susiduriame su iššūkiu emocijų neperkelti iš darbinio gyvenimo į asmeninį ir atvirkščiai. Kartu esame jau 16 metų – per tiek laiko išmokome nuoskaudas palikti namie. Kol kas sekasi surasti kompromisą, mokame vienas kitą ir konstruktyviai pakritikuoti, ir pamotyvuoti.
Kokia yra jūsų pavadinimo – „Joe Black Photography“ istorija? Ar ji susijusi su filmu „Meet Joe Black“?
6 metus praleidome Didžiojoje Britanijoje – ten pradėjome dirbti su Londono mados savaitės renginiais ir vestuvėmis. Neišvengiamai teko susikurti „Facebook“ verslo paskyrą, kuriai reikėjo angliško pavadinimo. Jį sugalvoti ilgai neužtrukome, nes Juozo vardas ir pavardė pažodžiui verčiasi į Joe Black. Turėjome keletą klientų, samdžiusių mus vien dėl to, kad mūsų prekės ženklo pavadinimas priminė jiems minėtą „Meet Joe Black“ filmą, o ir mums patiems labai patinka kino filmai – iš jų gauname inspiracijos fotografijų kadruotei, koloritui ir bendram mūsų kinematografiškam fotografijų stiliui.
„Joe Black Photography“ pavadinimą žmonės žino jau seniai, vis dėlto labiausiai tikriausiai jis nuskambėjo tada, kai vis dažniau savo fotosesijoms jus ėmė rinktis dainininkė Natalija Bunkė. Kaip užsimezgė jūsų draugystė?
Natalija dainavo vestuvėse, kurias mes fotografavome. Iškart visi pajutome „chemiją“ ir tą patį vakarą ekspromtu, operatyviai pasidarėme fotosesiją žurnalo viršeliui. Mus ji sužavėjo, tuo, kad yra labai draugiška, tikra, nuoširdi ir betarpiška, be proto svetinga ir inspiruojanti. Kai sutinki tokį žmogų, draugystė netrunka užsimegzti.
Ar lengva dirbti su žinomais žmonėmis?
Mūsų patirtis su žinomais žmonėmis nėra tokia jau didelė, bet su tais, kuriais dirbome, tik pozityvios emocijos.
Su kokiais klientais dirbti yra maloniausia?
Kad nebūtų galvos skausmo ateityje, nei mums, nei klientams, visada rekomenduojame susitikimus tiek su mumis, tiek su kitais fotografais. Susitikę išsiaiškiname vienas kito lūkesčius ir pajaučiame, ar tai – mūsų pora. Jie taip pat pajaučia, ar nori mūsų – visgi mes būsime vieni iš artimiausių žmonių, su kuriais praleis svarbiausią gyvenimo dieną – vestuves.
Maloniausia dirbti su klientu, kuris patikėjo mums įamžinti savo šventę ir vestuvių dienos eigoje tampa draugu, sukuria grįžtamąjį ryšį, dienos pabaigoje apkabina ir padėkoja už netikėtai malonia patirtį.
Kur ir kada jūsų darbe pasitaiko daugiausiai iššūkių?
Nors daugumai atrodo, kad fotografai tik fotografuoja, bet mūsų darbas yra labai kompleksinis. Pats fotografavimas užima nedidelę vietą bendroje visų darbų skalėje. Tai – ir fotografijų retušavimas, albumų maketavimas, socialinių tinklų priežiūra, ryšių palaikymas socialiniuose tinkluose, marketingas, susitikimai su klientais, buhalterija ir panašiai.
Esame laisvai samdomi darbuotojai ir turime patys susidaryti savo darbo grafiką. Neturime įprastos rutinos, su kuria susiduria nuolatinį, ofisinį darbą dirbantys žmonės, todėl visgi sunkiausia laikytis disciplinos. Taip pat darbas iš namų kartais mažina produktyvumą, nes visada atsiranda buitinių ar netikėtų reikalų. Bet tuo pat metu, esame laimingi, kad turime laisvę gyventi, taip, kaip norime mes.
Su kokiais didžiausiais kuriozais yra tekę susidurti darbo metu?
Esame nemažai turėję „wardrobe malfunction“ (netyčinis apsinuoginimas, – liet.) – plyšusios Juozo ir jaunikių kelnės, fotosesijos metu suplyšusi jaunosios suknelė. Tą kartą buvo greitai suorganizuota pagalba, o svarbiausia, tai niekam nesugadino nuotaikos.
Dar vienas buvo tada, kai dvasininkas nurodė konkretų skaičių, kiek kadrų galime padaryti ceremonijos metu.Taip pat, pasirodo, Lietuvoje pasitaiko analogiškų adresų – kartą vykome pas jaunąją, o atsidūrėme kitoje vietoje tokiu pat adresu. Tąkart džiaugėmės, kad turime įprotį išvažiuoti į darbą truputį anksčiau.
Ne paslaptis, kad technika kartais „paveda“... Ar yra ir jums pasitaikę, kad nepavyksta klientams perduoti nuotraukų ne dėl jūsų kaltės, bet dėl kažkokių techninių niuansų?
Ne (abu stukseną į medį).
Kaip suprantu, daugiausiai koncentruojatės į vestuvių fotografiją. Kokias įdomiausias, galbūt ne tokias tradicines vestuves jums yra tekę įamžinti?
Vienos labiausiai įsimintinų vestuvių – mums netradicinės – žydiškos vestuvės. Turėjome pasidaryti namų darbus, kad nepraleistumėme klientams svarbių akimirkų. Taip pat – vestuvių šventė „Devil Stone“ tematika, su įspūdinga odine vestuvine suknele buvo gana netikėtas ir visai netradicinis jaunųjų pasirinkimas.Mūsų sezonas dar nesibaigė, tad ateityje laukia šventė su didele staigmena svečiams.
Ne paslaptis, kad egzistuoja fotografų, kurie vestuves įamžinti griežtai atsisako. Jūsų manymu, kodėl taip yra?
Vieni atsisako, nes turi seną požiūrį į vestuvių fotografiją. Laikai dabar labai pasikeitę ir vestuvių fotografų platforma Lietuvoje jau kurį laiką yra labai stipri. Meninė fotografija, buduaras, portretūra, mados fotosesija ir reportažas telpa į vestuvių fotografijos žanrą.
Šioje srityje susiduriame su daug iššūkių – bendravimu su klientais, psichologijos išmanymu, sugebėjimu greitai reaguoti stresinėse situacijose. Tai, tikriausiai, ne kiekvienam.
Ką daugiausiai fotografuojate ne vestuvių sezonu?
Ne vestuvių sezonu labiausiai esame užsiėmę retušavimo, fotoknygų maketavimo darbais, ir naujų klientų paieška. Turime pastovių verslo klientų ratą, kuriems karts nuo karto prireikia mūsų paslaugų.