Vyras mirė būdamas Tbilisyje, ėjo 58-uosius gyvenimo metus.
Rado sukniubusį
Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su mirusio profesoriaus seserimi Laima Varneliene. Kaip ji pati sakė pokalbio metu, šiuo metu daug bendrauja su Sarkatvelo ambasadoriumi ir derina, kaip parvežti kūną į Lietuvą.
„Broliui atliktas skrodimas, didžiausia tikimybė, kad jam tiesiog sustojo širdis, jis sukniubo. Jį rado prie kompiuterio“, – sakė brolio netekusi sesuo.
Ji prisiminė, kad iki tol V. Kavaliauskas ne kartą yra sakęs, kad jaučia nuovargį, prastai jaučiasi: „Buvo įvairių pasikalbėjimų, sakydavo, kad prastai jaučiasi, skundėsi nuovargiu, tačiau mūsų jau toks amžius, kad nuolat padejuojame.“
Atveš į Lietuvą
Kaip naujienų portalą tv3.lt informavo Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė, birželio 22-24 turėjo atvykti 10 Vido studentų būti festivalio savanoriais ir mokytis lietuvių kalbos.
„Prieš 3 dienas kalbėjome telefonu, aptarėme šį mūsų projektą. Labai laukėme susitikimo ir dėliojom planus, ką parodysim studentams. Jis buvo mano dzma, (brolis).
Geriausias, nuoširdžiausias žmogus, nutiesęs meilės ir draugystės tiltą tarp Lietuvos ir Sakartvelo. Jo iniciatyva buvo atstatyti tikrieji šalių pavadinimai Sakartvelo ir Lietuva.
Tokie žmonės niekada nemiršta, jie gyvi išlieka mūsų širdyse. Labiau atsidavusio žmogaus savo veiklai neteko sutikti. Darysiu viską, kad įgyvendinčiau paskutinius mūsų planus ir jo prašymus.“
Pašnekovės teigimu, V.Kavaliausko kūnas bus parskraidintas ketvirtadienio naktį, o penktadienį bus šarvojamas Veisiejuose.
Trečiadienį ir ketvrtadienį profesorius bus pašarvotas savo name, kad kartvelai galėtų su juo atsisveikinti.
Nusipelnęs Lietuvai
V. Kavaliauskas yra apdovanotas Lietuvos Vyriausybės, Seimo, ministerijos padėkomis, o 2015 m. jam suteiktas Sakartvelo technikos universiteto garbės daktaro vardas.
Profesorius yra 15 mokslinių ir metodinių knygų autorius arba bendraautoris, paskelbęs daugiau kaip 50 mokslinių ir metodinių straipsnių lietuvių, anglų, vokiečių, rusų, uzbekų, gruzinų, kartvelų, rumunų kalbomis, Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje publikavęs daugiau kaip 250 straipsnių apie pasaulio kalbas.
2017 metais pirmoji Švietimo ir mokslo ministerijos lituanistinio švietimo mokytojui (dėstytojui), dirbančiam ne Lietuvoje, skirta premija teko prof. V. Kavaliauskui. Jis įvertintas už sėkmingą lietuvių kalbos propagavimą Sakartvele, abiejų šalių kultūrinių ryšių plėtrą, akademinius darbus.