Nuo šių metų taip pat pradėtos finansuoti vaikų ligų dienos stacionaro paslaugos, ypatingą dėmesį skiriant vaikų psichinei sveikatai. Vilniaus universiteto medicinos fakulteto atlikti tyrimai parodė, kad 13 proc. moksleivių turi klinikinio lygio elgesio sutrikimų ir jiems reikalingas medikamentinis arba nemedikamentinis gydymas ir net 28 proc. vaikų turi ikiklinikinio lygio elgesio sutrikimų.
„Įvertinant tai, kad Lietuvoje yra didelis skaičius savižudybių, patyčių ir kitų smurto bei prievartos formų ir tai siekia epidemijos mastą, yra sukurtas naujas pagalbos centrų modelis. Šiandien vaiko raidos centre daugybė vaikų eilėje laukia 6 mėnesius ir daugiau. Pagal naująjį modelį, kuriam jau skirtos lėšos, yra įkurti 5 centrai prie vaikų psichiatrijos skyrių Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje ir Šiauliuose, kuriuose prioritetas skiriamas nemedikamentiniam gydymui“, - pirmadienį spaudos konferencijoje sakė R. Šalaševičiūtė.
Iš šių penkių centrų bus vykstama pagal specialiai sudarytą žemėlapį ir teikiama reikiama pagalba vaikams, turintiems sutrikimų. Kiekviename sveikatos priežiūros centre, kur bus pristatomi vaikai, dirbs psichiatras, psichologas, psichoterapeutas, logopedas, socialinis darbuotojas ir socialinis pediatras. Išimtiniais atvejais pagalbą ketinama teikti sveikatos priežiūros specialistams atvykstant į vietą, t. y. šeimą, jei tėvai neturės galimybės vaiko į centrą atvežti patys. Tačiau tai tėra perspektyva, nes tai leidžiančio teisinio reglamento kol kas nėra.
„Aš manau, kad tos eilės, kurios šiandien yra vaiko raidos centre, vieninteliame, teikiančiame tokią kompleksinę pagalbą, tikrai sumažės, kaip ir tas procentas sergančių vaikų“, - sakė ministrė.